Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Igy...

Mit gondoltok erről? Igy lehetnék jó tenyésztő?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta nagyon megszerettem egy fajtát, és is kitartottam mellette. Most van két kutyám az adott fajtából, de ők csak házi kedvencnek, általuk még jobban megkedveltem a fajtát és már másikat el sem tudnék magam mellett képzelni. Annyira belemerültem az utóbbi évben a kutyás témában, hogy majd jövőre, vagy a következő évben szeretnék venni egy jó vonalú szukát és akár tenyésztésbe fogni. Persze addig bőviteném a tudásomat. Engem nem érdekel más, csak, hogy foglalkozhassam a fajtával, nagyon szeretem ezt a témát, imádom a kutyáimat és nagyon nagy szeretettel és odaadással csinálnám. Persze minden meglenne ez mellet, főleg az egészségügyi szűrések, eljárnánk kiállitásra is és kennelnevet is váltanék ki. De ahogy igy gondolkodtam én nem hiszem, hogy minden évben szeretnék almot lehozni, csak amikor saját részemre szeretnék egy kutyát és ezt minél jobb minőségben szeretném magamnak létrehozni, persze a többi kiskutyának is minél jobb gazdikat próbálnék keresni. Igy is lehetek jó tenyésztő, hogy nem hozok le sűrűn almot, hanem mondjuk 2-3 évenként, vagy ez igy nem mondható annak?

Egyáltalán nem terveztem amúgy, hogy evvel fogok majd foglalkozni, csak igy jött és sodródtam az árral és rájöttem mennyire szeretem ezt az egészet, de félek, hogy a ritka alomszám hátrány lenne, vagy evvel ne törődjek?


2013. ápr. 25. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Tenyésztéshez az elsődleges a tenyészcél és az h tudd, azt hogyan és kivel tudod elérni... enélkül csak címeres szaporítás az egész. És itt is igaz a mondás, nem a mennyiség hanem a minőség a mindegy. Csak a lényeg h tudd mit akarsz létrehozni, enélkül megette az egészet a fene...
2013. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy szukád lenne, amúgy is csak 2-3 évente ellethetnéd. És szerintem ettől még lehetsz jó, hiszen a tenyésztés lényege a fajta nemesítése. Nem a mennyiség e fontos, hanem a minőség.
2013. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg tenyésztő van aki csak ritkán hoz le almot, vagy vannak olyan időszakai amikor ritkán. Ez egyáltalán nem valami fura dolog szóval nem kell aggódni.

Az elsőnek: egyik tenyésztő sem tökéletesen kezdte, valahol bele kell jönni.

2013. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

pont így leszel jó tenyésztő. egy szukának kell pár év mire teljesen regenerálódik a szervezete egy alom után :) idővel persze ha több szukád is lesz akkor be tudod úgy lőni, hogy évi egy alom legyen (nem ugyanattól a szukától persze).


reakció off-ra: azért viszik a tenyésztők a kutyáikat kiállításokra, hogy ezzel bizonyítsák, hogy náluk tökéletesek a kutyusok meg persze, hogy ezzel növéljék a kennelük hírnevét...gondolj bele, hogy egy-egy kiállításon való győzelem milyen szépen megdobja a népszerűségét egy adott kennelnek :)

2013. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Első: van elképzelésem, több jó vonalú kutyát is megismertem az utóbbi időben. A legfontosabb, hogy egészségesek legyen, meg persze, hogy mind jellemileg, mind küllemileg a legközelebb álljanak a tökéleteshez.



ma 21:02

Nem kötelező a kiállitás, de azért az tény, hogy sokan elvárják. Meg hát a tenyésszemlén kivűl nem is árt néhányra elmenni, ez nem jelenti azt, hogy az összesre, mert sajnos a kiállitásokon sem mindig reális a kép, bizonyos okok miatt amibe nem is akarok bővebben belemenni, de azért a champion cimig elmennék a kutyámmal.:)

2013. ápr. 25. 21:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, tudom, hogy egy szukával még nem is nagyon lehetne sűrűbben almot vállalni, de ha hozok le almot, akkor abból biztosan hagynék meg még egy kutyust, és ha már több szukám lesz én akkor sem vagyok biztos benne, hogy lenne minden évben alom. Lehetséges, hogy egy szukának életében csak egy alma lenne, de azt minél tökéletesebben próbálnám összehozni. Igy értem igazából. Persze távoli elgondolás ez még, de elgondolkodni rajta nem tilos.:))
2013. ápr. 25. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Elárulod utolsó,hogy mégis hány évente elletnél egy szukát?Most eltekintve a túl sok kutya témától.Pusztán szaporodásbiológiai szempontból nézve.Miért kéne évekig regenerálódnia?
2013. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 21:21

Az okos beíróknak nagyon kis százaléka tenyészt is. Az olvasott dolgokat meg tudásként leírni igen könnyű dolog.

2013. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
O.K. Aki meg tényleg tenyészt,úgyis tudja.
2013. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!