Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményt kérek?!

Véleményt kérek?!

Figyelt kérdés

A sztori az ,hogy van 2 basset hound szukánk és egy kan. Az egyik szuka már lassan 3 éves eddig azt hiszem 6x tüzelt de csak 2x lett hasas.Most kellett volna neki megint fialnia de kihagyta..Apukám szerint azért mert elvannak kényesztetve, és azt mondta hogy ha rossz körülmények között lennének tartva akkor szaporodnának.. szerintetek ez igaz lehet? :O

A másik szukánk még most lett elsőnek fedeztetve még egyenlőre csak az 1.hétben jár, nem tudom hogy ő fialni fog-e... .



2013. máj. 6. 18:43
1 2 3
 11/28 sippara ***** válasza:
76%

Ott b@sztad el, hogy véleményt kértél. Tessék, a véleményem:

Mi a bánatos francnak elletitek a kutyákat? Pénz kell? El kell menni DOLGOZNI. Gondolom, a következő, amit eladnak, a te veséd lesz, esetleg ha betöltöd a 15-öt, kezdhetsz "elleni", hiszen a kisbabák is jó áron mennek külföldön feketén. Mindhárom kutyát el kéne tőletek venni, mert nem, nem szeretitek őket, SŐT!!! Kapnak a szukák állatorvosi ellátást? Herpesz elleni injekciót? Ultrahangot vemhesség alatt? Rendszeres féreghajtást? Nekik megfelelő tápot kapnak?

Undorítóak vagytok mindannyian, őszintén szégyenlem, hogy egy fajba tartozunk.

2013. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Mi sem élünk túl. Anyum dolgozik a mamám meg nyugdíjas, de mégse jutna eszembe szaporítani
2013. máj. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
Az a véleményem, hogy egy féreg vagy.
2013. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
amennyi pénzből a kutyákat tartjátok, jobban élhetnétek! szóval szerintem ajándékozzátok el őket!
2013. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Az én válaszom miért lett kitörölve?


Fáj az igazság kedves kérdező?

2013. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Már megbocsássatok, kedves válaszolók, de a kutyatenyésztés is egy szakma!

*Aki szereti a kutyákat

*Tud rájuk sok időt szánni

*És kényeztetni tudja (ahogy azt írta is)őket

miért ne?

A mi kutyánk is Basset, és 3szor nagyon úgy tűnt a dolgokból, hogy ő most vemhes lesz. Nem lett.

Van, hogy nincs rá esély, hogy nem jön létre terhesség. Egy tipp: Ha a kutyus tüzel, a kant kerítsétek el előle, mert nem lesz annak jó vége...

Ha viszont néha azért tüzel, semmi baj nem lesz. Járjatok kölykök terén szerencsével! ;)

2013. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
* Néha azért ellik! Bocsii
2013. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 sippara ***** válasza:
88%
Köszönjük Emese, felelős állattartásból, józan paraszti észből egyes, most már leülhetsz. Tudod a kétmillió gazdátlan kutya fele a te "fajtádtól" származik. A felsorolásodból hiányzott az a dolog, ami a megfelelő ellátás után (amit ugyan ne mondd már nekem, hogy "azír nem ellik rendesen mer' túl jól van tartva" apuka megad a kutyáknak) a legfontosabb: a HOZZÁÉRTÉST. Ugyanis az, hogy összerakok két egymásra hasonlító kutyát, "oszt hadd csinálják", nem tenyésztés - elég szomorú, hogy te magad is elletnéd a kutyád, ha épp úgy alakulna, de ezt már nem tudod. Ahogyan gondolom arról sincs fogalma se a kérdező szüleinek, se neked, hogy mennyire veszélyes a szukára a két herpesz elleni oltás elmaradása, vagy épp mennyi - később akár a szuka ÉS a kölykök halálát okozó - komplikáció szűrhető ki a három ultrahangos vizsgálattal. Azt meg pláne ne mondd nekem, hogy egy ember, aki ténylegesen SZERETI a kutyáját és a legjobbat akarja neki (és a kölyköknek), mindenféle előzetes ellenőrzés, szűrés, és a kan gondos kiválasztása nélkül felcsináltatja (akár olyan kannal, aki közeli rokona, vagy herpesz vírust hordoz, esetleg a szuka génállományával kombinálva örökletes betegségeket eredményez a kölykökben). Ez pedig - akárhogy is magyarázzuk, meg csavargatjuk - undorító, pláne pénzszerzési célból.
2013. máj. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Nézd. Én a kutyákhoz értek, nem a kutyatenyésztéshez. És elmondtam, hogy ha megfelelőek a körülmények. Nem tudom, hogy azok a bassetek hogy vannak tartva! Nem tudom! De ezt már csak tudom, hogy egy kutyát hogy kell eltartani! Van nekem egy, én vagyok a gazdája, mindenhova visszük, kísérjük! Etetem, itatom, sétáltatom, játszok vele! Viszem orvoshoz, és szeretetem! Nehogy azt mondd már meg Te nekem, hogy az én kutyám hogy van! Arról majd mi döntünk, oké? Az állattenyésztés szakma! Nem azt mondtam, hogy bárhol, bármikor! Hogy szeretet nélkül, hogy ridegen, hogy rosszul! De ha valakinél megvannak a körülmények, akkor igenis lehet! Az én kutyám meg, ha már ilyen kioktató bunkó vagy, kérlekszépen, nem eltervezve volt! Nem szerettünk volna még kölyköket, új almot, hogy aztán eladhassuk! Játszottak! Érted? Játszottak!

És most jön, hogy én is bunkó vagyok, meg a kutyák nincsenek jól tartva.

Bunkó vagyok? Lehet. Részben. De állatorvos leszek, van egy állatom, aki istenien érzi magát! Igen, kertesházban! És én az ilyen bunkókkal, mint a többiek, bunkó is vagyok!

A kutyákat meg nem én fogom megvizsgálni, hát honnan tudnám, hogy milyen körülmények közt vannak?! Ő is szereti őket, úgygondolom! Lehet, hogy nem ebből kell megélni, ha mások már dolgoznak! De meg lehet! Meg lehet, csak szeretettel csinálja!

2013. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Ha te valaha is állatorvos leszel,akkor én megeszem a kalapon.Ennyi ésszel,max a józsefvárosin kapsz diplomát...

Mellesleg,jól írtad,a tenyésztés egy "szakma",amit TANULNI KELL,AZÉRT HOGY JÓL CSINÁLD.

A kérdező és a te válaszodból is kiderül,hogy egyikőtök sem konyít egy fél métert sem a dologhoz,tehát akkor minek kell agyon szaporítani szerencsétlen jószágot??

Szeretetből nem lehet eltartani és orvoshoz vinni a kutyákat...Én is szeretem a sajátomat és ezért hoztam meg a számára legjobb döntést: ivartalaníttattam.

Szeretetből meg tudod venni neki a vemhes/szoptatós tápokat,min. 3x elviszed orvoshoz ultrahangra és még a vemhesülés előtt leszűreted a fajtára jellemző betegségekre???

Plusz oltások,plusz a kölykök tartása...mindent szeretetből!!!


Ilyen felfogással menj el vmi buddhista kolostorba,ott is biztos szeretetből vesznek élelmet még maguknak is....

2013. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!