Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek labradorja van válaszo...

Akiknek labradorja van válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

1000 m2-es udvarunk van, kutyát szeretnénk venni és a labradorra gondoltunk. Milyen gyakran kell sétálni vinni, vagy úszni vinni? (folyó/tó a közelben)


Kölyköt vennénk (természetesen nem szaporítótól) hozzá lehet szoktatni macsekhoz?


Csak házi kedvencnek tartanánk, érdemes elvinni kutyaiskolába, vagy "netről" tanítgassuk?


Első kutyának megfelelő? Mármint nagyon sok szakértelmet igényel?


Milyen tápot ajánlotok?


Bocsi a sok kérdésért, légyszi ne bántsatok, hogy nem értek hozzá. Google.n néztem dolgokat, de én személyes tapasztalatra vagyok kíváncsi :)


köszi a válaszokat előre is :)



2013. máj. 4. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
a meleget nem fogja szeretni egy pince az jó ha van ahová majd le tud menekülni a kánikula elől első kutyának jó minden kutyát össze lehet szoktatni a macskával kutya iskola baromság de mindenki maga tudja mire dobja ki a pénzét
2013. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
24%
Saffordot ajánlanám neked ! elsőre durván hangzik de az enyém együtt alszik a macskával. gyerekekkel játszik tele energiával le sem lehet lőni , és nagyon okos !! ez egy más állat faj , sokkal tanulékonyabb mint egy német juhász . A labradortól nem tudom de német juhász nyomába sem ér!!
2013. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem van. Nem igaz hogy nem szereti a meleget. Én a helyedben elmennék a menhelyre s onnan hoznék kutyát. Esetleg körbeírnék hogy ha mindenképp ragaszkodsz a Labradorhoz hogy hol van menhelyen. Tudom miről beszélek én az utcáról fogadtam be. Ja és nem kell kölyöknek lennie a Labrador okos intelligens kutya felnőttként is beilleszkedik gond nélkül. Én Kennel Kosttal etetem s kutya baja. De jó a müzlinek csúfolt kutyakaja is. Sokszor a sznobizmus vagy a reklám miatt etetik a kutyákat borzasztó drága eledelekkel amik nem feltétlenül jobbak.
2013. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
staffit és egy német juhászt agyilag összehasonlítani ez a nap vicce
2013. máj. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A párom nagyon fél a kutyáktól, ő kicsit akart volna, én kiegyeztem vele egy közepes termetűvel, de szerintem egy stafford sok lenne neki (nem a magassága miatt, hanem már eleve fél a kutyiktól).


Azért gondoltam labradorra, mert nagyon híres a nyúzhatóságáról, tehát majd gyerekek mellé is tökély, illetve bele egyezett a párom, mert nem tűnik neki félelmetesnek, sőt már nézett videót, és tetszett neki. (szereti amúgy a kutyákat, nem tudom milyen gyerekkori élménye van :S).


Még gondoltam a border collie-ra de azt olvastam, hogy kezdő gazdiknak nem ajánlják, illetve ha egy kicsit is elhanyagolja a gazdi, átrendezi a kertet. Bár vicces lehet ahogy összetereli a cicákat :)


Arra még válaszolna valaki, hogy egy ekkora udvar mellett milyen időközönként igényli a sétát?


Illetve az első írta, hogy pénzkidobás a kutyaiskola, más is így gondolja? Mert elfér máshol is a rá szánt pénz :)

2013. máj. 5. 08:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar, h a kertbe piszkit, akk eleg napi 1 seta. Akarmekkora is lenne az udvarotok, egy normalis kutya nem fog egyedul elkezdeni futkarozni, esetleg ha nincs kedved kivinni setalni, neha az udvaron is lefaraszthatod ladbaval, frizbivel vagy rongy huzassal is (az utobbit kiskoraban ovatosan, mert a tejfogak nem tul erosek), de sztem megis jobb lenne neki ha naponta 1x kint setaltatnad szocializalodas szempontjabol. Attol fugg milyen termeszetu lesz a labrid, de naponta egy 45 perces- 1 oras seta az en goldimat megfeleloen lafarasztja.
2013. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 atszirko válasza:

Én a fajtamentőktől fogadtam örökbe egy fajtiszta labradort csaknem egy éve. Ezt tartom helyesnek szemben egy kiskutya vásárlásával, akivel ha normálisan akarod tartani-felnevelni akkor klasszisokkal több a tennivaló illetve rengeteg pénzbe kerül mire minden oltást megkap, nem mindegy mit eszik...stb.stb....szóval ha komolyan és felelősen akarsz kutyát tartani.Arról nem is beszélve, hogy ezek a kidobott,vert, megunt kutyák sokkal hálásabbak mint egy általad felnevelt eb.Ez az én véleményem. Most is rengeteg jó természetű, nyugodt, eleve szocializált kutya ( mivel a labik általában alapvetően ilyenek) várja azt hogy valaki örökbefogadja és ha hozzáveszed, hogy az egyesület oltva, chipezve, ivartalanítva adja a kutyákat és egy kutya örökbefogadásával egy másiknak is adsz helyet azt hiszem csak ez lehet a legjobb döntés.

Az enyém lakáskutya, kb. 5 éves és imádjuk.Nehezen vettem rá a férjemet annak idején hogy hozzuk el, most viszont semmi nincs amiért megválna tőle...:)pontosan azért mert rendkívüli alkalmazkodóképessgük van ezeknek a kutyáknak.NEm tudjuk ezelőtt hol élt , mi volt vele, de elsőre elfogadtuk egymást, elsőre szobatiszta volt.Napi kétszer- háromszor sétálunk vele, labdázunk, úszik kb 1 1.5 órát.A nap hátralevő részében pedig kialussza a szemét is...:), semmihez nem nyúl a lakásban mégha egyedül van sem. Mivel az egyesület ideiglenes gazdiknál helyezi el őket, így megismerik a macska illetve a gyerekkel való viszonyát is egy-egy kutyának ezért eleve ilyet kell választani aki kompatibilis.

Én nagyon ajánlom a labradort és a neten megtalálod a retriever fajtamentők elérhetőségét is...:)

Sok sikert!

2013. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Amúgy nagyon elgondolkodtam menhelyi kutyán, ahogy az egyik válaszoló írta. Körbe is néztem pár honlapon, egy ismerősömnek pedig menhelyi kutyija van, és hihetetlenül aranyos :)
2013. máj. 5. 10:56
 9/13 anonim ***** válasza:
a macskákhoz könnyen hozzá lehet szoktatni szerintem a macska előbb bántaná a kutyát mint fordítva :) első kutyának tökéletes (nekünk is az) napi egy de inkább két sétát javasolnék úszni pedig amikor csak tudjátok. amíg még kicsi a kutya addig szerintem royal cannint adjatok neki. szerintem nem muszáj kutyasuliba vinni mert a neten is sok tanítási módszer van és nagyon könnyen tanítható kutyafajta. de ha van rá lehetőség akkor miért ne vinnétek kutyasuliba?
2013. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 komp ***** válasza:

A mi 7 kutyusunk közül 5 menhelyből, s az odajutás elől mentett kutyik, közülük 1 fajtatiszta labri. 9 hónapos volt mikor hozzánk került,az előző gazdája (aki távolabbi szomszédom volt..) kikötötte, bántotta,be sem oltatta...Elborult az agyam, s átmentem érte,...hát nem sírtak utána! A szívünk szakadt meg érte!Nagyon hamar beilleszkedett, az akkor 2 menhelyi kutyink közé, Ők is örömmel, barátságosan fogadták, de egy labrit szerintem nem is lehet másképp!!! Beilleszkedése után rövidesen ivartalanítottuk ("kislány")!Az étvágya több mint jó, nagyon vigyázni kell,mert hajlamos, főként ivartalanítottan - a hízásra. Egyáltalán nem válogatós, nálunk Cibau-t, és csirke f.hát, nyak-, fej-, máj-,(disznó is), időnként vadhús, mindezek kizárólag főzve, néha rizzsel a menü! A főtt "cuccok" állnak a kedvenc helyen, de a tápnak is örülnek!

Labrink (Doris) nagyon tanulékony,kinti és lakásban lakó is,- mint a többiek is -, aporrtírozni imád, sétáknál póráz nélkül max. megbízhatóan visszajön, de az alapdolgokat is megtanulta, 1 hét sem kellett... Mozgásigénye nagy,a hideget NEM SZERETI,még nyáron is aktívan napozik. Télen a konvektor mellett a kanapén szundizik amikor bent van, este pedig az ágyunk végén a takarónk alatt...Végtelenül ragaszkodó, hálásszívű, s nagyon domináns a házőrzésben is! Ő a legéberebb, leggyorsabb, aki bármely eseménynél a kapunál jelez! Őt követően került hozzánk még egy labri-keverék, s 3 bernáthegyi, őket is szereti, s játszani velük bármikor kapható! CSAK AJÁNLANI TUDOM, Őt csak is szeretni lehet! A távollétünket,mely nagyon ritka,nehezen viselte eleinte, (2 hetszettbe,(bocs,ha nem helyesen írtam), 2 pár cibőbe, s egy kispárnába került), de 2-3 hét elteltével minden rendben lett!....gyorsan rájött, hogy mindig rövid időn belül visszajövünk hozzá(juk)!!! A 7 kutyuval, de még a 3-al sem tudtunk minden nap sétálni, de az 1300 nm-s udvar néha,/most már gyakrabban helyettesíti a napi sétát. Mivel Fő úton lakunk a 7 kutyit a kocsiba "terelgetést követően" külterületre (mező,rét) tudjuk vinni, ahol póráz nélkül szaladgálhatnak. Ezt mindegyik imádja, heti kb. 3 x visszük őket! Sok sikert a leendő labrihoz, nem fogod megbánni, ha ezt a fajtát választod!

2013. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!