Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja a német juhászunk...

Miért rágja a német juhászunk a műanyagot és hogyan lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ostoba kérdés, de megkértek hogy itt kérdezzem meg. Azt is mondták, hogy vitaminhiány miatt.

Szerintem minden kutya rág mindent, csak a vasat nem.

Egyébként éjszakai ki van engedve a nagy német juhász és szétrágja nem mindig csak néha az utánfutók műanyag kábeleit. Hogyan lehetne leszoktatni? Ha ecetes vízzel spriccelik le a kábeleket, hamar elmegy a szaga.



#kutya rág #leszoktatás rágás kutya
2013. máj. 13. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

vitaminhiány a francokat

unatkozik

2013. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik vagy nincs elég vagy eléggé érdekes rágókája.
2013. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák károkat akkor okoznak a környezetben amikor unatkoznak,tehát nincs lemozgatva rendesen!


nálunk az egyik kutya folyamatosan szétszedte a papír zsepiket,a papucsokat rágta letiltottuk róla,jelen létünkben kerülte is ezeket nagy ívben,amikor elmentünk akkor csinálta..tanácsolták,hogy mozgassam többet..

minden sétát meghosszabbítottam fél órával pluszba többet futtatam,meg szellemi lefárasztás is volt..utána nem nyúlt semmihez..nem akartam elhinni ezért pár zsepit és rossz cipőt elől hagytam,érintetlenek voltak!!!


mozgás!mozgás! és mozgás!


a kutyákat egyszerű kezelni rengeteg mozgással és foglalkozással szinte ilyen alap problémák megoldódnak elég hamar!


18:00 óra körül elkéne vinni vagy 2-2,5 órára sétálni,jól megfutatni,labdázni vele ,szellemi lefárasztás..kétlem,hogy éjszaka eszébe jutna a rágcsálás..

2013. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az utolsó tökéletesen megírta. én csak a kutya nem rág vashoz szeretnék annyit fűzni hogy de. a mienk szokta rágcsálni a fekpad (fém/vas) rúdját amire a súlyokat tesszük a láb edzéséhez (kicsit be is horpadt). de mondjuk nem durván, csak néha néha megrágcsálja ha elmegy mellette. talán fogkőeltávolításra használja vagy nem tudom...
2013. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.

Én is erre gondoltam, mármint mozgásra lenne szüksége, de az a helyzet, hogy egész nap be van zárva egy elkerített részre, mert az udvaron utánfutókat adunk bérbe és 1. a kapun kimenne , 2. mindenkit ugat és vicsorog. Éjszaka lehet csak kiengedni. Hatalmas 2 éves kan német juhászról van szó, bennünket imád, nyal és nyüszít, de macskát vagy idegent lát, hát akkor .......

A főgazdája nem ér rá vele sétálni, engem (algazdi) meg az utcán magával rántana ha meglátna egy macskát. (vékony nő vagyok) Nem merném sétáltatni. Majd kutyakiképzőhöz akarjuk járatni, ott megtanulná a parancsszavakat.

2013. máj. 13. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

hidd el az nem számít hogy te vagy a kutya mekkorák vagytok. én is vékony nő vagyok egy (vasat rágcsáló) pittel, eszébe nem jut a testi fölényével, erejével visszaélni. én inkább egy olyan kutyasulit javasolnék (főleg neked) ahol a kutya-gazda kapcsolaton van a fő hangsúly (viszonyrendezés). borzasztó sokmindent megtanulsz és lesz tekintélyed a kutya szemében. ez a fontos. nem az hogy mennyire vagy erős hogy egy egy nem kívánt viselkedésnél vissza tudod e tartani. a párom kezéből pl. simán kirántja a pórázt ha macskát lát. abszolút nem is hallgat rá csak ha olyan kedve van. míg mi simán póráz nélkül elmegyünk egy macska mellett úgy hogy karnyújtásnyira van. de volt már olyan hogy ennél még közelebb is volt. hidd el az önmagában semmit nem fog jelenteni ha a kutya megtanulja a parancsszavakat. ahogyan az sem hogy pl. a kiképző lazán vezeti a kutyád míg te képtelen vagy rá. jó példa erre szintén a párom és a kutya esete. a kutya tökéletesen tudja hogy mit szabad és mit nem. tökéletesen ismeri a tiltószavak jelentését is. de a párom hiába szól neki hogy pl. ne rohanjon a kutyához ha az tojik rá (nyilván tekintély híján). leírhatatlanul százszor többet ér ha van tekintélyed (szellemileg vagy "erőssebb" a kutyánál) mint pl. egy fizikailag jól megtermett férfi vagy. mert attól még a kutya balhés, húz, ráncigál, csak épp vissza tudod tartani ha időben reagálsz (maximum félelemből szépen megy a gazdi mellett totál stresszben hogy majd összetojja magát szerencsétlen kutya). de ha van tekintélyed a kutyának eszébe nem jut balhézni, szó szerint az van amit te mondasz. egyetlen pillantás vagy szó bőven elég ahhoz hogy a kutya még csak ne is gondoljon olyanokra hogy megindul ezáltal elrántva téged például. szóval érted...


én nagyon tudom ajánlani az ilyen sulikat. ideje hogy rájöjjenek a nő társaim hogy ők is képesek lehetnek egy nagytestű kutya kézben tartására. sőt! ez egy nagyon is téves "mítosz" hogy az erős, nagy testű kutyákhoz csakis férfi kell.

2013. máj. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsod, ment a zöld kéz. Az a helyzet viszont, hogy én és a kutya nem egy helyen lakunk, és én délután vagy estefele nem tudok elmenni a kutyához, mert dolgozom, csak kéthetente egyszer. A főgazdinak kellene vinnie, de ő meg szintén nem ér rá. Talán most a nyáriszünetben több lesz az időm.
2013. máj. 14. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!