Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mindig azzal az...

A kutya mindig azzal az emberrel alszik, akit falkavezérnek tekint?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

ŐŐő nem feltétlenül :D

Nálunk a pincsi velünk akart aludni sokáig de mivel anyu minden lebaxta érte ezért már hozzájuk megy. ^^ persze amint van rá alkalma belopózik hozzánk.


Ezzel csak azt akarom hogy tanítással ezt is lehet változtatni.


De amúgy magától valószínű hogy a "falkavezér" közelében fog aludni, mivel ott érzi biztonságban magát

2013. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nevelem a kutyánkat, és órákig játszok vele, lefoglalom, ráadásul úgy vettem észre rám jobban hallgat mint az anyámra, de mégis mellette alszik, mert nála volt akkor is, mikor idehoztuk. Néha bejön hozzám, lefekszik 10 percre, reggel első dolga idejönni felébreszteni.

Ha anyám szobájában nem kényeztetem, nem simogatom, és ott benn nem játszok vele, akkor az jó kezdésnek?

2013. ápr. 12. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokat mocorogsz álmodban, azért nem alszik veled. :) Az én kutyám például mindig mellém fekszik, és ott alszik el, vagy legalábbis megvárja, amíg én elalszok, aztán átköltözik tesómhoz, mert nála kényelmesebb... :D Persze van, hogy nálam marad, de akkor meg én nem tudok kényelmesen aludni... Mondjuk érdekes, hogy az én (mint falkavezér) ágyamra mindig külön engedélyt kér, hogy feljöhessen, és csak akkor jön, ha tutibiztos abban, hogy megengedtem, de tesómhoz gond nélkül felköltözik.
2013. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy ídős barátnőmnek 60 éves a boxere mindíg a 4 éves unokával alszik ha a gyerek a nagyinál van. Nem hiszem hogy a gyereket tekinti falkavezérnek:-) Viszont imádja és mindent eltűr neki.
2013. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a különbség anyám és köztem, hogy ő a nap legtöbb részét itthon tölti, amikor épp nem házimunkázik kanapén vagy az ágyból nézi a tévét. Ilyenkor a kölyök kutyánknak mindig lehetősége nyílik arra, hogy ott aludhasson közvetlenül egy ember mellett, vagy akár az ölében.

Mivel én csak akkor fekszem, amikor alszom, ezért a kutyus soha nem tud hozzám bújni napközben miközben alszik.

De most - ez az első alkalom - itt alszik a lábam mellett, a pokrócon amit direkt neki készítettem ki. :)

2013. ápr. 14. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a kutya felfekszik valakihez az ágyba, hívás, engedély nélkül, ott már a kutya a falkavezér.

Ha a kutyád kelt/ébreszt téged, akkor is ő a falkavezér. :D

2013. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszer barátnőmnél aludtam, (akinek van kutyája) egy másik barátnőmmel. Helyhiány miatt ők a kanapén aludtak, én meg a földön, egy matracon. Az első éjszakán a kutya felugrott a kanapéra és velük aludt, a másodikon meg csak mellettem volt hajlandó aludni :)
2013. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sajnos olyan messze vagytok a normális értelemben vett falkavezéri szereptől,hogy azt meg sem érted !

a kutya számotokra nem több és nem kevesebb,mint egy kicsi lény akit lehet babusgatni,nevelgetni,óvni az álmát ,és figyelni ,hogy miért anyu mellett alszik és miért nem melletted:)

azért vazeg ,mert a kutya dönt ,nem ti ! ergó , a kutya a főnök :)

okosak ezek a kutyák, rendesen nevelgetik a saját kényelmüknek megfelelően , a kis naív gazdáikat :)

2013. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én nem engedném fel az ágyra, ha itt aludna sem. Mint írtam, egy pokrócot készítettem ki neki helynek, oda néha leheveredik. Az ölembe meg kéri magát, de nem fogom fölvenni. Ezeket az anyám műveli... Ráadásul rám hallgat a leginkább, mert csak én tanítom őt...

Persze hozzá tenném, hogy nem akarok katonát csinálni a kutyámból.

2013. ápr. 15. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:

katonát ?? azaz szófogadó kutyát ???

vagy : katonát, azaz önálló gondolatok és cselekedetek nélküli kutya formájú valamit?? ( ez utóbbi nem létező dolog :)

az előbbit pedig nevelésnek hívják:)

a szabályok meghozatala,és betartatása a dolgunk, a kutyáé pedig az,hogy szót fogadjon és a szerint cselekedjen amikor nem vagyunk mellette, ahogyan mi arra megtanítottuk.

az önálló ,de jól nevelt kutya ,jól kezel minden helyzetet , ezzel szemben a rosszul nevelt, vagy félrenevelt kutya önállóan sokszor rosszul dönt!!

lsd : szabadon lévő kutyák a kutyafuttatóban, vagy a kutyasulikban, póráz nélküli séták alkalmával felmerülő sok - sok kritikus, vagy könnyebb probléma megoldása .

pl: szemből érkező bicajos, támadó, vagy csak ismerkedő idegen kutya , rohanó macska, mókus, nyul,stb, nagyobb tócsák egy meleg napon, kutyáktól látványosan rettegő ,vadidegen váratlan felbukkanása egy erdei séta közben ,vagy egyszerűen, csak egy ismerős felbukkanása az út túl oldalán .

2013. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!