Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire reménytelen a helyzet?

Ennyire reménytelen a helyzet?

Figyelt kérdés
Gépésztechnikus végzettségem van, viszont nem találok munkát vele. Ha találok is, a fizetésből amit ajánlanak még egy albérletet se tudnék fenn tartani (bruttó 120). Ennyire esélytelen technikusi végzettséggel élni? Nem lehet mindenki diplomás! Leírnátok. legyetek szívesek a tapasztalataitokat, hátha tudok még egy kis motivációt szerezni.
2013. ápr. 19. 00:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak rossz helyen próbálkozol. Nem tudom, merre élsz, de az ország nyugati felében, ahol sok multicég van (pl. autóipari cégek), örülnek a technikusi végzettségnek. Többnyire karbantartói állásajánlatok vannak, de egy AUDI szintű gyárban nyilván több lehetőség is adódik.
2013. ápr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Ismerősöm 70-et kap kézhez abból fenn tudja magát tartani albérlettel koszttal együtt... Viszont ha jó pénzt akarsz keresni akkor felesleges itthon nézelődni, főleg ha határ közelében laksz, akkor mindenképp probálj emg külföldön munkát keresni.
2013. ápr. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy lejjebb kellene tenned az elvárásaidat, és elkezdeni valahol, majd ha lesz gyakorlatod tapasztalatod, akkor várj el nagyobb fizetést.
2013. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Ez teljesen átlagos kezdö fizetés, sok helyen ennyiböl egy pár kisgyerekkel is megél. Szerintem amivel baj van, az az, hogy túl nagyok az igényeid.
2013. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsenek nagy igényei. Nettó 78 000-t kap kézhez. Ez valóban nem sok. ha egyedül élsz, akkor is szűkösen jössz ki, mert az albérlet sem olcsó gondolom.

De sajnos ez van. Én több éves tapasztalattal (ugyan más területen) sem keresek lényegesen többet, arról nem is beszélve, hogy 7 hónapig még munkát sem találtam.

Szóval örülj annak amid van és esetleg keresgélj közben más lehetőségeket vagy érdeklődj ismerősöknél hátha tudnak valamit...

2013. ápr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vállald el ennyiért, költözz a szüleidhez egy időre, szedj össze valamennyi pénzt és menj külföldre. Egyébként milyen nagy igények? Kifizet egy lepukkant garzont mindennel együtt mondjuk alsó hangon 50-et, marad 30000. Ha budapesti, abból 10 a bérlet. Hatalmas igény az, hogy valaki nem zsíroskenyeret akar enni minden nap.
2013. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenki diplomás, de te lehetnél. 3 év főiskola?

Mit tettél azért az utóbbi 1 évben, hogy változzon a sorsod? Képezted magad, hogy több fizetést ajánljanak? Elköltöztél abból a környezetből (városból, megyéből, országrészből) ahol nem találsz munkát egy jobb helyre?

2013. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
keress olyan albérletet, ahol egy szobát tudsz bérelni, nem egy egész lakást, vagyis többen legyetek, akkor jobban kijössz. Egy diplomás mérnöki kezdő bér is olyan bruttó 180-230 között van, úgyhogy neked kezdőként ez nem kevés. Sajnos ennyi, szerezz 3-4 év tapasztalatot és akkor emelkedik a fizud, vagy ha el tudnád végezni, esetleg estin, levelezőn kezd el az egyetemet. Egyetemi mérnöki diplomával egy 4-5 év szakmai tapasztalattal és egy kis szerencsével megkereshetsz nettó félmillió körül.
2013. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagy igényeim, csak egyszerűen olyan országrészen lakok, ahol ilyesféle munkahely nincs. Ha költözni kell, nekem ne igazán mondja bárki is, hogy egy albérletet akár ha ketten is vagyunk, megúszom 50 alatt. Akkor még nem is ettem, és nem vettem semmit amivel tiszta marad az albérlet. Nagyon elszomorít, hogy megélni már csak diplomával lehet, de nincs mindenkinek pénze arra se.
2013. ápr. 19. 11:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Székesfehérváron akár 30 ezerért is kiadnak egy szobát, rezsivel együtt, internethasználattal. Egy különálló , egy szoba, konyha, fürdő, kis házat már 35ezer+rezsiért lehet találni. Azért Pest is csak 60-70 km, 1 órás út, erre vannak álláslehetőségek már. Úgyhogy csak akarni kell, ha siránkozol, akkor tényleg nem jutsz előbbre.
2013. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!