Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd azzal fenyeget ha...

A szomszéd azzal fenyeget ha 1 héten belül nem tüntetjük el a kutyánkat a lakásból, feljelent az önkormányzatnál minket. Tehet ilyent?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:

4 éve van kutyánk (saját lakásunk). Soha nem ugat, békés középtermetű kutya.

Tegnap a férjem összeveszett a szomszéddal azon hogy 3 napja kint volt egy papír a lépcsőházban amire a vízóraállást kell beírni és én elfelejtettem. ( 5 hónapos a kisfiúnk, néha össze vagyok csúszva semmire nincs időm.. és tényleg az én bűnöm elfelejtettem 3 napig beírni...) A párom meg szakácsként reggeltől éjfélig dolgozik, nem is volt itthon napokig csak tegnap volt 1 db szabadnapja.

De a szomszéddal szépen összevesztek, mindegyik mindent vágott a másik fejéhez. Annyira nem részletezem.

És a szomszédasszony ma nekitámadt a férjemnek és azzal fenyegetőzött hogy amiért a férjem tiszteletlen volt az ő férjével tegnap ezért ő azzal fog nekünk visszavágni hogy elveteti tőlünk a kutyát. és hogy kapunk 1 hetet st. stb. (Lásd fent)


Jogos? Tehet ilyent? 4 éve itt él velünk a kutyánk, családtag ő is. Soha semmi probléma nem volt vele. Persze most a szomszédasszony kitalál mindent hogy az ablaka alá csinált a kutyánk (?????) stb. stb. AZt hozzáteszem hogy a 2. emeleten lakunk és soha de soha nem itt végzi el a dolgát a ház körül, hanem egy erdős-folyópartos részen ahol futtatjuk.


Tanácstalan vagyok.

Segítsetek légyszi hogy lehet ezt a helyzetet megoldani.


2013. máj. 10. 11:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
2-es vagyok kibas-zott haszontalant írtam, mi?
2013. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
Igen, mivel nem tilthatják meg. Erről ennyit.
2013. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
77%

Egy házi szabály nem írhatja felül a törvényt.

De a pontozás nem az én bűnöm.

2013. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld kezet adtam, nem tudom kinek nem tetszett a válaszod.


Igazából ezért kellene úgy átváltoztatni a gyk-t hogy csak a kérdező ítélhesse meg a válaszok hasznosságát.

Végtére is a kérdezőnek kellene eldöntenie hogy számára az a válasz hasznos volt-e vagy sem. És nem másoknak.


Amúgy nekem igen, nekem hasznos volt a válaszod. nekem 100%-os vagy.

2013. máj. 10. 12:43
 15/24 A kérdező kommentje:

Most tényleg de őszintén!


Írjon már nekem az aki bármi okból lehúzta egyik vagy másik válaszolómat.


Egy kérdésem lenne hozzá:

Mi nem hasznos neki rajta?????


Bár valószínűnek tartom nem nevezed meg magad, de biztos vagyok benne hogy kutyaellenes vagy!!!

2013. máj. 10. 13:36
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
Az én pontszámaimat pár emberke - akármit írok - lepontozza, mert nem tetszek nekik. Már megszoktam :)
2013. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Nekünk is volt már pontosan ugyan ilyen esetünk, bár kertes házban élünk.

A szomszéd bejelentésére semmilyen hatóság sem jelent meg, pedig neki az indokai között voltak viszonylag! érthetőek is, például, hogy a kutya hangosan ugat, vagy nem hagyja őket aludni. (Amúgy volt egy üzemszemlei hangvizsgálat az udvarunkban, és a kutya ugatása belefért a keretbe.)

Szóval nem cselekedtek semmit.

Egy levelet kaptunk, hogy bejelentés érkezett, és lezárták...

(Erre a szomszéd megölte a kutyánkat, de ez már más tészta :( )

2013. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%
Igen nekem is vannak minuszolós rajongóim^^
2013. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

2-11 vagyok. Bekaphatja az, aki szűk látókörű.

Arra céloztam ugyanis, hogy létezik olyan, hogy egy lakóközösség úgy dönt, hogy csak kutyátlanok élhetnek ott. Közös megegyezéssel létező dolog. Miképpen hallottam olyan lakóparkról, ahol pl gyerekeseket nem fogadnak be, nem költözhetnek oda.

Természetszerűen egy ilyen közös megegyezés az közös megegyezés, és sosem utólagos. Ezért is írtam, hogyha valami extrém belső szabály nem tiltja, akkor a konfrontbarát szomszéd nem sokat tehet.

Értve vagyok?

2013. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Értjük hogy te mit mondasz de ilyen már nem létezik..


Ha megveszel egy lakást az a tiéd. Qrvára senki nem szólhat bele hogy te ott mit csinálsz addig amíg az törvényes.


Veszek egy lakást. ott élek 3-4évig. Barátnőm terhes lesz megszületik a baba és költöznünk kell ? :D ne nevettess már..

2013. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!