Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményt kérek?!

Véleményt kérek?!

Figyelt kérdés

A sztori az ,hogy van 2 basset hound szukánk és egy kan. Az egyik szuka már lassan 3 éves eddig azt hiszem 6x tüzelt de csak 2x lett hasas.Most kellett volna neki megint fialnia de kihagyta..Apukám szerint azért mert elvannak kényesztetve, és azt mondta hogy ha rossz körülmények között lennének tartva akkor szaporodnának.. szerintetek ez igaz lehet? :O

A másik szukánk még most lett elsőnek fedeztetve még egyenlőre csak az 1.hétben jár, nem tudom hogy ő fialni fog-e... .



2013. máj. 6. 18:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Legutolsó!

Én leírtam a véleményemet! Nem tudsz olvasni, vagy valami nagy baj van az agyaddal?

Nem azt mondtam, hogy szeretetBŐL kell eltartani a kutyát hanem hogy szeretetTEL. És ezt pedig azért mondtam, mert ha az nincs, nincs összhang, és a kutyáknak szörnyű sorsuk lesz, ha nem játszik velük senki. Kérlek figyelj az apró helyesírási dolgokra! Állatorvos leszek. Gond? Netán meg tudsz benne akadályozni? Mert nekem nagyon nem úgy tűnik. Ha odamész, és reklamálsz valakinek az utcán, hogy igen, ahhoz a lányhoz ne vigye a kutyáját mert egy hülye, akkor jobb lesz? Nem. Nem hiszem, ugyanis én honnan a fészkes fenéből tudnám, hogy milyen körülmények közt vannak tartva azok a kutyák. És te tudod? Mindent tudsz róluk? Igen, gondoltam, hogy nem. És most nekiállsz, hogy okoljuk? Megértem én, hogy neked mi a bajod: Aggódsz azok miatt a kutyák miatt, mert nincsenek megfelelő helyen. Oké, tudom, hogy ez a bajod. Meséld el azoknak a kutyáknak az élettörténetét! Hogy milyen tenyésztőtől vannak, hogy milyen hangon ugatnak, hogy mekkora milliméterre az a ház, az az udvar, ahol ők laknak! Nem balhét szeretnék. Válaszoltam a kérdésére. Te akartál balhét, te rohantál le. Most olyan nagy gond, hogy az összes lenéző válasz közt ott egy pozitív? Vagy azt akartad, hogy neked legyen igazad? Kérlek, nem értem? Azt hitted, hogy én annyi erőt adok neki, hogy betartja a tanácsomat? Sok szerencsét kívántam, elmondtam, mi kell egy ilyesmihez. Lehet, hogy ezt valahol tanítják. Sőt! Bocsánat, hogy mindig mindenben a jót keresem, hogy én pozitívan gondolkozom! És tudom, hogy még MINDIG lesz mit hozzáfűznöd, mert az mindig van, akármit írok, akárhogy veszem őt védelmembe. És tudod mekkora részlet maradt ki ebből? Hogy egyáltalán pénzért adná oda mindenkinek a kutyákat. Ezt nem éreztem, hogy megemlíti. Vak volnék? Az lehet, hogy ő pénzért adja, de ti valami jósok meg mik vagytok. Ha van olyan jó ember, hogy csak örömöt szeretne valakinek szerezni ici-pici aranyos kicsikkel. Én erre is gondoltam

2013. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 sippara ***** válasza:
100%

Kedves 08:28 (és legutolsó).



Nem, nem értesz a kutyákhoz. Ha értenél hozzájuk, nem mondanál ekkora őrületes baromságokat a szaporításról. Ha értenél hozzá, tudnád, hogy a mai szaporított állománynak (legyen szó bármely fajtáról) kisebb gondja is nagyobb, mint hogy ridegen tartják-e őket (tudod te egyáltalán mit is jelent a ridegtartás egy kutyánál?). Ha értenél a kutyákhoz, tudnád, hogy egy hobbi szukának a legjobb út az ivartalanítás. Ha értenél a kutyákhoz, nem engednél a tüzelő szukád közelébe kant (játszani sem!!!!). A baj az, hogy tizenpár éves lehetsz, ebből fakadóan szörnyen naív és tájékozatlan (mind kutyákkal, mind pedig emberekkel kapcsolatban) - pontosabban ez sem baj, csak nem kell hangoztatni. Majd évek múltán, legkésőbb akkor, HA egyszer állatorvos leszel, megtanulod, hogy a "de én szeretem a kutyámat" mondat egyrészt sokszor sima hazugság, másrészt a kutya pont kitörölheti vele a seggét, ha mellette mondjuk halomra elletik, mert apunak-anyunak nincs kedve dolgozni, mint a kérdezőék esetében.

2013. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%

Igen,biztos örömszerzés miatt elleti folyamatosan a szukáját.Biztosan igazad van,és azért problémázik rögtön azon,hogy nem vemhesült,mert nem tud kinek örömet szerezni.Ez nem optimizmus,ez naivitás.Nem is kicsit :)))


Szerinted normális ember gondol olyat,hogy azért nem vemhesül a szuka mert túl jól van tartva???


A kedves kérdező (és családja) a tipikusan alja szaporító emberek közé tartoznak,akiknek a pénz a lényeg a dologból.Ezt nem tudom 100%-ra de a kérdésekből ez derül ki.

És ÉN nem tudok optimista lenni,mivel az ilyen típusú emberek miatt NEKEM és jó pár segítő szándékú civil és hivatásos állatvédő szervnek kell a "mocskot" eltakarítani,ha már az agyon ellett,beteg leromlott állapotú kutyákat kib@sszák a semmi közepére.MI szenvedünk velük,és küzdünk az életükért,NEM TE.

2013. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát tudod én örülnék neki, ha küzdhetnék állatok életéért, és nem úgy állnék hozzá, hogy: "Még egy bántalmazott dög"

Én boldogan néznék rá, ha átvészelné az éjszakát, minden percben megpróbálnék segíteni rajtuk. És ez tudod miért nem megy? Mert még túl fiatal vagyok. Egy állatot nevezel te "mocsoknak"? Egy érző, kiskutyát vagy kiscicát, aki az út szélén fekszik, és súlyosan bántották? Gratulálhatsz magadnak. Látom, szeretettel vagy az állatok iránt.

2013. máj. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Állatmentő vagyok. Nem a kutya a mocsok, hanem maga az eset. Mert egyszerűen szó szerint mi takarítunk, az ilyen emberek után.


Örülnél, ha segíthetnél az állatokon? Tényleg? Élvezettel mosnád a fost, nyomnád a gennyet, törölnéd a vért, imádkoznál h élje túl, adnád bele a komplett fizetésed és azt kapnád cserébe, h duplán újratermelik az idióták az ilyen eseteket? Kétlem!

Sőt, élvezettel könyörögnél minden kutyánál pénzért és helyért, mint egy nyomorúságos sorsú ember?


Ma Mo-n állatmentőnek lenni a leghálátlanabb feladat, a megmentett állaton kívül SENKI se mond köszönetet, cska még belédrúg vagy kettőt.

2013. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Örülnél neki???

Mi tart vissza?


Mehetsz önkéntesnek.Én annak örülnék,ha nem kellene értük küzdeni,mert nem lennének ilyen balf@sz embere,akik miatt ilyen sorsra jutnak az állatok!!!


És ha láttál volna egy-egy kutyát/állatot a legborzalmasabb körülmények között,valószínű sírva rohantál volna el.EZT nevezem mocsoknak,nem pedig az állatot.Ha nem szeretném őket,nyilván nem is mozdítanám a kisujjam se azért,hogy nekik jobb legyen.


A fiatalságod nem mentség a h*lyeségedre!!!

2013. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Little Red!

Nem tudom ki vagy.

De azt elmondom neked, hogy én igen, szeretnék az állatokkal együtt lenni, és ez takarítással jár. Láttam már furcsa dolgokat az életben. Hogy milyen idióták az emberek, hogy hogy képesek bántani egy állatot. Mindre mondható, hogy mocsok, ÉS aki nem ezt mondja, az maga tanúskodik az állatok iránti kihűlt szeretetről.

És lehet, hogy olyan állatokat látnék, nap mint nap, akik valami szörnyű körülmények közt élnek vagy éltek, amíg lehetett nekik. Elmondanám, hogy én felnézek azokra az emberekre, akik tisztelik és tisztelettel beszélnek az állatokról. Mind a kutyákról, mind a halakról, mind a lovakról egyaránt. Én fiatal vagyok. És nem emlékszem, hogy valaha is, mikor kedves voltam egy állathoz, megbántam-e volna. Ha nagy leszek én is állatokat szeretnék menteni. És nem pedig megosztogatni a facebookon a megvert, kiéheztetett kutyák képet, abban reménykedve, hogy valamelyik állatkínzó majd odébbáll. Ez eddig eszembe se jutott. Nem balhét akarok, csak hogy tudjátok, hogy valaki tiszteli azt a munkát is, amit ti végeztek. Nekem van egy kutyám, én a világért nem bántanám és soha nem mondtam róla egy rossz szót se. Nem azt mondtam, hogy "takarítom utána a f*st". A múltkor is végignézhettem, ahogy az állatorvos fölnyitja a sebét. Véres és gennyes volt. Elfordultam volna? Nem. Ezt egy állatért tette meg a doki. És röhögjetek, de csodás érzés volt átélni, megnézni, ez nekem a mennyország, ha bármiben segíthetek egy állatorvosnak, ha tudhatom, hogy az ÉN kutyám meg fog gyógyulni. Ilyenkor járok én a fellegekben.

2013. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
83%
Fogalmad sincs az állatmentésről...
2013. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!