Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben egyes póráz nélkül sétáltató kutyatulajok azt, ha valaki fél a kutyáktól?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 15:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy micsoda, ha normálisan szólunk egymáshoz, akkor meg lehet egyezni úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Ha szól, hogy fél, akkor tiszteletben tartjuk akkor is, ha amúgy kutyafuttató. De amikor rá se néz a kutya, még csak nem is felé megy, akkor az már csak rosszindulat, hogy ő megáll velünk veszekedni.
2013. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

bizonyos útvonalakon mi is póráz nélkül visszük a kutyát. ha épp nem a bot után rohan amit dobunk neki, akkor vagy a lábunknál jön, vagy 5 méteres körzetünkben. egy parkszerűségben játszunk vele, vannak arra emberek, más kutyások, kisgyerekesek stb... az embereknek elvben oda kell figyelniük egymásra, de a szomszédom sem gondol az érzéseimre, mikor hétvégén, reggel 7kor elkezd fát darabolni géppel az ablakom alatt. és ha jobban belegondolok, sosem lenne számomra alkalmas időpont, hogy ezt tegye. na meg nem oszthatom be az idejét, ugye?

ezzel azt akarom mondani, hogy mivel sok ember él együtt a városokban, tolerálni kell a többi ember dolgait olykor. azt pedig beláthatod, hogy senkire nincs ráírva, hogy fél a kutyától. ezután sem fogom rátenni a kutyára a pórázt minden egyes alkalommal mikor szembejön valaki, mert a lábam mellett kullogó kutyámat nem tartom veszélyforrásnak. ha megkapna egy mellettünk elhaladót, pórázzal is megkapná.

volt már rá példa, hogy valaki szólt, hogy fél a kutyától, ez persze egészen más, akkor mindig ráteszem a pórázt (dísznek...).

ezt úgy írtam most, hogy tudom, hogy ismerem a kutyát, talán elfogult is vagyok vele. más kutyájában én sem feltétlen bízom, mert nem én neveltem, stb... de szerintem a legritkábban fordul elő, hogy egy átlagosan szocializált kutya emberre támad.

2013. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Giniras, hol élsz te az őskorban? A behívás egy alap dolog. A letiltás is. Sőt, utóbbi még sokkal egyszerűbb mint behívni amikor már elindult. Ennél ezerszer, milliószor nehezebb dpolgokat tanítanak manapság a kutyáknak. Egyik kutya sem 100% tökéletes, de azért azt állítani, hogy nem hiszed hogy létezik behívható kutya "kicsit" gáz. Én pl 3 kutyával sétálok póráz és gond a mi részünkről, akkor én mi vagyok? Urban legend?"


Kérlek, én bizony abban a korban élek, mikor már abból a feltételezésből indulhatok ki, hogy az emberek nagy többsége a nagyszerű magyar érettséginek köszönhetően képes rövid, egyszerű szövegeket értelmezni. Nagyon sajnálom, hogy Neked ez itt most nem sikerült... talán legközelebb. :)

2013. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát te meg logikából nem lehetsz valami jó, mert 100%-os kutya a világon sehol sem létezik. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne elengedni, visszahívni és probléma nélkül együttélni másokkal. Ha meg látod, hogy éppen túl nehéznek igérkezik a feladat, akkor egyszerűen előre megkötöd. Ennyi. Hisz a kutyatartó jól ismeri a kutyáját, nem? De amúgy igen, egy jó kutyát nehéz esetekben is vissza lehet hívni. Ha meg valaki nem akarja, az egyszerűen bunkó, annak meg semmi köze a kutyákhoz.

Amúgy emelt érettségim van magyarból, bocsi. :) Ha azt akarod, hogy megértsenek, fogalmazz világosabban. Kár, hogy egy muditulajdonos vélekedik így (ha jól tudom az vagy) a behívásról.

2013. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Képzeld, nekem is emelt magyar érettségim van. :O Szóval tényleg nem értem, mit nem értesz, hisz gyakorlatilag még ki is emelted a lényegét, amit írtam: 100% behívható kutya nincs, és a legtöbb kellemetlenséget a nem kutyásoknak a bunkó gazdák okozzák.


Azt két pontban is említettem, hogy 100% behívható kutya nincs (s ezt most te is megerősítetted).De.Egy büdös szóval nem mondtam olyat (nem is utaltam rá), hogy a kutyákat ne lehetne elengedni, visszahívni, tiltani. Ezt odaképzelted. Viszont a környezetemben kevés olyan ember van, aki erre valóban képes, és ez az, amit érzékelhettél, csak félreértettél, és általánosítottál.


Ez egyébként nagyon jellemző, de csodálkozom, hogy te beleestél. Hisz nyilvánvaló módon kifejezem, hogy saját tapasztalatokról beszélek, arról, amit látok más kutyásokon a közvetlen élőhelyemen. Ebből pedig rögtön levontad, hogy én úgy gondolom, ez a normális és a helyes, és én is így csinálom. Pedig még úgy is fejeztem ki magam, hogy "még soha nem láttam...", nem pedig azt írtam, hogy még soha nem tudtam...


Aki pedig azt hiszi, hogy a mudi "az ember háta mögött megy, nem kell behívni", az nem ismeri a fajtát. Lehet vannak ilyen agyhalott mudik, de egyébként a mudit is be kell tudni hívni, nem automata gép. :)

2013. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!