Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bajban vagyok!? Valaki...

Nagy bajban vagyok!? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

1 hete befogadtam a menhelyről egy kutyát, nagyon ragaszkodó, ha kimegyek állandóan a sarkamba van, imádja ha vele vagyok. Ezzel nincs is baj. Foglalkozok vele rendesen, minden nap 1 hosszú séta az udvaron játék, tanítás. De ha elmegyek itthonról, vagy ha elmegy valaki itthonról akkor sír utánunk és mindig megtalálja a módját, hogy utánunk jöjjön. Mászik (ezért a csirkeháló nem jött be), bújik, ugrik mindent csinál. És mikor hazajövök az utcáról szedem össze (bár a környékről nem megy el, de kint van) Ha itthon vagyok akkor semmi gond, de mindig próbál a bejárati ajtó közelébe maradni, de ez nem zavar. Ma megkötöttem egy hosszabb kötélre (félek, hogy elüti egy autó vagy valaki megmérgezi mert zavarni fogja). De a addig sírt még haza nem értem. Mondták a szomszédok. Fél év körüli kutyusról van szó. Szóval nem kölyök. Mit tudnék vele csinálni?

Előre is nagyon szépen köszönöm!


2013. máj. 27. 14:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy szeparációs szorongása van?

[link]

2013. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálnék neki egy futtató szerűséget, nem tudom mi a neve, ahol kvázi láncon van de a lánc nem a földben levő akármihez van rögzitve, hanem pl ki van feszítve egy vastagabb drót a földön és így azért meg is van kötve, nem megy el, nem kell félni és nincs is annyira lekorlátozva, ha meg hazaérsz akkor elengeded.


Amúgy szerintem fél hogy megint elhagyják, legyél vele sokat szeretgesd kell neki is kis idő míg hozzászokik az új helyzethez, ha ez megtörténik szökni se nagyon fog remélhetőleg.


Szökés ellen talán a villanypásztor lenne a leghatásosabb de ilyen kis kutyát én nem tennék ki a pásztor ütésnek.

2013. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha kennelt építenél neki, és ott lenne míg nem vagy otthon?
2013. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet, hogy szeparációs szorongás. Igazából mikor elmegyek kicsit "megbolondul" akkor nincs neki akadály, hogy utánam jöjjön.

Második: Igen, úgy kötöttem meg csak nem lánccal hanem kötéllel, mert nem akarom, hogy a nehéz lánc lógjon a nyakába. De addig sírt még haza nem értem. És itthon vagyok vele amennyit tudok, de azért most még suli. Meg nyáron is biztos lesz olyan, hogy el kell mennem.

A szeparációs szorongást le tudom küzdeni? Ha igen, hogy? Vagy már szakember kell?

2013. máj. 27. 14:31
 5/29 A kérdező kommentje:
A csirkehálón az első napokba nem tudott átmászni, azt most fedezte fel. Akkor otthon volt, de folyamatosan sírt. A kennelbe is ez lenne
2013. máj. 27. 14:32
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem olvasd el Jan Fennell Kutyapszihológia címü könyvét, van benne szó a szeparációs szorongásról. A neten megtalálod letölthető verzióban. Le tudnád írni hogyan zajlik nállatok egy elmenés otthonról, és egy hazaérkezés? Mit csináltok a kutyával, elköszöntök tőlle? Mit tesztek ha sír?
2013. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Csináljatok neki egy jó masszív kennelt, amíg nem vagytok otthon, zárjátok be!
2013. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is örökbefogadott kutyám van,ugyanilyen gondom volt vele az első perctől. Én vártam,hogy jaj új hely,majd megszokja meg elmúlik,de nem így lett. Szeparációs szorongása volt bizony,ebben akkor lettem biztos,mikor 3 hónap után lakásba költöztünk,és ott az ordítás mellett(mivel utánam eredni nem tudott) durvább " tünetei" is jelentkeztek. Mivel a viszonyunkkal nem volt különösebb baj,nem voltam a tipikus lúzer gazda, de valami mégsem volt oké, végső megoldásként tükörsuliban kötöttünk ki, és ott segítettek is megoldani a problémát.
2013. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

jan fennel : tanuljunk meg kutyául!

ezt a könyvet töltsd le a netről, ingyenes!

olvasd el, szinte minden kérdésedre van rá megoldás!

ez persze ,csak az alap , de gyorsan ,és eredményesen képes leszel, megoldani az első kutyával járó gondok piciny részét !

2013. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

De nem értitek, hogy a kennelbe is sírna?

Rendben, elolvasom:) Igazából reggel ha megyek suliba megsimogatom, de nem köszönök meg semmi hanem egyszerűen elmegyek. Mindig hallom, hogy sír, de sose fordulok vissza. Mikor hazamegyek behozom a táskám leöltözök lepakolok majd csak utána megyek ki és úgy köszönök neki. (ezt olvastam, hogy így kell) De most megint talált egy helyet ahol kimászik és ha kilépek a kapun már egyből megy oda..

2013. máj. 27. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!