Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket, tapasztalatokat...

Véleményeket, tapasztalatokat kérhetnék?

Figyelt kérdés

Azt előre szeretném leszögezni hogy nem provokációnak szánom a kérdést!

Mi a véleményetek a Cerberos és a Tükörmódszer iskolákról?

Kinek melyik vált be?

Miért?

Mi a véleményetek Cesar Millanról , Jan fennelről?


Milyen kutyátok van?

Domináns?

Ivaros vagy ivartalan?


Szeretnék mindenkit megkérni hogy lehetőleg ne pontozzatok senkit mert őszinte véleményekre, tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Tehát egyik tábor se pontozgassa a másikat legyetek oly szívesek.


Köszönettel: Andrea



2013. máj. 5. 20:23
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
50%

Nézd, NINCS olyan hasonlat, hasonlóság, ami részleteiben pontos lenne. Ha pl látunk egy orchidea sáskát, akkor arra nyugodtan lehet azt mondani, hogy fúbmeg, olyan, mint egy orchidea virág! S tényleg igen nagy a hasonlóság. Persze, bele lehet abba kötni, hogy de a sáskának szeme van, meg mozog, meg rovar, de a hasonlóság akkor is ott van. Így van ez a hasonlatokkal.


Én láttam sok rossz nem tükör iskolát, mégse mondom, hogy mindegyik rossz.


Szerintem azok az emberek, akik képesek olyan kutyát nevelni, aki problémamentesen elvan más kutyákkal a nélkül, hogy a gazdája figyelne rá, tud valamit (sőt, akkor többet tud, mint sok sportkutyás). :D (szerintem ilyen nem nagyon van egyébként).


Engem ezek után csak az érdekelne, hogy jártál-e valaha tükör kutyaiskolába? :)


Mindazonáltal, mindkettőnknek megvan a joga a saját véleményéhez. Úgy gondolom, mi ketten kimerítettük a lehetőségeinket egymással szemben ebben a kérdésben. :)

2013. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem azok az emberek, akik képesek olyan kutyát nevelni, aki problémamentesen elvan más kutyákkal a nélkül, hogy a gazdája figyelne rá, tud valamit (sőt, akkor többet tud, mint sok sportkutyás). :D (szerintem ilyen nem nagyon van egyébként)"


A sportkutyának a gazdája az istene. őt maximálisan kielégiti, és boldoggá teszi az amikor együtt vannak, mert a gazda csak vele foglalkozik. De elárulom, hogy ők is játszanak, otthon a saját falkájukkal. Mindazonáltal sokkal magasabb ösztönszinten vannak tartva. tehát a kettőt felesleges összehasonlitani.

2013. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
50%

"Ahogy én látom, nem a fejlődésre nyújt lehetőséget, hanem arra hogy lemennek a futira, akkor el lehet engedni a kutyáját a többivel, azok ott jól elvannak anélkül hogy figyelni kéne rájuk, a gazdik meg pletyózhatnak a Barátok közttől a Kiskegyedben olvasottakon át a zacher torta receptjéig mindennel. Megtehetik, mert a kutya jobban rá van kattanva a fajtársaira, mint rájuk. Nos, ez az igénytelenség hogy elégedettek azzal hogy a kutya ezt tudja."

Ezzel közvetett módon mégis összehasonlítod őket egymással.

2013. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nézd, NINCS olyan hasonlat, hasonlóság, ami részleteiben pontos lenne. Ha pl látunk egy orchidea sáskát, akkor arra nyugodtan lehet azt mondani, hogy fúbmeg, olyan, mint egy orchidea virág! S tényleg igen nagy a hasonlóság. Persze, bele lehet abba kötni, hogy de a sáskának szeme van, meg mozog, meg rovar, de a hasonlóság akkor is ott van. Így van ez a hasonlatokkal."


Igen, és van jó hasonlat meg rossz hasonlat.


"Én láttam sok rossz nem tükör iskolát, mégse mondom, hogy mindegyik rossz."


Nézd, ezek a nem tükör iskolák már kineveltek nagyon sok magas szinten működő kutyát az agilitytől a terelésen át az ÖV -ig, hogy a szolgálati kutyákat már ne is említsük, a tükör még nem tart itt, gyaníthatóan nem is fog.


"Szerintem azok az emberek, akik képesek olyan kutyát nevelni, aki problémamentesen elvan más kutyákkal a nélkül, hogy a gazdája figyelne rá, tud valamit (sőt, akkor többet tud, mint sok sportkutyás). :D (szerintem ilyen nem nagyon van egyébként)."


Szerinted. Mondjuk ez a 3,14nanyaló kategóriánál nem igazán tudás kérdése, egy pit bullnál mondjuk ezt nem reckírozza meg senki normális ember.


"Engem ezek után csak az érdekelne, hogy jártál-e valaha tükör kutyaiskolába? :) "


Nem, mivel nem éreztem szükségét hogy kéne, viszont nagyon sok olyan embert ismerek aki igen, úgyhogy tudom mi megy ott, illetve látok bemutatókat is. De gondolom most azzal jössz hogy menjek el és tapasztaljam meg (még akkor is ha nincs olyan kutyám amelyik rászorul), de erre az a válaszom hogy attól még hogy nem tudok tojást tojni, még meg tudom állapítani hogy záp-e.


"Mindazonáltal, mindkettőnknek megvan a joga a saját véleményéhez. Úgy gondolom, mi ketten kimerítettük a lehetőségeinket egymással szemben ebben a kérdésben."


Szerintem meg a vélemény jó ha tényeken alapul, azok meg mint tudjuk, makacs dolgok, persze az más kérdés hogy ki hogy interpretálja őket. :-D

2013. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

"Ezzel közvetett módon mégis összehasonlítod őket egymással."


És? Azt már azzal is megtettem hogy véleményeztem őket.

2013. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Akkor itt egy tény:

Azt mondod, ne hasonlítsak össze két dolgot, mert nem lehet őket összehasonlítani. Te viszont összehasonlítod őket, s mikor erre felhívom a figyelmed, akkor a válaszod: és? én megtehetem, de te nem!


Te se mondasz makacs tényeket, a válaszaid nagy része pedig ugyanezt az "és? nekem van igazam és kész" nézetet tükrözi. (pl megkritizálod a hasonlatomat, én érvekkel bemutatom, miért nincs alapja a kritikádnak, erre benyögsz egy olyat: és vannak jó meg rossz hasonlatok... ok, az ég meg kék, de van, mikor szürke vagy fekete... )


Ebből arra következtetek, hogy nem tudod értelmezni, amit írok abban a konszenzusban, amit te írsz (vagy pedig egyszerűen annyira aljadék vitapartnernek tartasz, hogy még csak a jogom sincs meg hozzá, hogy ugyanazokat a dolgokat elkövessem, mint te), így ennek nem volt semmi értelme, amit őszintén sajnálok, de ez van.

2013. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

A jó hasonlat az olyan hogy az adott vonatkozásban - ami miatt egyáltalán felhoztuk - a két összehasonlított dolog minél közelebb legyen egymáshoz, az se baj, ha ebben a két vonatkozásban megegyezik. Ez kutyázásnál az adott módszerek eredményei - tudod ahogy a Biblia is mondja, a fa a gyümölcseiről ismerszik meg. Két fát össze lehet hasonlítani hogy az egyik egészséges, finom gyümölcsöket terem, a másik meg férges, rohadt, poshadt trágyánakvalót és senkit sem érdekel hogy valamelyik fának a levelei világoszöldek, a másiké meg sötétzöldek, csak a gyümölcs.


Babám, te egy analógiát hoztál hogy versenysport = hagyományos kutyasuli, hobbisport = tükörmódszer. Mégpedig ott hoztad össze a két hasonlatot hogy kinek mire van igénye.


Én meg rávilágítottam, hogy a hobbisportolónak is igénye van arra hogy egészséges legyen, hogy adott esetben el tudja érni a buszt és egynémely megmérettetést sikerrel tudjon venni, míg a tükörmódszer környezetfüggő, a megszokott környezetből kikerülve csődöt mondó kutyákat nevel, amik jobban érzik magukat a többi kutya között mint a gazdájukkal, tehát nem gazdafüggő, engedelmes, bármikor visszahívható kutyákat akik bárhol feltalálják magukat, erre te jössz az orchideával meg a sáskával és játszod a sértett királylányt hogy nem tekintelek vitapartnernek, illetve hogy az én felfogásommal vannak a gondok.


Nos, ezek után kétfajta következtetést tudok levonni. Vagy hülyének nézel, vagy te nem fogod fel hogy mit írsz és magyarázod a bizonyítványt.


Ha ezeket sajnálod, akkor igazad van, mert van mit.

2013. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy azt írtam, hogy nem tudod értelmezni, amit írok, nem állítottam, hogy ez a te hibád lenne, mert ennek az okát nem tudom megmondani, csak azt a tényt tudom megállapítani, hogy elsiklottunk egymás mellett. Sajnálom, hogy magadra vetted.


A stílusod most már kezd eléggé alpárivá válni. Én úgy gondolom, minden tiszteletet megadtam neked, ehhez képest itt vered magad a földhöz, hogy játszom a sértett királylányt. Bizony, van mit sajnálnom: ismét rosszul ítéltem meg egy másik embert.

2013. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Egy alpári kifejezést nem használtam az előző kommentemben, a vitastílusod meg nagyon hajaz az itt olvasottakra.


[link]

2013. máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Jó Reggelt Mindenkinek!


Először is szeretném megköszönni mindenki személyes véleményét, elég sokat segítettek. Kicsit hosszan fogok fogalmazni most. :S


A helyzet az hogy, a lehető legjobb kutyasulit szeretném megtalálni a kanom számára, emiatt is a véleménykérés. Úgy látom vihar kerekedett a téma körül. Lehet hogy én nem értem jól a dolgot, de alapvetően nem értem miért a nagy kardoskodás. Igyekszem minél jobban beleásni magam a témába, illetve az oktatási technikákba. Megnéztem mindkét sulival kapcsolatban sok dolgot a neten, illetve elolvastam Korom Gábor, Cesar Millan és Jan fennel könyvét is.


Alapvetően a lényeg mindegyik esetében ugyanaz:


- Fontos hogy én legyek a falkavezér.

- Fontos hogy ezt mindennaposan, bizonyos gyakorlatokkal, a kutyám tudtára adjam.

- Fontos hogy a kutyám szükségleteit kielégítsem.

- Fontos hogy legyek következetes és határozott minden esetben.

- Fontos hogy a kutyát ne emberként kezeljem.

- Fontos hogy tanuljam meg a kutyám jeleit, testbeszédét megfelelően, de legalább alapvetően értelmezni.


Véleményem szerint is, ezek valóban nagyon fontos dolgok. Felnyitja az ember szemét, bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Úgy érzem hogy, ez az alapköve elsősorban az egész kutyanevelésnek. Enélkül nem tudunk megfelelő kapcsolatot kiépíteni a kutyánkkal, illetve nem is fogunk tudni együtt működni semmiben, legyen az igényem csak hobbi szintű vagy versenyszerű. Azt vettem észre hogy, mind a négyen ebben tökéletesen ugyanazt mondják, legfeljebb más szavakkal. (Tükörsuli, Cerberos, Cesar Millan, Jan fennel)


Ezenfelül az tűnt még fel nekem hogy a Cerberos és Cesar Millan hasonló (egyazon?) habitust képviselik. Nevezzük kényeszerítős, szigorú nevelésnek. Ahol a jutalomfalatos módszer nem, vagy csak nagyon elvétve kap szerepet. Behívás: Gyere ide, mert Én, a vezéred azt mondtam. Cserébe megdicsérlek.


Ugyanígy egy kalap alá tudnám venni a Tükörsuli és Jan Fennel módszerét. Nagy hangsúlyt fektetnek a jutalomfalatos rávezetéses (megvezetés?) tanításra.

Behívás: Gyere ide, mert van nálam finom falat. Cserébe megkapod.


Elgondolkodtam még azon, hogy talán, az egyik-másik suli, illetve egyik-másik módszer kölönböző személyiségű kutyák esetében sikeres. Például egy megadóbb, de neveletlen kutyusnak, lehet túl durva a Cerberos és Cesar módszere. Túl szigorú.

Míg egy dominánsabb, önálóbb kutya esetében talán a Tükörmódszer, Jan Fennel nem ér lópikulát sem.


Nagyon tetszett az is, amit Giniras írt. Nembiztoshogy maga a módszer nem megfelelő, ha a gazdi nem tudja ,esetleg nem akarja értelmezni az elhangzottakat. Sőt azon is elgondolkodtam a válaszok alapján hogy sokan a számukra eleve szimpatikus módszert használják. Tehát megeshet hogy egy gazdinak van egy domináns,neveletlen kutyája,ahol nagy szükség van kemény kézre de mégis a Tükörsulit választja mert az jobban tetszik neki. Ezesetben nem meglepő ha a gazdi úgy jön el onnét, hogy semmit nem haladtak, talán mert a kutyát eleve nem érdekli a jutalomfalattal hadonászó, kétségbe esett, tapasztalatlan gazdi. De ugyanígy fordítva, lehet valaki elmegy a megadó típusú kutyájával, akinek a neveléséhez csak némi szép szó és egy rúd párizsi hiányozna, de a Cerberos módszere kiborítja, megfélemlíti a kutyát.

És itt még nem vettünk számításba olyan esetet, amikor a gazdi nem képes mindennek ellenére megfelelően helyt állni.

Akárhogy is, ezek még nem jelentik azt szerintem, hogy egyiket-másikat törölni kell a föld színéről.


Erről mi a véleményetek?


Üdv.: Andrea

2013. máj. 14. 07:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!