Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja mindenki a...

Miért mondja mindenki a staffra hogy csak vagánykodásból veszik?

Figyelt kérdés
És miért mondják állandóan azt hogy nem is ennyire kemény kutya???Pedig még nem is tapasztaltak ilyen kutyát????
2013. ápr. 26. 18:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert divatkutya lett, de nagyon sokan nem azért veszik, mert menő vagy vagány, hanem mert szeretik és értenek is a fajtához, de ők nem fognak kiállni az utcára és verni a mellkasukat, ezáltal tűnik úgy, hogy a többség csak vagánykodásból veszi.
2013. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező azért mondják, mert pl te egy jó példa vagy rá aki ezért tartja, mert normális ember nem mond ilyet amit te.
2013. ápr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

"de pl: tapasztaltak alapján egyértelműen kiderült hogy a cane corso és a kanári ellen esélye lenne"

ebből tényleg az jön le, hogy a családbarátság miatt vetted..

"Rengeteget értek ehhez a fajtához"

na, tök jó, akkor már csak beszélni tanulj meg, mert elég hiteltelen vagy így, hogy nincs értelme a mondataidnak.

2013. ápr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A tapasztaltak alapján b... meg az az volt hogy a parkban egy 50-kg kis csaj vitte a cane corso-ját az kiszabadult a kezéből és nekiment egy staffnal.....nem írom le hogy verekedtek de a corson több sebet ejtett a staff.... és ha nem szedik szét őket a staff meg tépi őt....Nem az enyém verekedett nem verekedtettem hanem láttam ahogy verekedtek....És a kérdést is csak azért tettem fel mert már unom hogy itt mindenki szapulja a staffokat...
2013. ápr. 27. 08:13
 15/18 anonim ***** válasza:
de látod, rohadt mindegy, hogy a te kutyád volt-e vagy nem. nem igaz, hogy nem fogod fel. az a gond, HOGY NEM EZ A LÉNYEG! ha írtál volna egy olyan kérdést, hogy "miért mondja mindenki, hogy vagánykodásra veszik, mikor egy tökéletes, pörgős, gyerekszerető családi kutya?", akkor a világon semmi bajom nem lenne. de nem ez a helyzet. miért mondja mindenki, hogy csak arra veszik, amikor széttépné ezt meg azt a kutyát. te ezt mondod. ez engem meg egyáltalán nem érdekel.
2013. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Értem azért mert láttál valamit akkor már tapasztalatok útján így van ? :D ezt kedves kérdező anekdotának hívjuk... d ne menjünk bele túl bonyolult lenne elmagyarázni ^^


Szapuljuk őket ? persze hogy szapuljuk... A staff tipikus menőzős telepi kutya lett már nem lehet mit tenni ellene. Senkinek nem a kutyával van baja. Hanem azokkal akik tartják őket. Többek között veled is.. értem én hogy értesz hozzá, de mivel egy értelmes mondatot nem tudsz összerakni ezért kicsit kétlem.. Ahogy beszélsz róla és bizonygatod hogy milyen qrva kemény az nem az intelligenciáról tesz tanúbizonyságot és nem is a hozzá értésről.

Tudod mikor értesz hozzá? Ha berakod másik két kan közé és egy pisszenéssel tudtára adod hogy ne verekedjen. Mondjuk az írásodból nem az jön le hogy ezt minimálisan el akarnád érni nála.


Jah és hozzátenném hogy aki nem vagánykodásból veszi. Az fel se hozza hogy az ő kutyája milyen iszonyat kemény.

2013. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te vagy az egyik ékes példája annak, hogy miért az terjedt el a köztudatban, hogy a staffokat vagánykodásból veszik.

Hozzánemértő emberek tucatjával akadnak, akik megveszik, csak hogy mások előtt ők legyenek a Janik. Az, hogy rendesen szocializálják és nem megfelelően neveljék legtöbb esetben sajnos részletkérdés, de le tudnak menni vele az utcára és tudják mutogatni mennyire "harci" kutyájuk van, ahelyett, hogy növesztettek volna tököt és kutya nélkül próbálnának elismerést szerezni.


Ezeknek a "vagányoknak" köszönhetően rossz és hamis kép alakult ki a staffokról a köztudatban, mert egy kedves vidám családi kutyát "kemény" kutyának aposztrofálnak. Na, az ilyen emberekkel van a baj és nem a kutyákkal!


Nem véletlen az sem, hogy azok az gazdik, akik nem menőzésből vettek staffot, nem azt hangoztatják, milyen kemény egy kutya, hanem foglalkoznak vele és megtanulják helyesen kezelni pl. egy kutyasuliban.


Nem mellesleg, ha te nem vagánykodni akarnál vele, akkor nem azt bizonygatnád, mennyire kemény kutya, mert nyilván nem egy elrontott kutyád lenne és tudnád, hogy voltaképpen kenyérre lehet őket kenni.

2013. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mire vered a nyálad, ha neked nem ilyen kuki meghosszabbításra kéne egy staffi, akkor az ilyen megnyilvánulásokon ezzel a fajtával kapcsolatban nem akadnál fenn. Tudod, akinek nem inge, nem veszi magára...

Üdv, egy staff gazda

2013. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!