Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová fordulhatnék? A kutyám...

Hová fordulhatnék? A kutyám nagyon problémás, meg akarok válni tőle.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy német juhászkutyám. Elrontottam a nevelését, és a szocializációját, túl domináns és ideggyenge is. Megőrül más kutyák láttán, ha fűnyírót, vagy fűkaszát hall, őrjöng, mint egy vadb*rom. Nem bírok vele, csak megkeseríti az életemet.

Ezért szeretnék megválni tőle. Létezik olyan ember, aki bevállalná ezt a kockázatot? Hová fordulhatnék ezzel? Sokszor már sírok, annyira kiidegel a kutya. Kutyaiskolai próbálkozásaink nem jártak nagy sikerrel, főleg, mivel látom hogy nem bírok el vele. Ő sok nekem.

Viszont nagyon szeretem, és szeretnék neki egy újabb esélyt adni, egy új gazdánál. Csak a kérdés: mennyi esély van rá, hogy egy ilyen kutyát akárki befogad? Ha van is ilyen ember, annak rendkívüli határozottsággal és tapasztalattal kell bírnia, csak úgy egy embernek nem adnám oda.

Ha nincs más esély, akkor pedig elaltattatom, vagy menhely, de mivel szocializálatlan ezért könnyen lehet, hogy megkeserítené a menhely életét is.

Hová forduljak a problémámmal? Segítsetek, kérlek, már nem bírom idegekkel.



2013. máj. 5. 10:53
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nulla szocializációval került hozzám 1,5 évesen.

Én hoztam helyre, a kutyákkal még mindig nem jön ki,DE letudom állítani és nem örjöng,gyerekeket megszeretettem vele,és barátságos, első szóra jön..miért?mert én vagyok a vezetője!

a kutyákkal a komunkikációja nem jó,de kutyasuli nélkül örülök,hogy eljutottam,hogy kordában tudom tartani,vissza hívható és emberekkel,gyerekekkel barátságos!

bele telt 3 évbe amíg teljesen megbízható lett,de sikerült és most már 99%-ig kiegyensúlyozott kutyám van.


Ha arról se tudtad lenevelni,hogy ne ugráljon,akkor el kell,hogy keserítselek,hogy egy új kutyától mit vársz?

ha kölyökként veszed magadhoz úgyan úgy elronthatod,ugyanis kamasz korban még a nyugodt kutyák is próbálgatják a határokat és egy birkatermészetű kutya is ha érzi,hogy nincs ki irányítsa lazán feletted fog állni!


aztán a következő kutyát is elrontod akkor is másik gazdát keresel majd neki?


én 3-4 évig foglalkoztam a kutyámmal nagyon-nagyon sokat,hogy egy jól nevelt barátságos kutya lett!

néha én is már a feladásnál voltam..


persze az én esetem egy picit másabb,hogy kistestű kutyáról van szó,de ettől függetlenül keményen kellett nevelnem,mert el lett kényeztetve az előző családnál ott ő volt az úr 1,5 évig,a kutya az kutya..

2013. máj. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy nagyon nehéz egy kutya, vagy épp az adott embernek nagyon nehéz.

Én is kifogtam egy olyat, ráadásul első kutyának, akivel egyáltalán nem tudtam kommunikálni, minden megoldásom használhatatlannak tűnt. Emiatt a kutya miatt mentem kutyaiskolába, lettem később oktató, végeztem el mindenféle tanfolyamot és mindenféle vizsgát, de ezzel a kutyával a mai napig nagyon nehéz nekem.

Ideiglenes befogadó vagyok az egyik fajtamentésnél, több mint 10 kutyán túl vagyok már, és rendszeresen hozzám kerülnek a problémás, korábban láncon élő kutyák, és mindig meg is oldom könnyen az ő ügyüket, de továbbra is a saját kutyám a legnagyobb kihívás, és tényleg baromi nehéz vele, mert nem eshet szét egy kicsit sem, folyamatos 100%-os odafigyelést igényel, ami borzasztó fárasztó.

Persze nekem ez mostanra már becsületbeli ügy, eszembe sem jutna elpasszolni, főleg mert neki köszönhetem azt a rengeteg tudást, amit azóta magamra szedtem, de teljesen megértem, hogy van aki nem akar ebbe energiát beletenni.


Illetve megérteném, ha nem törné máris következő kutyán a fejét. Van olyan, hogy az ember nem akarja megtanulni, és feladja az egész kutyázást, meg van olyan, hogy kutyázni akar, de akkor igenis vegye a fáradtságot, és tegye rendbe a meglévő kutyát. Hidd el, borzasztó sokat tanulnál belőle.

Megoldás egyébként tényleg az, hogy németjuhász mentéshez mehet várólistára, aztán bekerül amikor bekerül.

Amit látatlanul is megmondok neked, az az ,hogy ezzel a kutyával érdemben akkor tudnál foglalkozni, ha nagyon alaposan lefárasztanád minden nap. Itt a jó idő, lehet pl. úsztatni, vagy vízben feladatokat csinálni vele, az viszonylag kis idő alatt is kimerítő.

2013. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

#20-as válaszolónak

eddig ti mit tettetek a kutyáért? hogyan foglalkoztok vele?


Eddig azt tettük érte, hogy hetente egyszer elvittük egy kutyaiskolába, de mivel láttuk, hogy hogy viselkedik, eleinte csak egyedül voltunk a pályán. Később megpróbáltuk szoktatni a többi kutyához, de nehéz volt, és elfogyott a türelmem, így leálltunk. Amíg próbálkoztunk megoldani a szocializációját, mindent kipróbáltunk: út két szélén sétálás, aztán egyre közelebb és közelebb, oktatóm átvette, ő irányította, úgy ugyanez a módszer. Volt olyan is, hogy kikötöttük oszlophoz, és a többi kutya sétált el előtte. Volt olyan, hogy szájkosárral elengedtük oktatóm birkakutyái közé, akik szintén kanok, és miután velük megvolt a dominanciaharc, nagyjából tűrhető volt a kapcsolat. De a többi kutyával nem lehetett összeszoktatni, sétálni nem lehet vinni, mert a sok kutya aki a kerítés mögül ugat, hergeli a kutyámat, én meg nem bírom visszatartani őt.


hogyan etetitek?


Gondolom nem arra vagy kíváncsi, hogy mivel. Esténként kap enni, amit csak úgy ehet meg, ha én engedélyt adok rá, addig a tál mellett kell ülnie. Ez többnyire jól megy, mivel a kaja nagyon motiválja.


hogyan próbáltátok a pórázhoz szoktatni?


Pórázhoz szoktatása nem volt nehéz, eltűrte, viszont sétánál előreengedtem kölyökként, ezzel elrontva.


a nem hallgatott rátok mit csináltatok? ha morgott, nem elfogadhatóan viselkedett mi volt a reakciótok?


Ha nem hallgat rám, többnyire idegbeteg leszek, és otthagyom a francba, ha pórázon van, akkor megrángatom, megbökdösöm, és legalább 10x rászólok. Morogni nem morog, viszont kapkod, olyankor nem-mel tiltom, de sokszor van az, hogy kell egy-két pofon, sőt, le is birkóztam már párszor, mert annyira elkanászodott, de semmi.

A leggyakoribb reakcióm az hogy otthagyom, ha pl. az udvarban nem akar odajönni hozzám (ez is súlyos hiba, de hát ilyen vagyok, nincs türelmem)


úgy általában mi a kutya napi programja? játszottatok e valaha vele, mondjuk labdával (apport)?


Apám dolgozik, én sulizok, szóval csak estefelé és hétvégén van rá időm. Szoktunk játszani, de nem apportíroz, eldobom a labdát, botot, akármit, visszafut, de kikerül, és addig kell futnom utána, míg el nem sikerül kapni, szó szerint hülyére vesz. Így általában két játék van nálam, egy labda és egy rongy, amint visszafut a labdával, már lóbálom is előtte a rongyot, elkapja, húzza kicsit, aztán megint eldobom a labdát.


dicsértétek e valaha bármiért amit jól tett? ösztönöztétek e már valaha bármilyen dologra amit biztosan tudott így dicsérve őt, biztatni hogy jól tette amit tett? tudjátok e mi az a pozitív-negatív megerősítés alkalmazzátok e?


Mivel jártunk suliba, ezért tudom, hogy mi az a pozitív megerősítés, mivel a kutyám egy bélpoklos, ezért kajára nagyon szépen dolgozik, jutalomfalat mellé simogatást, veregetést és dicsérő szavakat is kap. Tiltani nem-mel szoktuk, általában erre hallgat, ha mégsem, akkor grabancrángatás.

Ha akár itthon az udvarban szeretnék vele gyakorolni, mindig nálam van a jutalomfalat. Anélkül is dolgozik, de nem olyan szépen. Ha nincs jutalomfalat, akkor dicséretet kap, simogatást, és veregetést.


neveltétek e bármilyen módon a kutyát valaha?


Valószínű itt b/*sztam el, és támadtok nekem egyfolytában, mert nem igazán neveltük, inkább csak tanítottuk a vezényszavakra. Arról sikerült leszoktatni, hogy ránk ugorjon, de másoknál ez már nem megy, mindenki másra felugrik.


tudjátok e mit jelent a falkavezérség? tudjátok e hogyan/miként lehettek jó falkavezérek?


Tudom, hogyan kell falkavezérnek lenni, határozott, következetes nevelés útján, megfelelő fellépéssel, türelemmel. Ezek közül nekem nem sok tulajdonságom van meg, főleg nem a türelem. Próbáltam olyan fogásokat alkalmazni, mint pl. kapun/ajtón én megyek ki először, sétánál nem engedem előremenni, sőt, olyannal is próbálkoztam, és nem csak én, hanem kutyaoktatóm is, hogy lebirkóztuk a kutyát, hogy megtörjük az önbizalmát. Hanyattfektetni, ráfeküdni, stb, bizonyára értitek miről beszélek. de valószínűleg nem tartottunk ki eléggé.


Eddig szerettem volna másik kutyát, de most meggyőztetek arról, hogy csak egy sz*rdarab vagyok, akinek egy plüsskutya nem való, nem hogy igazi. Hát ez van, akkor nem lesz kutyám. Örülhettek, hogy megkímélek még egy egyedet attól, hogy lepasszoljam.

Köszi.

2013. máj. 5. 16:41
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

hát bizony az az oktató eléggé pocsék lehetett. (remélem mások is megerősítenek ebben). pl. miért nem volt tiltva a nem kívánt viselkedés amikor próbáltátok szocializálni? meg mi ez hogy kiköti? neked kellet volna fogni a pórázt és tiltani. úgyhogy igaza volt kispalikee-nek sajnos belefutottál egy pocsék létesítménybe amit kutyasulinak neveztek el.


bizony nem megbántani akarlak de egy rakás ponton megmutatkozott hogy valóban nem való neked kutya


1 időd nem is lenne rá

2 törelmed semmi

3 alapvető dolgokat nem tudsz betartani


ez egy katasztrófális kutyát eredményez. azt már csak halkan feltételezem hogy lehet az a szerencsétlen kutya pontosan azért ilyen mert totálisan tapasztalatlan vagy és mindenkivel szemben meg akar védeni mint vezér, hiszen elsődleges feladata a falka védelme. ez annyira erős ösztön benne hogy el agyabugyálhatod is, az sem érdekli. ennek a kutyának nincsen semmire se szüksége csak egy gazdira aki kutyaként tud vele bánni és betölti a kutya helyett a vezér szerepét.

2013. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
amúgy sajnálom hogy nem magyarországon élek (nem szívesen tenném ki az idekerüléséhez szükséges kellemetlenségeknek) de én kajak bevállaltam volna. a német jucikról sok jót halottam. nagyon jó munkakutyák, és eszméletlen intelligensek (ezért is szükséges a határozott kéz) . szívesen megosztottam volna az életemet egy ilyen kutyával... ráadásul a keresztapámnak is volt kettő. egy rossz szót nem tudnék rájuk mondani . imádom a kutyámat, meg vagyok vele elégedve, okos is meg minden, de valahogy azok a német jucik ... ezt nem is tudnám normálisan kifejezni anélkül hogy ne okozzak félreértést más fajták terén. de akinek volt dolga valaha német juhásszal az ugyis egész biztosan érti mire gondolok.
2013. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
még annyit hozzátennék egy mondatban hogy itt nem egyéb a probléma forrása: TEKINTÉLY 0. sajnos. ebből is létszik hogy valami nagyon durva oktatóval volt "szerencséd" ha ezt észre sem vette. és nem kezelte a problémát már a gyökereinél. ugyanis hiába minden, hiába a fel alá szaladgálás kutyák társaságában ha a kutya szemében nem te vagy a vezető. és elnézést de még az oktató sem volt. azért az durva. általános probléma szokott lenni hogy bár az oktató tud bánni a kutyával a gazdi nem, mert nem érti, nem tudja a lényeget, nincs türelme stb stb. de hogy egy oktató leszerepeljenegy ilyen kutyával szemben az eléggé kellemetlen. ideggyenge pedig azért mert falkavezér szerepében túlságosan nagy teher hárul rá ami nem kellemes neki. főleg hogy ő nem ismeri úgy az emberek világát ahogyan ugye mi emberek. számára a fűnyíró, a fűkasza veszélyes. a kutya veszélyes, a gyerek veszélyes. minden veszélyes.
2013. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Alapvetően én sem vagyok vezér típus, sőt sok tulajdonságomban hajazok rád. Én is tudtam idegbeteg lenni, ha nem csinálja a kutya, amit mondok, nekem sincs sok türelmem.

Aztán kikaptam egy olyan kutyát, aki mindentől rettegett, fél évig a hozzámkerülése előtt kóbor életmódot élt, de a rettegése alatt meg rohadt domináns és önfejű. Ja, és husky, ami nem a könnyebben nevelhető fajták közé tartozik. Elengedhetetlen volt, hogy türelmem legyen, hogy megtanuljak megfelelően viselkedni, hogy ne legyek idegbeteg, mert mikor így viselkedtem, a kutya fogta magát, és elszökött. Volt hogy fél délutánon át kerestük:D Nem fárasztani akarlak a történetemmel, csak rávilágítani arra, hogy legtöbben nem csodálatos gazdának születtünk, aki pöpec módon irányítja a kutyáját, hanem sokat kellett és kell változnunk. Ezért viszont örökre hálás leszek a kutyámnak, amiért türelemre és önfegyelemre tanít, mert 21 év alatt senkinek nem sikerült. Gondolkozz el te is, hátha van más megoldás, mint a kutya leadása.

Az a szakember, akihez jártál, pedig egy kontár, egy nulla. Ahol én segítő vagyok suliban, a tiédnél sokszor nehezebb helyzeteket is megoldottunk, sajnálom, hogy egy ilyenbe futottál bele.

2013. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz, az oktatóm nem kontár, és nem senki. Ért a kiképzéshez, az meg már más kérdés, hogy élete során nem sok problémás kutyával találkozott, ugyanis a sajátjai mind könnyen kezelhetőek, ő maga pedig egy határozott ember. Lehet, hogy ha hozzá adnám a kutyámat, megoldódna a gond. De neki is van állása, nincs annyi ideje rá. És nem minden kutyaoktatónak kell a legproblémásabb kutyákhoz is értenie.

Akkor inkább engem szidjatok, de ne őt.

2013. máj. 5. 18:23
 29/39 anonim ***** válasza:

De őt szidom, és nem hat meg, hogy véded. Egy kutyakiképzőnek az a dolga, hogy érthetően elmagyarázza és megmutassa a dolgokat a gazdának. Mi az, hogy nem sok problémás kutyával volt dolga? Egy kutyakiképző fő feladata, hogy segítsen a problémák megoldásában, akkor ugyanennyi erővel egy mezei gazdához is elvihetted volna, akinek van 2 jól nevelt kutyája, ugyanennyit érnél vele. Ez az ember a leírtak alapján szakmailag egy nulla. Csak egy példa: az, hogy a kutyát valahova kikötöd, már alapból egy feszkót generál benne, mivel nem tud elmenekülni, nem tudja magát megvédeni. Még egy nyugodtabb kutya is támadóbb lehet ilyenkor, egy ilyen problémás kutyánál meg ez az egyik legrosszabb ötlet. Engedd meg, hogy egy videót linkeljek neked egy valóban kemény kutyáról, és kérlek nézd meg, milyen gyönyörűen meg lehet oldani egy valódi szakemberrel: [link]


Ezért is nagyon veszélyes, ha valaki úgy kiképző, hogy nincs elég tapasztalata. Mert ha azt mondja, hogy nem lehet az esetet megoldani (holott csak ő nem tudja), a gazdi el is hiheti, és ezen mint a példa is mutatja, kutyák élete múlhat.

2013. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a korábbiakkal (kispalika sok a-val), senki nem születik tökéletes gazdának. Szerintem nagyon karakterformáló lehet egy kutya, mert érte muszáj azt megtenned, amit magadért nem tennél. Én is könnyen lennék ideges, ha nem tudnám, hogy a kutyámmal ezzel rosszat teszek. Ilyenkor, ha felmegy bennem a pumpa, számolok párat magamban, és utána cselekszem. Ha neked a türelmeden lenne mit javítani, akkor bizony ezzel kell dolgozni.

Egyébként...nem ítéllek el, mert nem ítélhetlek el. Az első kutyánkat mi sem neveltük megfelelően, mondjuk viszonylag kevés probléma volt belőle, mert egy nyugodt és kiegyensúlyozott kutya volt, akit nehezen lehetett kihozni a sodrából. De amikor tehetetlenül álltam előtte, és szó szerint rettegtem, hogy mit fogok csinálni, ha esetleg nem engedelmeskedik nekem, akkor én is elgondolkoztam azon, hogy na ezt aztán jól elcsesztem...Most lett egy másik kutyánk, akit komolyan veszünk. Heti háromszor hordjuk kutyaoviba, naponta többször sétáltatjuk, minél érdekesebb helyekre hordjuk, tanítjuk, neveljük.

De vele is éreztem néha azt a félelmet még az elején. Aztán rájöttem, hogy nem nevelhetek így fel egy kutyát, hogy félek, hogy esetleg kicsúszik az irányításom alól.

Na és azóta mennek a dolgok.

Kérdés: mennyi idős a kutya?

Amúgy, ha már nincs benned hozzá erő, akkor tényleg add örökbe.

Viszont ne vegyél másikat, mert minden kutya előbb-utóbb próbára teszi a gazdáját.

2013. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!