Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért alakult ki a csapott...

Miért alakult ki a csapott far? Kinek tetszik ez?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyesfajta dolgokra gondolok, ezt egyszerűen undorítónak érzem. Úgy néznek ki szerencsétlen kutyák mint valami partra vetett sellő, csak húzza a farát, mint aki lebénult a hátsó részére (tekintve hogy ebből ordenáré diszplázia lesz, le is fog).

Ki az az idióta aki azt gondolja hogy ez a természetellenes tartás jó dolog, és így kell kinéznie egy kutyának. Szerintem erre józan ember erre nem mondhatja hogy normális. Mintha nálunk embereknél a púposságot díjaznák.

Gondolkodtam hogy a következő kutyám német-juhász lesz, de félek hogy csak ilyeneket lehet kapni, nekem meg ilyen nem kéne. De az hogy már egy Roti is ilyen, röhej...



#csapott far
2013. máj. 14. 01:26
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

ma 20:26

Ez a fajta "törés" a háton, sajnos a német tenyésztési guruknak az elképzelésének a hozadéka.Évekig az ilyen megtört hátú kutyákat favorizálták. Nemrég óta rájöttek az anyaországban, nem olyan kedvelt ez a forma az átlagemberek között.Így kis ideje a tenyész kiállításaikon, főtenyészszemléiken már kevésbé leült hátsójú kutyákat tesznek az első helyekre. Mivel a tenyésztők a világon a németeket veszik etalonnak, így idővel remélhetőleg visszatérnek a sztenderdben leírt enyhén lejtő hátú kutyák.

2013. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Ne haragudj Zsuzsa de szokás szerint Little Reddel értek egyet, az amúgy nem kínai manusnak szép szabályos kutyája van. És tudod miért? Mert oda hozzájuk nem ért el szerencsére ez a show hülyeség ami természetellenes és indokolatlan alakúra tenyészti a kutyákat.

Ott tényleg az számít ami a lényegnek kéne lennie nálunk is és a világon bárhol, hogy a kutya egészséges legyen és tudja tartani a funkcióját. Lefogadom hogy az általad kedveltekhez képest semmi diszpláziája nincsen.

Egyébként abban sem volt logika hogy csapott farúnak írtad azt a kutyát, pedig szép szabályos téglalap alakú a teste, tehát nem értem mi benne szerinted a csapott. Ellenben azoknak a pontyhátúaknak aztán le van csapva a faruk, olyanok mint akiket meggörbítettek lefelé.

Ezért van itt ekkora képzavar mert összevissza mond mindenki mindent aminek semmi értelme.

Szerintem egy kutya akkor szabályos ha négyzetet vagy téglalapot le lehet rajzolni oldalról rá. Lábai merőlegesen állnak a törzsére, a gerinc közel párhuzamos a földel. A farok töve közel egy magasságban van a mar felső részével. Ennek az a "kínai" (inkább thai, filippínó) embernek van szép szabályos kutyája.

De ha Red is ráhelyesel akkor szerintem nem hülyeség :D

2013. máj. 18. 00:59
 33/56 anonim ***** válasza:
44%

ma 00:59

Ajánlom az nj sztenderdjének az elolvasását, ha már a felépítéséről beszélsz. A far pedig a farok feletti rész meghatározása, amely kb 23 fokban dőltnek kell legyen.

A hátsó lábak sem merőlegesek .

2013. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
78%
Csak éppen ez az új standard. T mit hisztek? Egyszer kitaláltak egy standard-et és az úgy is marad örökre? Hát baromira nem. Akkor alapból sose lettek volna "egyenes" hátú németjucik, nem is alakult voltna ki belőle munkakutya, mert csapott farral NEM TUD dolgozni az a szerencsétlen dög, mivel mozogni is alig bír.
2013. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy kérdező: nem tudom itt hányan láttak már ténylegesen dolgozó munkakutyát. Nincs csapott fara, mivel azzal semmit se lehet csinálni, csak megállni a ringben és vigyorogni, meg imádkozni, h a kutya megéri bénulás nélkül az öregkorát.

Tessék, meg lehet nézni, h szolgálati kutyáknak mennyire csapott a fara:

[link]


[link]

2013. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
62%
A melós kutyáknak sem egy vonalban van a farok a testtel. Ami a farok előtt van, az a far.
2013. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem aztán mindegy, hogy kínai vagy hotentotta a pacák.

A lényeg az, hogy a Kínaiak is vásárolnak tenyésztőktől küllem Német juhászt és nem kölyköt, hanem 1- év körülieket.

A másik meg az, hogy a tenyésztőknél az a kutya amelyik nem felel meg a kiállítási kívánalmaknak azt eladják munka és sport célra.

A tenyésztők is szelektálnak.

Viszont ha többet akarsz a német juhászokról tudni akkor kutass fel a neten a róluk szóló szakirodalmat.

Ne egy vizslás, vagy borderes ill NEM Német juhászos alkosson szakvéleményeket.

2013. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

ma 21:11

Az is befürdik, aki úgy venne munkára és sportra nj-t, hogy nem felelt meg kiállításra, akkor jó lesz másra.Munkára, sportra nem szelektálnak küllemre. Legyen egészséges és az agya legyen a helyén.

2013. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Jó már gondolom mi ez a csapott far rendben.

De ami engem és Redet is zavarja az a pontyhátúság és a toló tartás. Szerintem ez olyan a kutyáknál mintha nekünk előrehajolva kéne járnunk, mert hogy toljuk magunkat előre...

2013. máj. 18. 23:41
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

"A másik meg az, hogy a tenyésztőknél az a kutya amelyik nem felel meg a kiállítási kívánalmaknak azt eladják munka és sport célra. "


OMG, a kimondottan munkavonalú kennelekben is kiszórják kb. a fél almot, és csak a tényleg jó képességű, idegrendszerű kiskutyákat adják el melósnak. Nem hogy az egyáltalán nem melóra kihegyezett show vonal "maradékait"... jesszus.


Kisarkítva egy a lényeg: a dekor németjuhásztól innentől ne várjon senki kutya-magatartást és járást, szépen menjen melós németjuhászt venni, maximum muszáj lesz fittebben élnie mellette.

2013. máj. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!