Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya átlagban hány...

Egy kutya átlagban hány hónapos kortól kezdi "falkavezérnek" tekinteni a gazdáját?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Jellemzően az első pillanattól, aztán a legtöbb gazda szépen fokozatosan lerombolja a tekintélyét :)
2013. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát akkor te kutyád már 8 hetesen behívható volt ? :D
2013. máj. 22. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak, a kiskutyák többsége még árnyékként követi a gazdáját, főleg az első pár sétán. Ha el is merészkednek valamennyire, tapsikolással, jutival könnyen be lehet őket hívni. De eltelik egy kis idő és ahogy a kutty egyre magabiztosabb, egyre kamaszabb, bizony meg kell dolgozni újra azért a tekintélyért. Még ebben a korai áldásos időszakban érdemes rászoktatni a kutyát, hogy mindig figyelje, hol a gazdája (és nem fordítva!).
2013. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont most van nálam ideiglenesben egy 10 hetes kutya, és igen tökéletesen behívható, és árnyékként követ, egyelőre pórázt egyáltalán nem, csak nagyon forgalmas helyeken használunk.

Leguggolok, csicsergek, jön. Ha mégsem, akkor hátat fordítok, elszaladok, jön. Eszébe nem jut sehova elmenni egy bizonyos távolságnál messzebb, pedig ez még csak a negyedik napja nálam.

2013. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az én kutyám is 4 hónapos ezt csinálja hogy követ ha el is megy egy távolságra vissza jön ha én elkezdem ott hagyni. de az a baj hogy én azt olvastam hogy ez pont baj ha kutya követ mivel rajtad tartja a szemét ergo nem te vagy a falkavezér ....
2013. máj. 22. 11:34
 6/9 compactegon ***** válasza:

falkavezér, nem falkavezér...kicsit túl van már misztifikálva ez az egész.

legyél vele határozott, ha valami nem engedsz neki, akkor azt legközelebb se engedd, és mindig tiéd legyen az utolsó szó. ennyi.

2013. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, összekevered a dolgokat. A falkavezérség nem azt jelenti, hogy a kutya engedelmes. Az engedelmességet MEG KELL TANÍTANI, mert különben nem érti mit akarsz. A falkavezérség az engedelmesség egyik feltétele csak, nem egyenlő azzal. Például egy gyerek sem tanul meg attól hirtelen olvasni, mert tiszteli a szüleit...
2013. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem is az a kérdés, hogy ki a vezető, hanem, hogy mekkora a távolság a hierarchiában.

Szerintem akkor van rendben a tekintély, ha bármiről le tudod tiltani a kutyát és bárhonnan vissza tudod hívni.

Azt meg, hogy egyedül is kell lenni, nem kell mindig követni, meg kell tanítani neki, az nem tekintély, hanem tanítás kérdése.

2013. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez első pillanattól elméletileg de neked biztosítanod kell arról hogy ezt jól teszi ! :)
2013. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!