Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket, tapasztalatokat...

Véleményeket, tapasztalatokat kérhetnék?

Figyelt kérdés

Azt előre szeretném leszögezni hogy nem provokációnak szánom a kérdést!

Mi a véleményetek a Cerberos és a Tükörmódszer iskolákról?

Kinek melyik vált be?

Miért?

Mi a véleményetek Cesar Millanról , Jan fennelről?


Milyen kutyátok van?

Domináns?

Ivaros vagy ivartalan?


Szeretnék mindenkit megkérni hogy lehetőleg ne pontozzatok senkit mert őszinte véleményekre, tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Tehát egyik tábor se pontozgassa a másikat legyetek oly szívesek.


Köszönettel: Andrea



2013. máj. 5. 20:23
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:

végre egy érdekes kérdés :) gratula ,érte.

bár szerény személyem és a kutyám sem ismeri a Cerberos-t ,de a

2013. máj. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
72%

bocs , valamiért elküldte magát a szöveg , talán besérült a billentyűzet ?

a tükör módszer ismerős , volt szerencsém az egyik kitalálójával többször találkozni ( az én kutyám szófogadóbb !) ,az ő kutyái érdekesen viselkednek !?

mint vidéki ,a környező kutyaiskolák legfőképpen a poroszos képzést részesítik előnyben, legfőképpen a tükör módszer oktatásának nagyon magas költségei miatt . a jogdíj, a kiképzők kiképzésének ára, stb,stb. erre mifelénk nem igazán éri meg.

mégis ,sok a kutyasuli,és elég jól működnek.

az első kutyások tudják, hogy amit el lehet rontani,az el is rontjuk ,még az elején , de szerencsére ez a Jan Fennel nevű néni, megírta a tutit . és innen indulnak az alapok .

a Millan technikája pedig verhetetlen ( mozgatás- nevelés- szeretet ).

a többi ,pedig a józan paraszti észen múlik. azokkal értek egyet ,akik vegyítik, keverik a stílusokat , aki a saját maguk ,és a kutyájuk képére formálják át a módszereket,és technikákat , nem pedig azokhoz igazítják a viselkedésüket.

a kutyám egy pásztor,és vadász kutya hibrid . domináns ,ivartalanított szuka .

szerintem a leghatékonyabb módszer : úgy neveld a kutyádat,hogy az képes legyen önállóan cselekedni, de soha ne tegyen olyat ,amit te tiltasz neki !

ez persze ,csak ábránd, nem nehéz ,majdnem tökéletes kutyát nevelni .

de talán lehetetlen ,olyat 100 % -ban úgy viselkedik ahogyan azt szeretnéd.

hiszen pont a hibáik a lázadásaik, és a nem kedvelt viselkedései miatt szeretjük őket.

ha a kutya egyéniség ,akkor kell,hogy legyen valami amit nem te irányítasz !

a cél,hogy ez a valami, ne legyen domináns a viselkedésében!

apró pici dolgok, amik miatt a kutya - kutya maradhat .

minden kutyasuliban vannak jó-remek,és kevésbé követendő dolgok .

és hiszem,hogy sok kutya azért viselkedik rosszul ( húzza a pórázt, ugat mindent és mindenkit,támadólag lép fel más kutyákkal, fél,retteg,stb )

mert a gazdái nem értik ,mit és hogyan ,kellene irányítaniuk . fel sem fogjál ,hogy a kutya képes érteni a nézéséből és képtelen megérteni a beszédet:)

2013. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mind két suli nagyon messze van, így azokról nyilatkozni nem tudok. Néztem az Az egyik kutya, másik nem sorozatot, de számomra nem volt megnyerő, egyedül amit átvettem az a "morgás", hogyha nem tetszik olyasmi, amit a kutyám csinál, elég megmorognom, és rögtön figyel rám. (azt vettem észre, hogy így könnyebb kifejeznem felé a nemtetszésemet, tiltásomat.)


Mi kiképzőhöz jártunk, igaz alkalmanként nem volt olcsó, de még így is kevesebb alkalommal (max 4x voltunk) tanultuk meg kezelni a kutyánkat. Miután megtanultuk a helyes kezelést, az elsajátítás már csak tőlünk függött. És összességében olcsóbban jöttünk ki. Igaz mi nem akartuk vizsgára felkészíteni, nekünk elég az, hogyha hallgat ránk.

Ami pozitívum volt, hogy a kiképző rugalmasabb helyszínileg, szituáció ügyileg, mert nem csak egy adott helyen, adott kutyákkal tudtunk gyakorolni. Nem is beszélve arról, hogy csak ránk figyelt, és rögtön korrigált minket, ha valamit rosszul csináltunk.


Nagyon domináns, mentett, ivartalan kanunk van.

2013. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
55%
Akkor én elkövettem a lehetetlent: van egy tökéletes kutyám, amilyenre világéletemben vágytam. Pontosan olyan kutyára vágytam, mint ő, és ezt elértem. Ez az, király vagyok...
2013. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

igaz, vannak kivételek, nevezzük királynak :)

akik a lehetetlent is alapfokon megoldják :)

én nem értem el ezt a szintet, ez a hül@e dög,képtelen lefőzni a kávémat,és a kocsit sem vezeti valami jól!

igaz,hogy elúszik velem a világ végéig,és a nézésemből is ért, de vannak dolgok amikről nem mond le : füvezés ( néha legel :) persze tudom emésztés elősegítése!

és az erdő-mezőn meghajtja a nyulakat ( amik röhögnek rajta,mert nagy és lassú, a nyúl meg rendes és bevárja, aztán 200 méter múlva lógó fejjel, földig érő nyelvel lohol vissza hozzám,bánatosan,mert a hülye nyulak nem várták meg )

ja ,és persze belefekszik mindenbe ami büdösebb ,ami rohad, ami szagos ,igaz utánna rendesen megfürdik, és boldogan törli a vizes bundáját a vadi új gatyámba :)

szóval vannak még hibák, de talán ezeket hagyom is .

a rasszizmusa is hiba lenne???

én bírom a nemzetiséget,meg a kisebbséget,de ez a dög ki nem állhatja ,nem rám ütött az tuti.

és este ,nem tolerálja a sötétben sétáló, hangoskodó ,dülöngélő embereket , főként ,ha hölgytársaságban sétálunk ( lányok,párom )

de ,hát nem várhatom el tőle,hogy kedvesen viselkedjen ,elvégre pásztorkutya a szentem .

ja...,és vannak emberek akik pedig őt nem szeretik, meg semmilyen más négylábú állatot ,na miattuk kell a póráz. hiszen nem mindenki szereti a kutyákat !

és az ő jogaik fontosak !!!

én sem szeretnék cápával fürödni a strandon ,hacsak nem dögös a bikinije .

2013. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
84%

A tükörmódszer a kutyázás magyar vadhajtása.


Ugyanis nálunk van a legtöbb kutya a lakosság számarányára kivetítve és azok legtöbbje szaporított fajtajellegű keverék. Nos, ezek a kutyák komoly munkára alkalmatlanok, amit súlyosbít az hogy az ilyeneket tartók túlnyomó többsége annyit tud a kutyáról, hogy elöl eszik, hátul meg kakil.


És hát az ilyen is kutyázni akar, de komolyan nem tud, erre rátelepült egy iparág, hogyha komolyan nem megy, akkor menjen komolytalanul. Ezért pl. levizsgázhat a K99 rendszerben egy adott pályán pórázon végigcibált kutya engedelmességre és levizsgázhat egy pár száz méteres jutalomfalat-szőnyegen végigmenő kutya nyomkövetésből. A gond az hogy sokaknak ez a kutyázás.


Ez a magyar kutyás társadalom végtelen igénytelenségének az egyik markáns kórtünete.

2013. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
47%
Tökéletes megfogalmazás, és rávilágitottál a lényegre.
2013. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, amit 16-os ír.

Én jelenleg nem tudom megítélni, milyen a tükör iskolákban a sportkutyázás, mert még csak hallottam róla. Ezért nem áll szándékomban minősíteni ezt a részét az iskolának. Sok rosszat hallottam mind az agility, mind az öv részéről, bár sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy azoknak, akiknek nagyon jól megy, mindig megvannak a maguk kemény kritikusaik - s lássuk be, a tükör suliknak elég jól megy.


Ezt a komoly kutyázás- komolytalan kutyázás dolgot viszont nem értem.

Vegyünk néhány példát:

Vannak világbajnok, olimpikon sportolók - és vannak olyan emberek, akik csak hobbi szinten kocognak. Esetleg helyi szintű megmérettetéseken vesznek részt.

Vannak hivatásos írók, és olyanok, akik így írogatnak.

S még sok olyan dolog van, amit egyesek profi, komoly módon űznek, mások pedig úgymond "komolytalanul". Akkor ezeknek sincs létjogosultságuk? Miért ne lehetnének egy jó kutyás társadalomban olyanok, akik hobbi szinten űzik a kutyás sportokat, s miért ne lehetne nekik teret adni, ha igényük van erre?

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy csak az a komoly kutyázás, amikor az ember ténylegesen dolgozik a kutyájával (pásztor, rendőrkutyás, mentőkutyás stb), mert hisz az már tényleg valami...

2013. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
66%

Ginirassal maximálisan egyetértek, de sajnos itthon nagyon is jellemző ez a kirekesztő viselkedés. Ha másnak jó, akkor is dögöljön meg, csak mert én máshogy gondolom. Sosem értettem, egyeseknek miért fáj, hogy jutalomfalattal vezetik végig a pályán a kutyát. És? Én sem vagyok kimondottan jutalomfalat párti, ennek ellenére elfogadom, ha valaki kimondottan jutalomfalattal szeret dolgozni, nem nézem le, mert nekem attól sem jobb, sem rosszabb nem lesz. És mi van akkor, ha a kutya a jutalomfalatért megy végig a nyomon? Gondolom, nem az a gazda célja, hogy eltűnt személyek után kutasson a kutya, akkor nem mindegy, hogy hobbiból mit csinál?

Mondjuk ez az egész mentalitás számomra annyira idegen, hogy egyesek arra pazarolják az energiájukat és az idejüket, hogy más gondolkodással rendelkező embereket szidjanak, és még komolyan utána is járnak, csak hogy minél több mindenbe beleköthessenek. Basszus, gyerekek, vegyeteg egy könyvet a kezetekbe, vagy mozduljatok ki a haverokkal, ne ilyen butaságokon rágódjatok.

2013. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
szerintem félreértitek. Én inkább azt olvasom ki az irásából, hogy ez a tükrözés pusztán szemfényvesztés, parasztvakitás. Egy kutyának nem azért kell "dolgoznia" szótfogadnia, mert kap érte kaját. Hanem mert azt mondtam. És ha megnézitek a tükrös kutyák idegen környezetben, idegen kutyák között nem működnek. A sportkutyás részét meg szerintem hagyjuk, mert azon kivűl, hogy néha elmegy egy-egy versenyző előadást tartani , sok közük nincs a sportkutyázáshoz. Van egy tükrös dobermann akivel versenyezni próbál a gazdája, hát valami siralmas az egész. Alulmotivált, neurotikus, figyelmetlen, és még sorolhatnám. És örző-védője pedig nulla.
2013. máj. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!