Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3,5 hónapos német...

Van egy 3,5 hónapos német juhászkutyám átlagba 1 km t sétálok vele mindennap az elég még neki?

Figyelt kérdés
igaz holnap tovább viszem holnap jó nagy túrára készülők remélem nem fárad el :D
2013. máj. 6. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bőven! De attól is függ, hogy mennyire tudja magát kimozogni. Legyen elengedős rész is a sétákban, amikor szaladgálhat, játszhat. Pár kutyabarát se ártana.
2013. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért arra vigyázz, hogy ne erőltesd túl és hogy ne futtasd!
2013. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz rá, és mondd meg te, hogy elég-e neki. Ezt nem lehet fajtában meg számokban mérni, egyik kutya ennyit szeret menni, a másik annyit, az egyik végigrohanja a sétát, a másik mögötted kullog, nem mindegy.

Én mondjuk ilyen pici kutyát nem vinnék még el nagy túrára, nem jó túlterhelni. Valószínűleg ingerdús környezetben nem is fogja mutatni időben, hogy elfáradt, szóval simán árthat neki, ha túl sokat megy. Pláne német juhásznál vigyázni kell az ízületeire, amúgy is hajlamos bajos lenni, nem kell játszani a tűzzel.

2013. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi kutyának bőven elég ennyi laza, nem megerőltető séta. Ha mondjuk délelőtt sétáltatod, akkor délután még játszhatsz vele valami mást, pl. labdázásra gondolok ami inkább az elméjét mozgatja meg.
2013. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
bakker :D én meg egész nap délelőttöt kivéve (suliba vagyok) apportozok vele, játszok, tanítom, séta szal elégé lemozgatom :) de ezek szerint a túl sok mozgás is rossz lehet? és mozgatom mert úgy látom élvezi meg szinte lefáraszthatatlan pedig még 4 hónapos sincs :) amúgy a kutya hátsója még gyenge pedig csapattom kúra szerűen bele a kálciumot + még ami benne van foszfor stb...
2013. máj. 6. 22:23
 6/13 A kérdező kommentje:
ja amúgy bocsi 2 km t sétálok vele mert ugye vissza is számolni kell
2013. máj. 6. 22:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Mozoghat, de csak amennyit ő kíván, ne erőltesd, ha már abbahagyná. Ugráltatni viszont egyáltalán ne próbáld 1-1,5 éves koráig, maradjon meg a földszintes dolgoknál.

A túra azért különösen macerás, mert ha a kutya elfárad a felénél, nem lehet csak úgy megállni fél napra, hogy kipihenje magát. Persze cipelheted is, ha ő is bírja, meg te is, de valószínűbb, hogy a sok inger miatt inkább túlhajtja magát a kutya, főleg ha ilyen kis hiperaktív.

2013. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen étrend mellényomod a kálciumot neki?
2013. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Susa Puppy csirkés kölyök tápot kap szerintem nem rossz minőségű 3 szor étkezik most a kicsike 15-20 kg 1 étkezésre 200g tápot kap(adagolásban nem vagyok biztos mert leírásban 15 kilos kutyának 1szeri étkezéshez 280grammot írnak de szerintem az sok) és áztatva adom neki .
2013. máj. 6. 22:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök táp mellé nem kell kálcium. Csak rosszat teszel vele. Nagyon rosszat.A kálcium túladagolása sokkal nagyobb bajt okoz, mint a hiánya.Kölyökkajában pedig pont az életkornak megfelelően vannak az ásványi anyagok.Nem ismerem a Susa adagolását. Általában az ajánlott adag napi étkezésre van ajánlva. Azt kell elosztani annyi felé, ahányszor eteted.
2013. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!