Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kutyánknak rángato...

Zsigi 25 kérdése:

Mi a baja a kutyánknak rángatozik, csorog a nyála, megmerevednek a végtagjai meg mintha fájdalmában vonyitgatna?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha elmúlik, epilepsziás roham. ha nem múlik el, talán mérgezés.
2013. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Lefekszik az oldalára, rángatózik, nehezen veszi a levegőt? Akkor epilepsziás roham.
2013. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
vércukor szint leesés is lehet ha kistestű 5kg alatti kutyáról van szó, illetve epilepszia és mérgezés is lehet
2013. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Epilepsziás roham sztem is. A lehető leghamarabb lássa orvos!
2013. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Lehet akár öregkori epilepszia is, hirtelen kezdődött nálunk is tavalyelőtt. Tavaly meghalt szegény.
2013. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is epilepszia. Vigyétek orvoshoz. Ha nem jön elő gyakran, akkor valószínűleg még gyógyszerezni sem kell.

De mindenképp előbb orvos.

2013. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

http://www.youtube.com/watch?v=XyL-xKXMSIY

Ha ilyen, akkor az epilepszia. Beszélj az állatorvosotokkal, és mindent mondj el pontosan. A legjobb lenne ha minden roham után készítenél egy feljegyezést, hogy mikor történt, volt e front, milyen körülmények voltak, mi válthatta ki, stb. Ha nincsenek gyakran rohamok, akkor valószínűleg még nem kell neki gyógyszer.

Arra nagyon figyelj, hogy a fejét ne üsse be sehová ha rohama van, sokkal többel sajnos nem tudsz neki ilyenkor segíteni.


Embereknél is ilyen egy epilepsziás roham, néhány napja sajnos pont láttam egy fiatal lányt, aki rohamot kapott:(

2013. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Az én kutyámnak 1. ellés után voltak ilyen tünetei (11 kiskutyát hozott világra), utána agresszívvá vált, majd pár perc múlva, mintha mi sem történt volna. Szerencsére nála nem tartott sokáig, talán 1 hétig vagy addig sem.
2013. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Tisztelt Kérdező!


Sajnos ez nagyon sok dologtól lehte.

Itt ugyan felsorolták az EPILEPSZIÁT, a CUKORSZINTET, de ezen felűl lehet mérgezés is. Mérgezés lehet kűlső behatásra, illetve szervi elégtelenségből is eredhet.

Sajnos a VESEELÉGTELENSÉG is okoz hasonló mérgezéses tüneteket, ami idegrendszer károsodásához vezet.

Ha VESEELÉGTELENSÉGBŐL származó a mérgezés, akkor nem sok jót lehet jósolni.

Nekünk kb. 1 hónap volt a lefolyása, majd halállal végződött.

Nem akarlak elkeseríteni, és hiú reményekkel táplálni, ez csak még egy tipp a többi mellé. Biztosan egy vérvétel tudná ezt megmondani.


Ez esetben mondhatni, hogy szerencsésebb az EPILEPSZIA.

Ha görcsrohamai vannak, célszerű mellette lenni, hogy a nyelvét el ne harapja, mert az akár elvérzéshez is vezethet.


Remélem tudtam valamennyit segíteni, és mielőbbi gyógyulást kívánok...

2013. máj. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!