Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy 5 éves németjuhá...

Nekem van egy 5 éves németjuhász kutyusom. Tegnap vittem el állatorvoshoz, és azt mondta hogy örökletes gerincbetegsége van. Kétségbe vagyok esve, hogy mit tegyek, hogyan segítsek neki! Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? Van rá gyógymód?

Figyelt kérdés
Kapott gyógyszereket, és mára már jobban lett, de nem az igazi. Mozgékony, és nagyon ügyes, értelmes kutya, Ő a mindenem, ketten élünk szeretetben, nem szeretném elveszíteni.

2013. máj. 26. 00:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha szteroidot kap, az miatt nőhet a vízigénye.
2013. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan a gyógyszerektől, mert szegény olyan sokat iszik, hogy már ott tart, hogy nem bírja visszatartani a vizeletét!Látni rajta, hogy ő maga is meglepődik (nem észleli időben), hogy pisil, és el is szégyenli magát szegény!Ez már az 5.nap hogy szedi a gyógyszereket,az állapota javult, mozgékonyabb, de olyan szomorú szemekkel néz rám, hogy könnyeket csal a szemembe folyamatosan.Meglátjuk, ha kedden vége a gyógyszereknek, hogy utána mi várható nála!Köszi, a válaszokat!
2013. máj. 26. 22:11
 13/22 A kérdező kommentje:
Szteroid igen!...de holnap majd felhívom az állatorvost, hogy mi tévő legyek vele kapcsolatban, mert ez így szenvedés neki, hogy folyamatosan innia kell...esetleg valamelyik gyógyszer elhagyása....hmmm....minden nap megszakad a szívem Atoszért!Ha tudnátok, hogy milyen okos kutyáról van szó!!!!!
2013. máj. 26. 22:33
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem sajnálni kell, hanem irány egy orthopédus, aki már talán egy röntgen alapján is tud diagnózist és arra gyógymódot.
2013. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj az állatorvossal, mert lehet betett a veséjének valamelyik gyógyszer.
2013. máj. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Jeleztem a tüneteket az állatorvosnak, azt mondta, csökkentsük a gyógyszereket!Holnap lesz az utolsó nap amikor kap, utána meglátjuk mi lesz!Jelentem Atosz, ma munkából hazaérve, semmi betegség jelét nem mutatva, hatalmas farok csóválással jelezte, hogy örül nekem, ahogyan régen!...de félek, mi várható gyógyszerek nélkül!Keresem a megoldást! :)
2013. máj. 28. 20:51
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás egy orthopéd orvos. Egy röntgen felvétel a gerincről. 5 éves kutya még nem is idősödő. Ha olyan az elváltozás, egy műtéttel meg lehet gyógyítani.
2013. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, nekünk is van egy nagybeteg kutyusunk, és naponta nagy mennyiségű szteroidot kap. Nem csoda, h max egy évet jósoltak neki szteroid mellett, a mienk pontosan 1 évet szedi, és már nagyon komoly mellékhatások mutatkoznak rajta. Ha viszont csökkentjük az adagot, akkor visszatérnek a betegségének tünetei. Hiába sakkozunk a szteroidos-nem szteroidos napokkal, ördögi kör az egész :( Szóval ha lehet mindenképpen műtessétek meg, akármennyibe is kerül, ne szteroidozz.
2013. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!Az első lépésem az lesz, hogy egy másik dokihoz fogom elvinni!... és elkészíttetem ezt a röntgen felvételt, hogy tudjuk mivel állunk szemben.A továbbiakban pedig ez ad irányt, hogy merre!Hálás vagyok minden üzenetért! :)
2013. máj. 30. 17:12
 20/22 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy ne legyen komoly a gond és gyorsan fájdalom nélkül élhet majd a kutyás veled hosszú éveket !
2013. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!