Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség- ezt lehet?

Falkavezérség- ezt lehet?

Figyelt kérdés
Az ágyamba felvehetem ha nem ő kéri, hanem én akarom?

2013. ápr. 23. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém szabadon jön-megy, amikor kedve tartja. Tökéletesen jól nevelt, soha semmi gondom nem volt vele, a sorrend nálunk egyértelmű.

Egy jól működő falkában, ahol Te vagy a falkavezér, ez nem jelenthet gondot. Legalábbis szerintem nem sorolható a problémák közé, hogy a kutyám szabadon dönti el, hogy mikor jön oda mellém.

2013. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És te hogy neveled? Felvázolnád légyszíves? Nem akarom eldönteni.
2013. ápr. 23. 19:27
 3/8 A kérdező kommentje:
*elrontani
2013. ápr. 23. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha egy alapból alárendelt típusú kutyád van, akkor minimális erőfeszítés kell csak a jó kapcsolat fenntartásához. Ilyenkor valóban nem baj, ha a kutya akkor mehet melléd, amikor akar.


Ha a kutyád domináns, akkor viszont nincs ilyen könnyű dolgod. De ha csak az engedélyeddel mehet fel az ágyra, azzal nincs semmi gond.

2013. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy a kutya felmehet-e az ágyra vagy sem, egy szokás. Semmi dominancia tartalma nincs, nem ettől lesz jól kézben tartható, jól nevelt a kutya.
2013. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az egyik oldalon azt olvastam, hogy a falkavezér helyére nem mehet falkatag, viszont a falkavezér mehet a falkatag helyére.
2013. ápr. 23. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Erre nehéz válaszolni, azt hiszem az is fontos a kettőnk kapcsolatában, hogy én eléggé határozott ember vagyok, ő meg egy nagyon jó természetű, és okos kutya. Sulit végeztem vele, de már ott is, a legelső órán elmondták, hogy látszik, hogy a kutyám nagyon kötődik hozzám. Fontos, hogy a kutyád érezze, szüksége van Rád, és akkor nem lesz nehéz dolgod. Legyenek szabályok, amiket betartasz, és tanulja meg az alap parancsokat első szóra elvégezni. Ha azt mondod állj, ül, marad, akkor azokra azonnal reagáljon.

Tanulja meg, ha a nevét mondod, azonnal rád figyel. Én ezt úgy szoktam gyakorolni, hogy szólok hozzá, és ha rám néz, akkor nevetve leguggolok hozzá, ő odarohan, és jól megölelgetem, és megdicsérem. Ettől minden kutya nagyon boldog lesz :) És ilyenkor gyakorolunk még 1-2 vezényszót, mert ha boldog, akkor sokkal szívesebben csinál meg bármit, mert tudja, hogy azt ismét dicséret követi. Ha az rögzül benne, hogy ezeket a feladatokat milyen jó dolog megcsinálni, akkor sokkal mélyebben rögzülnek.

Én eleve nem szeretem, ha szigorúan kell rászólnom, egy vidám hangra mindig jobban reagálnak a kutyák.

Még 6 év után is mindig nyomatékosan megdicsérem, bármit csinált :) Ha pisilt, ha kakilt, ha megállt az út szélén, ha rámnézett, amikor szóltam neki, ha odajött, amikor hívtam.

Szerintem ezek az apró dicséretek nagyon fontosak, hogy szoros legyen a kapcsolat, és a kutyád felnézzen Rád, és lesse mindig szavadat:) Ez a pozitív megerősítés lényege.

2013. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Így igaz, ahogy írod. Akkor felengedheted, ha 100%-ig biztos vagy abban, hogy csak akkor ugrik fel, ha te engedélyezed a számára. Tehát ha tökéletes az alá-fölé rendelt viszonyotok!
2013. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!