Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik módszer/könyv...

Ti melyik módszer/könyv alapján tanítjátok a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl Cesar Millan vagy Victoria Stilwell módszereire vagy pl Jan Fennel könyveire...
2013. máj. 26. 21:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A negatív "visszaerősítés" mit jelent? Negatív megerősítésről tudok... Mit tanítassz íly módon?
2013. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lehet a kifejezést helytelenül használom, de mivel nem tanítok neki semmi újat negatív megerősítéssel csak pozitívval és kizárólag a már stabilan tanult dolgot úgymond erősítem neki vissza neki ily módon, egy számomra ez a megfelelő szó.

Pl vegyük a szemkontaktust: az utolsó fázist kivéve a tanítás nálam a következő: kutya felnéz -> klikk+juti, ha elnéz akkor esetleg kiadom még 1x a parancsot és/vagy ráveszem, rávezetem arra, hogy nézzen fel, az hogy mit mikor hányszor természetesen függ attól, hogy a kutyával épp hol tartunk.

Mikor ezt már stabilan, elvileg minden körülmények közt tudja produkálni akkor jön bele a negatív visszaerősítés: megkapja a parancsot, de nem néz fel vagy elnézelődik akkor jön egy határozott Nem!, esetleg egy kisebb pórázrángatás (nem, nem megölöm szögessel vagy agyonrángatom esetleg rosszabb, szimplán kap egy negatív jelzést, hogy az nem kívánatos dolog), és nem próbálom meg pl kajával esetleg beszéddel rávenni, hogy neki fel kell raknia a fejét, hisz már tudja. De amennyiben teljesíti az elvárt követelményt akkor jön újra a klikk+jutalom.

2013. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy kifejtetted, így már értem mire gondolsz. Igazából az ilyen fizikai ráhatások, rászólások a pozitív büntetés kategóriájába tartoznak, mert kap (+) egy kellemetlen ingert. A pozitív illetve negatív jelzőt arra használjuk, hogy adunk vagy elveszünk valamit. A büntetés csökkenti az adott cselekvés előfordulási gyakoriságát, a megerősítés pedig növeli azt. Ahogy írtad: "kap egy negatív jelzést, hogy az nem kívánatos dolog", tehát ez egy pozitív büntetés. De végül is Te se a tanítás során használod, hanem amikor már megtanulta, csak mást csinál helyette.
2013. máj. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Lehet, nem vitatkozom veled, az elmélet sose volt az erősségem.

Nekem a lényeg hogy a gyakorlatban működjön az amit csinálunk és teljes mértékben bevált a dolog. Hogy ki mit hogy hív meg hova sorol az meg már teljesen más kérdés (legalábbis részemről), csak nagyjából tudja az ember hova tenni a dolgokat :)

2013. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Saját katyvasz. Vettem át a tükörmódszerből is elemeket, de sok minden van, amit nem alkalmazok, mert nem vált be. Igyekszem megismerni a kutyát, és az ő és saját személyiségem alapján nevelni. Van olyan kutyám, ahol több negatív visszacsatolás kell, van ahol szinte csak pozitív, mert nagyon simulékony kutya. Igyekszem mindenhez türelmesen hozzáállni.
2013. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 görbe bözske :) ***** válasza:
"alfa módszer". tükör módszer továbbfejlesztett változata.nálunk nagyon bevált.
2013. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!