Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért alakult ki a csapott...

Miért alakult ki a csapott far? Kinek tetszik ez?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyesfajta dolgokra gondolok, ezt egyszerűen undorítónak érzem. Úgy néznek ki szerencsétlen kutyák mint valami partra vetett sellő, csak húzza a farát, mint aki lebénult a hátsó részére (tekintve hogy ebből ordenáré diszplázia lesz, le is fog).

Ki az az idióta aki azt gondolja hogy ez a természetellenes tartás jó dolog, és így kell kinéznie egy kutyának. Szerintem erre józan ember erre nem mondhatja hogy normális. Mintha nálunk embereknél a púposságot díjaznák.

Gondolkodtam hogy a következő kutyám német-juhász lesz, de félek hogy csak ilyeneket lehet kapni, nekem meg ilyen nem kéne. De az hogy már egy Roti is ilyen, röhej...



#csapott far
2013. máj. 14. 01:26
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
Egyet értünk ! :)
2013. máj. 19. 11:37
 42/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Azt se felejtsük el, hogy a kiállítási kutyák zöme rendelkezik, munkavizsgával. IPO-HPO. Ez azt is bizonyítja, hogy a küllem kutya is munkakutya.

Nézz meg egy küllem kutya törzslapját és rájössz arra, hogy a felmenők is munkavizsgásak zömmel.

2013. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
56%
Ismerek én is küllem kutyát IPO vizsgával. Csak épp tudom azt is, h h kapta azt a papírt. Kikötötték ólhoz, az ólat belül kirakták szeggel és elkezdték beszorítani a kutyát. A végére harapott, így mehetett vizsgázni...Éljen....
2013. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Most írtál egy sületlenséget.

Egyszer hallasz egy ilyesmit az életben és azzal példálózol.

2013. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

Little!


Írd meg milyen fajta kutyád van és majd én ontom róla az "okosságokat" jó?

2013. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam, láttam. És nem is egyszer. Ez az egyik "leghíresebb" kiképző módszeres. Nevet nem mondok, de Borsodban a leírás alapján simán ráismer bárki.

Ő az, akinek kiképzés során halt már meg kutya, mert a tűző napon túlterhelte, ő az, aki ha a kutya lepisil egy akadályt, akkor megkéri a gazdit h ott helyben VERJE EL a kutyát, ő az, aki a legtöbb kutyát a "gyere ide" parancs megtanítására se képes kiképezni rendesen, és ő az, aki a legtöbb pénzzel rendelkezik és a legtöbb kapcsolattal, mert országos szervezet áll mögötte.


Amúgy hajrá, mondd: roti-nj mixem van, pontyfarral, súlyos dp-vel, kis vesenhibával, birka természettel és kitűnő engedelmességgel.

2013. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

De még mindig nem adtál arra választ hogy szerinted ez hogyan szép és természetes? Én nem tudom elhinni hogy ez a természetellenes csúnya tartás valakinek is tetszene. Könyörgöm nyomorék a kutya, nem normálisan áll a háta meg a lába, most ez valakinek is tetszik hogy ilyen nyomoroncul néznek ki???

A természet is minket igazol, azoknál a fajtáknál ahol ilyen nincs, tudtommal elenyésző a diszplázia. Legalább is én eddig csak német-juhászoknál láttam ilyet, ezért is félek is kicsit a fajtától.

Nézd meg a farkast, annak hol van ilyen tartása?

2013. máj. 21. 21:07
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
Különben is, az elvileg futást segítő tartás miért nem terjedt el a Malinois tenyésztőknél ilyen erővel? Egyre több Mali van a rendőrségnél, és fürgébbek mint egy NJ, pedig nincs pontyhátuk. Ez azért csak jelent valamit.
2013. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

ma 15:26

Az általad leírt "kiképzés" harapóssá tehet egy kutyát, de a vizsga anyagának teljes végrehajtására használhatatlan.

2013. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
41%

ma 21:07

A DP-t hagyjuk...

Mudi, boxer, shar-pei, corso, golden, labi,roti, és még sorolhatnám a fajtákat, ahol van dp, holott ezeknél nincs csapott hát. Tenyészteni nj-t csak szűrt szülőkkel lehet.

2013. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!