Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért alakult ki a csapott...

Miért alakult ki a csapott far? Kinek tetszik ez?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyesfajta dolgokra gondolok, ezt egyszerűen undorítónak érzem. Úgy néznek ki szerencsétlen kutyák mint valami partra vetett sellő, csak húzza a farát, mint aki lebénult a hátsó részére (tekintve hogy ebből ordenáré diszplázia lesz, le is fog).

Ki az az idióta aki azt gondolja hogy ez a természetellenes tartás jó dolog, és így kell kinéznie egy kutyának. Szerintem erre józan ember erre nem mondhatja hogy normális. Mintha nálunk embereknél a púposságot díjaznák.

Gondolkodtam hogy a következő kutyám német-juhász lesz, de félek hogy csak ilyeneket lehet kapni, nekem meg ilyen nem kéne. De az hogy már egy Roti is ilyen, röhej...



#csapott far
2013. máj. 14. 01:26
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
Persze, hogy maguktól is úgy állnak és járnak. Kiállításon még ma is a nagy szögekkel rendelkező kutyák mennek. A csontok szögelései miatt kénytelenek a kutyák a lábukat abban a helyzetben tartani. Úgy kényelmes nekik. Sajnos :((
2013. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
83%

ma 13:09

Neked ez az etalon. Más fajtásoknak meg más. Ez van. Sajnos a kutya formája nagyon könnyen alakítható az ember kénye-kedve szerint.

2013. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
15%
Nincs csapott fara. egyszerűen bármelyik kutya, ha ennyire kifeszül ilyen. És ezzel nem az volt a fő cél hogy ez a természetes tartás, csak így lehet jól szemmel láthatóan kivenni az izomzatot.
2013. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy munkavonalú kennelbe, és kérd meg a tenyésztőt, hogy:

1.) A legnyugodtabb kiskutyát nézze ki neked,

2.) Bőven nem mindegyik kiskutyának van "munkaérzéke" egy alomból, úgyhogy amit munkára nem szívesen adna el, mert gyengébben teljesítene, azt mutassa meg neked.

Még ilyen kennelekben is kifoghatsz nyugodtabb kutyát.

A "nyugodt kutyá"-t értsd úgy, hogy egy átlagos szabadidővel és erőnléttel rendelkező, de tudatos és kutyaszerető ember le tudja fárasztani, és nem 0-24 tevékeny kutya.

Világos, rajzosat tényleg nem sűrűn látni, de szerintem a sötétebb vagy ordas színűek is gyönyörűek.

2013. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz találni rendes németjuhászt,csak alaposan szét kell nézned a hírdetések között.Mi tavaly augusztusban vettük a miénket,szerencsére gyönyörű egyenes háta van,erős,masszív kutya.Nem olyan nyomorék mint a kiállítási kutyák.Sokszor amikor séta közben gyönyörködünk benne,mondogatni szoktuk,milyen szerencse hogy nem egy gyenge csontú ferdehátú kutyát fogtunk ki.
2013. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 zsuzsabazsa ***** válasza:
15%

Ennek a belinkelt kínai kutyájának van csapott fara.

Nem vagytok tisztában azzal mit jelent egy csapott és hosszú far. A német juhásznak ívelt háta és hosszú farának kell lennie, ha nincs hosszú far, akkor arra az mondható, hogy vagy rövid far rész vagy nincs vagyis csapott.

A hibákba beletartozik pl a pontyhát, hordó mellkas, és a csapott far. Vagyis nincs fara.

2013. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%
A képen a roti bele van feszülve a nyakörvbe előredől a nyaka megvan nyúlva és a hátsó két lába túlzottan hátraállított.
2013. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Melyik a kínai kutya? Lehet a huskyra gondoltál, de szerintem annak semmi baja nincsen, olyan amilyennek lenni kéne, azért linkeltem be.

Szimmetrikus a fara a maréval, egyenes vagy kicsit ívelt a háta.

Szerintem sokak fejébe zavar van evvel kapcsolatban, én sem értem már hogy mi mit jelent, de a te válaszod is csak megkavart.

Gondolom ez a pontyhát\csapott\rövid far kiindulva a halból:

[link]


Azt nem tudom hogy ezt a toló tartást minek hívják, bár ezt azoknál a kutyáknál látom akiknél eleve ez a deformált hátalak van, mert egy rendes hátú kutya nem áll meg így.

Az a baj hogy a sok oldalon is akkora képzavar van, mert ugyan azt a képet bevágják egy másik kifejezéshez is, nem tudok egy hivatalos oldalt ahol le lenne képpel vezetve mi micsoda. Pláne amikor mindenki mást mond, kevernek mindent, de egy hivatalos forrást senki sem tud.


Minden esetre azt tudom hogy nekem ilyen kutya nem kéne. Elmész, megnézel egy keleti pásztor kutyát vidéken, azok állnak rendesen. Azoknak van szép hátuk, nincsenek elrontva ezzel a show hülyeséggel aminek egyszerűen nem értem az értelmét, mert kárára van a kutyának.

2013. máj. 17. 14:26
 19/56 zsuzsabazsa ***** válasza:
Valaki belinkelt egy képet egy kínai pali van rajta a Német juhászával.
2013. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ennek amit linkeltél szép hosszú fara van.


[link]

2013. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!