Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reménytelen helyzet?!

Reménytelen helyzet?!

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben írok. Labrador retriever kutyámnak már lassan 1,5-2 éve vannak problémái a fülével. Állandóan begyullad, rázza, a földhöz, falhoz nyomja a fejét, vakarja.. Kb. 5 állatorvosnál jártunk és mind az öt mást állapított meg.. Fülcseppek, ilyen csepp, olyan csepp, allergia, gyulladás... Mindent hallottunk már.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Naponta kitisztítom, akkor ideig-óráig nem fáj neki, de aztán mindig visszatér és nem használ semmi. És egyszerűen nem bírom nézni, ahogy szenved. Nem tudom mit tegyek? Menjek el egy hatodik állatorvoshoz?

Kérem segítsen valaki!!


Köszönöm!!


2013. máj. 23. 23:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
5 állatorvosnál jártunk!!! Szerinted hány vizsgálatot végeztek eddig eredménytelenül??
2013. máj. 24. 15:55
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

Ezért kérdeztem rá, hogy milyen vizsgálatokat végeztek, de nem válaszoltál.

Az, hogy mind az öt orvos mást állapított meg, az megint inkább arra utal, hogy nem volt konkrét vizsgálat, mert abból egyértelmű lenne és nem lehetne öt félét mondani.

Nem tudom milyen vizsgálatokat végeztek, de az a tapasztalatom, hogy az állatorvosok 80%-a sablonokkal dolgozik, nem vizsgál, hanem a hasára üt és felír valamit, ami vagy bejön vagy nem, de az esetek nagy részében bejön.

Mivel ideiglenes befogadó vagyok, átfutott már a kezeim között néhány rejtélyes betegség, és hiába van az alapítványnak több saját orvosa is, így is attól működik a gyógyítás, hogy én verem az asztalt, hogy ne tippeljünk, vizsgáljunk.


Nem tudom, hogy ez miért van így, de borzasztóan zavaró, hogy nagyjából bármi a gond, a legtöbb állatorvos válasza az, hogy gyulladáscsökkentő és szélesspektrumú antibiotikum. És persze egyébként ez többször bejön, mint nem.

Volt, hogy 3 hónapig kezeltünk kutyát rizsdiétával meg antibiotikummal, meg probiotikummal meg minden szarral és a vége az lett, hogy kivertem a hisztit, hogy azonnal kérek széklet és vérvizsgálatot és kiderült a 8000 Ft-os vizsgálatból, hogy egy olyan speciális féregfajtája van, amit három napig ismételt féreghajtóval lehet csak kihajtani, ezen felül hiányzik egy olyan emésztőenzimje, amit kemény havi 600Ft-ért lehet pótolni. Tök felesleges volt az a rengeteg félrekezelés.


Az, hogy hipoallergén tápot eszik, az megint nem jelent semmit. Ha nem is akarsz kifizetni egy allergiavizsgálatot (mert az tényleg horror) akkor is érdemes egyesével végig menni a leggyakoribb allergéneken. Először kizárni a szárnyasokat, a szóját, a kukoricát, a búzát, és így tovább míg rá nem jöttök, hogy mi a gond.

2013. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha a kutyának bűzmirigy problémái vannak, akkor lehet, hogy nem a fülével kellene elsősorban foglalkozni, hanem azzal. A begyulladt bűzmirigy ugyanis nagyon sok problémát tud okozni, többek között makacs fülgyulladást. Ahogy nekem az orvosom egyszer mondta: a bűzmirigy és a fül egy tengelyen vannak..... A sok orvos közül hány nyomta ki a bűzmirigyet? Egyáltalán, mikor nyomták neki utoljára a bűzmirigyet?
2013. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyébként 12-es válaszolóval maximálisan egyetértek. Egy normális orvos, ha ilyen makacs, állandóan visszatérő problémával áll szemben, akkor a minimum,hogy csinál egy tenyésztést.
2013. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Sajnos legtöbbször tényleg csak fülcseppet kaptunk, meg gyógyszert... Ezért már nem igazán bízom az állatorvosokban. Össze sem számolom eddig mennyi pénz ment el állatorvosra. Egy fillért sem sajnálnék, ha végre meggyógyulna, de már nem tudom hová forduljak. :(
2013. máj. 24. 18:45
 16/18 anonim ***** válasza:
Pár ezer forint egy tenyésztés, ami azért is kellene, mert bármi is az alapprobléma, egész biztos, hogy balteriálisan és gombával is felül van fertőződve, tehát azt is kezelni kellene és nem ártana célzottan kezelni.
2013. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bűzmirigyet nyomtak???
2013. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Bűzmirigyet nyomtak minden alkalommal és tenyésztés is volt! Akkor kaptunk egy "erősebb" fülcseppet, nem használt. :S
2013. máj. 25. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!