Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérnek tart a kutyám?

Falkavezérnek tart a kutyám?

Figyelt kérdés

Itt vannak a pontok:

[link]


És ezekből, valamelyik illik ránk:

- amikor hívom, nem mindig jön

- elrohan ha meglát valamit

- ha talál valamit az utcán megeszi vagy elszalad vele

- ha egyedül marad vonyít

- ugat ránk, vonyít ha azt akarja játszunk vele, megetessük

- nem mindig engedi hogy hozzáérjünk (pl bele akar csípni a kezembe ha a hátát birizgálom, pórázt teszek fel, stb)


4 hónapos kutya.


2013. ápr. 28. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan ezek teljesen természetes dolgok egy aktívabb kutyánál. Nem az a kérdés ilyenkor még, hogy a kutya mit csinál, hanem hogy te hogy reagálod le ezeket, falkavezérként viselkedsz-e, vagy ráhagyod a kutyára. A kölykök rosszalkodnak, próbálkoznak, kamaszkorban meg még inkább, ez teljesen természetes. Ilyenkor még inkább magaddal szemben támassz elvárásokat, hogy a megfelelő üzenetet közvetítsd a kutyának, ha alkalmi süketet játszik vagy ugatva próbálja érvényesíteni az akaratát.
2013. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Szerinted? Nem tudod behívni, nem tudod kontrollálni, nem tudod letiltani a nem kívánt viselkedésről, szeparációs szorongásra utaló jeleket mutat, irányít titeket és ő dönti el, mikor érhetnek hozzá az alattvalói. Egy óvoda, később (hét-nyolc hónapos kortól) kutyasuli lenne a megoldás.
2013. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Le tudom tiltani.
2013. ápr. 28. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:

"elrohan ha meglát valamit"

"ha talál valamit az utcán megeszi vagy elszalad vele."

<==>

"Le tudom tiltani."


Akkor most melyik?


Amit linkeltél, az felnőtt kutyákra vonatkozik. A kölyköt nevelni kell, hogy mire felnő, rendbe legyenek ezek a dolgok! Menjetek kutyaoviba!

2013. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A behívásra mi több módszert csináltunk/unk. Pl két ember szembeáll egymással, és hol az egyik, hol a másik hívja, természetesen jutalomfalatot kap érte. Mindig csak azért kap jutit és akkor ha hívták. Ha csak odament, akkor nem. Vagy el lehet a kutya elöl bújni, és úgy hívni, persze csonttal vagy jutifalattal várni. Ha talál vmit az utcán, cseréld el vele egy jutifalatra, vagy tanítsd meg neki a kérem vagy a hagyd parancsot, esetleg mindkettőt. Hagyd=ne vedd fel. Kérem= add ide.

Az egyedülmaradást meg még most kezeljétek ki.

Csak kevés időre hagyjátok egyedül, és ha nem vonyít, akkor menjetek vissza.

Ne csináljatok nagy hűhót a hazaérkezésből és az elmenetelből.

Én az egyik hisztirohamát úgy kezeltem: benn volt a szobakennelben, ki akart jönni hozzám. Elkezdett nyafogni. Mindig, amikor elkezdte az ugatást, nyafit, akkor kimentem. Egy idő után csönd volt.

Ha ugat rátok, akkor ne nézzetek rá, ne forduljatok felé és ne beszéljetek hozzá. Ha csöndben van vagy elhallgat, akkor forduljatok felé, és beszéljetek hozzá.

A kapkodás félig-meddig természetes. De sztem úgy könnyű vele megszerettetni, ha addig kap vmi jó, pl egy csontot, addig te simogatod, masszírozod, szoktatod ahhoz, hogy kényes pontokn is megérintheted.

2013. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi kutyánk is 4 hónapos, mindegyiket csinálta, amit leírtál, de már egyiket se. Mondjuk a kapkodás(nem agresszív, hanem nyitott szájjal kapkod de nem harap) az még van, hiába kevesebb:/
2013. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!