Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen zaklatott, mit...

Teljesen zaklatott, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Sétáltam a kutyámmal, erre nekirontott 2 neveletlen görcs. Az egyik tüzelt, a kan mászott is rá, közben nekiment a kutyámnak, gondolom védte azt a kis...

A gazdák 20 méterre, meg sem moccannak, csak mikor már a kan kutya rámordult az enyémre és meg akarta harapni, szerencsére el tudtam rúgni onnan. Hiába szólok a gazdának,hogy pórázt kéne használni, le sem ***ják, nyugodtan sétálnak a kutyákhoz,mintha semmi nem történt volna.

A kutyám azóta 'sír' és fel alá rohangál. Mit csináljak vele? Próbáltam nyugtatgatni, de nem hagyja abba.


2013. máj. 8. 21:23
 1/8 Bozsikrisz ***** válasza:

Játssz vele, egyetek valamit, tereld el a figyelmét. Menj le vele sétálni, ha nyugodt, akkor jutalmazd meg.

Aztán simogasd, hogy nyugodtan el tudjon aludni.

2013. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert nyugtadgattad, nyugtatgatod. Gondolom rendesen megijedtél te is, és ösztönösen rögtön utána próbáltad emberi módon megnyugtatni. De most nézzük meg ezt a kutya szemszögéből:

A kutya megijed, sír. Erre a gazdi kedvesen szól hozzá, simogatja. Tehát jogosan fél és sír.

Ha nyugtatgatod, így erősíted a viselkedést. Ne foglalkozz vele, nyugodj meg, s mikor megnyugodott ő is, akkor foglalkozz vele.

2013. máj. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ill. előtte nézd meg, nem sérült-e meg. Ha nem, akkor az áll, amit írtam, ha megsérült, lásd el.
2013. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baja, megijedni megijedtem, de nem nyugtatgattam, hanem mentem vele tovább sétálni, de már nem lehetett vele rendesen menni,mert rángatott össze-vissza, ezért inkább hazahoztam.
2013. máj. 8. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizonyára zaklatott lett a kutya,de nem kellett volna hazavinned.Folytatnod kellett volna a napi sétát,a megszokottak szerint.Az,hogy megijedtél (ami természetes),a kutyát is megijesztette,lehet,hogy jobban is,mint kellett volna.Ha elrúgtad onnan,akkor nyilván ideges is voltál,meg lehetséges,hogy kiabáltál is.Ezzel sokkal jobban felzaklattad a kutyádat,mint a másik kutya.


Nem kell semmit csinálnod,ugyanúgy viselkedj,mint előtte.Viselkedj természetesen,mintha mi sem történt volna.



És ne a kutyákat hibáztasd azért,mert a gazdák nem képesek megnevelni!

2013. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A te kutyád is kan? Ha igen, akkor nagy valószínűséggel a tüzelő szuka miatt izgatott, kevésbé a rámordulás miatt.
2013. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős és milyen fajta?
2013. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

legközelebb engedd el !

ne nyugtasd,és ne lépj közbe!

a szocializáció lényege ,az idegen élethelyzetekre való felkészülés !

megrémül, megijed, gondolom ő végig pórázon volt ! ( ami a jelen helyzetben kizárta a megoldások lehetőségei !)

a cél az,hogy szembesítsd az ilyen mindennapos dolgokkal. 2-3 idegen kutya találkozik . sajnos a legtöbb esetben ,a gazdák rosszul reagálnak,a kutyáik pedig a szocializációjuk hiánya miatt még rosszabbul.

ha látod,hogy jön, rohan,fut, vagy kódorog feléd 1-2 több kutya szabadon és a gazdák a közelben semmit sem tesznek, úgy a legjobb megoldás: engedd el a kutyádat!

hogy miért? : lehetőséget kell adni neki,és a rá kíváncsi idegen kutyáknak, a megfelelő találkozásra, ez pedig pórázon, felkészületlen gazdi jelenlétében sokszor katasztrofális !!!

a kutyádat pedig sem megnyugtatni, sem dicsérni sem védeni nem szabad-na !

sétálj vele vissza , vagy vidd el futni! a lényeg fáraszd le fizikailag, de anélkül hogy figyelnél ,a hisztijét !

félelem,és rémület ellen a teljes közömbösség a kulcs , ezzel mutatod neki : nincs semmi baj !

sajnos a legtöbb esetben ,ezek miatt a tapasztalatlanságaitokból alakul ki a kutyáitokban a félelem más kutyákkal szemben .

szembesíteni kell a problémával, hogy legyen lehetősége megtanulni a helyes viselkedést, különben mit teszel,ha 2 nagytestű erős kutya kerül közel hozzátok kíváncsian !!

akik jól szocializáltak,jól neveltek, és mondjuk olyan helyen vagytok ,ahol nem kell a póráz??

a te kutyád megrémül,te is megrémülsz, a kutyád rémületében támadólag lép fel , mert vagy támad, vagy elfutna de a póráz nem engedi, tehát még te is a középpontba kerülhetsz.

a nagytestű kutyák , vagy egyszerűen az erősebb kutyák ,de még a kicsi kutyák sem , NEM TOLERÁLJÁK HA VALAKI MEGTÁMADJA ŐKET!!

nem a két kutya viselkedése a gond :)

a tiéd ,és a kutyádé, legalább is az esetek 99 %-ban sajnos ez az igazság !!!

lsd : kutyafuttatók, kutyaiskolák,stb !!

a pórázon tartott kutyák közötti problémák 95 %-át a póráz okozza !!

mert anélkül a kutya elkerülheti ( szó szerint elkerülő magatartást tanúsít ), megadhatja magát ( földre fekszik hassal fel ), kíváncsian meg-szaglászhatja, vagy egyszerűen csak megáll ,és hagyja a többi kutyát ,hogy körbeszaglássza .

te elvetted tőle ezeket a lehetőségeket !

gyakorold,és engedd a kutyádat is !

a kutyák egymás között nem harcolnak, egy vezér lesz , a többi követi, ha a tiéd jól szocializált , akkor megtalálja a helyét minden idegen falkában !!

2013. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!