Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív Bichon kutya. Mit...

Agresszív Bichon kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos bichon bolognese fiú kutyusom, aki nagyon agresszív, ha pl. odanyúlunk a szeméhez, akkor egyből morog és harap, ha megfürdetjük és elkezdjük törölgetni törölközővel, akkor szintén ez a reakció. De volt már olyan is, hogy csak a fülét szerettem volna előre hajtani (mert néha hátrahajlik neki) és ekkor is egyből harapott és vicsorított... Nagyon félek, hogy minél nagyobb lesz, annál agresszívabb lesz a viselkedése.. Már most tartok tőle kicsit, félek, hogy egyszer tényleg megharap, pedig nem ő az első kutyám (korábban volt dobermannom, labradorom és tacskóm is)...

2013. ápr. 27. 17:26
 1/9 bimbike11 ***** válasza:
100%
El kellene vinni kutyasuliba, szerintem ott a szakértők sokat segítenének...
2013. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg tudtál nevelni egy dobit, de egy bichont nem?O_O vagy a korábbi kutyákat nem te nevelted?

Amikor elhoztátok már ilyen érzékeny volt?

2013. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A dobermann családi kutya volt, olyan volt, mint egy kezesbárány. Viszont ez a bichon 1-2 hónapja kezdett el így viselkedni, de egyre rosszabb... :S Egyszer mindenkit nyalogat, kedves, aranyos, aztán hirtelen átmegy agresszívba, ha történik valami olyan dolog, ami neki nem tetszik...

A kutyasulin már én is gondolkoztam. :)

2013. ápr. 27. 18:25
 4/9 Hovarju ***** válasza:
Vidd suliba minél előbb, még mielőtt rögzülnek benne a rossz szokások.
2013. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán kicsit korai még kamaszodnia, inkább az üthet vissza, hogy kezdettől fogva túl sokat engedtetek meg neki. Amikor elhoztátok, még meg volt szeppenve, aztán ahogy beilleszkedett és először letesztelte a határokat, mostmár aszerint viselkedik. Mi az első két hétben voltunk nagyon szigorúk a kiskutyához, akkor kellett mindent letiltani, amit a jövőben sem szerettünk volna, és azóta kevés olyan eset volt, hogy tényleg rá kellett volna szólni ugyanazért kétszer.
2013. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kisebb testű kutyák hamarabb érnek, a kamasz kor már elképzelhető nála. Kérdező, ez csak és kizárólag nevelési hiba. Azt soha se felejtsd el, hogy nem a kutya a hibás, nem ő a rossz, hanem te szúrtál el valamit az eddigi nevelésében, hogy ezt a viselkedést megengedheti magának. Még kölyök, csak próbálgatja az erejét, most kell helyre hozni a hibákat. Minél hamarabb keress fel egy jó kutyasulit vagy oktatót, hogy segítsen megoldani ezeket. Csak javasolni tudom, hogy ne várj sokat, mert egyre nehezebb lesz megszüntetni a gondokat!
2013. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
már ott el van rontva az egész hogy félsz tőle és félsz a jövőtől hogy akkor mi lessz. ezt a kutya érzi és asszerint is viselkedik, hiszen megteheti. ha olyat teszel amit ő nem akar csak morgolódik, harapdál te pedig jól megijedsz tőle. kutyasuli mindenképpen. egy jó kutyasuli! ahol a gazda kutya közti viszonyra is hangsúlyt fektetnek. ott megtanítanak téged hogyan dudáld kesztyűbe ezt a kis szemtelent. nah persze azt én is hozzáteszem hogy nem a kutya a hibás. ő csak asszerint viselkedik ahogyan megtanítottátok neki. hiszen ezzel az agresszív viselkedéssel mindig elérte amit akart: hagyd békén.
2013. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

old meg !

egyszerű a dolgod, megneveled!

szocializálod, és rendesen neveled ,ahogyan azt egy nagy kutyával tennéd.

a kutyaiskolán nem gondolkodni kell,oda járni kell !

2013. ápr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minél hamarabb felkeresek egy kutyasulit, hogy ne fajuljon el még jobban a helyzet. :)
2013. ápr. 28. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!