Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bajban vagyok!? Valaki...

Nagy bajban vagyok!? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

1 hete befogadtam a menhelyről egy kutyát, nagyon ragaszkodó, ha kimegyek állandóan a sarkamba van, imádja ha vele vagyok. Ezzel nincs is baj. Foglalkozok vele rendesen, minden nap 1 hosszú séta az udvaron játék, tanítás. De ha elmegyek itthonról, vagy ha elmegy valaki itthonról akkor sír utánunk és mindig megtalálja a módját, hogy utánunk jöjjön. Mászik (ezért a csirkeháló nem jött be), bújik, ugrik mindent csinál. És mikor hazajövök az utcáról szedem össze (bár a környékről nem megy el, de kint van) Ha itthon vagyok akkor semmi gond, de mindig próbál a bejárati ajtó közelébe maradni, de ez nem zavar. Ma megkötöttem egy hosszabb kötélre (félek, hogy elüti egy autó vagy valaki megmérgezi mert zavarni fogja). De a addig sírt még haza nem értem. Mondták a szomszédok. Fél év körüli kutyusról van szó. Szóval nem kölyök. Mit tudnék vele csinálni?

Előre is nagyon szépen köszönöm!


2013. máj. 27. 14:13
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) elolvasok mindent amit küldtetek.
2013. máj. 27. 14:48
 12/29 A kérdező kommentje:
Tükörsuliban mit csinálnak?
2013. máj. 27. 14:49
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, a kennelnél jobb az amit csináltál (futtatót) viszont akár sír akár nem amíg nem gyógyul ki ebből meg kell kötni mert ha elcsapják az se lesz jobb ha szorongása van és tényleg nem fog kigyógyulni magától akkor viszont tényleg kutyasuli lehet a megoldás
2013. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Kennel és/vagy hosszú lánc, esetleg lakás addig, amíg meg nem szűnik a tünet, vagyis a szökés!

Véglegesen a kerítést kellene megerősíteni és a tetejére egy 45 fokban befele hajló részt erősíteni, akkor nem tudna kimászni.

Minden reggel, mielőtt elmész otthonról, le kéne fárasztani hosszú sétával és sok játékkal. Utána a helyére rakni, reggeli és utána NEM RÁNÉZNI, NEM HOZZÁSZÓLNI, NEM SIMOGATNI, hanem közömbösen elmész otthonról. Ha hazaérsz, szintén nem simogatod, nem szólsz hozzá, nem nézel rá. Jó 10-15 perc múlva elengeded, kiengeded, és amíg le nem nyugszik, tehát vhol el nem fekszik, addig szintén sem simi, sem beszéd, sem szemkontaktus. Utána mehet a játék, séta, kaja, bármi.

Ezek mellett mindenféle tekintélynövelő módszert alkalmazz, amit csak tudsz.

2013. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet bent hagyni a házban? Hátha ott jobban érezné magát.
2013. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
nem tudjátok arra az időra bezárni a házba? nem mintha ott jobb lenne, valszeg hogy elkezdené kaparni az ajtót vagy vaalmi, de legalább nem tudna kiszökni. Idő kell minden kutyának amíg megtanulja, hogy a gazdi vissza jön és hogy ő magam meg biztonságban van otthon.
2013. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az a baj, hogy a lánc elvileg elrontja a kutya személyiségét, megbolondul stb...és ettől félek. Házba nem jöhet kutya biztos, hogy nem engedik meg, főleg akkor amikor nem vagyunk itthon, mert mindent szétszed. Inkább megpróbálom elbarikádozni azokat a helyeket ahol kimegy.
2013. máj. 27. 16:41
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te kicsit nem érted:)

szereted a kutyát és jót akarsz neki, sajnos a tapasztalatlanságodból adódóan a szereteten kívül semmit sem kap :)

és ez sokkal jobban elronthatja a személyiségét,mint a lánc!!

a lánc egy eszköz ami segíthet,és ronthat is. jelen pillanatban a legtöbb baj forrása, te állandó szeretetözönöd és aggódásod , ez pedig komoly bajok forrása:)

a közömbösség amiről

2013. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

K@RVA BILLENTYŰZET:)

amiről SZILVI is írt ,na az tuti beválik !

kölyök még, akinek irányítás kell ! szigor, közömbösség ! és a legnehezebb : a szeretetedet nem nyilváníthatod ki feléje, csak pont a megfelelő alkalmakkor, és akkor is csak bizonyos ideig! na ezt kell megtanulni, ehhez is jó a jan fennel könyv .

mi értjük, te pedig még nem:)

szeparációs stressz , szorongás, stb mind mind megerősíted a szereteteddel, azzal hogy megsímogatod akkor amikor NEM SZABAD!! amikor rá sem szabadna nézned!

ha képes vagy átgondolni, a leírtakat, elolvasni azt a k@rva könyvet , talán megérted, hogy a kutya téged másol, ha tudod,hogy mit kell tenned, a kutya is tudni fogja! ha bizonytalan vagy , a kutya is az .

ha szeretgeted, amikor nem szabadna , na ekkor jönnek a bajok!

tanuld meg , a megfelelő időben adott szeretet nevel, a rossz időben adott szeretet ROMBOL !!

2013. máj. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Igen első kutyám, tényleg nem vagyok kutyaszakértő. De köszönöm a válaszokat! Viszont az nem értem, hogy akkor mikor simogassam és szeretgessem és mikor ne? Ha sír utánam mit csináljak? Ha mászik a kerítésen visszamenjek és leszidjam vagy hagyjam vagy mi legyen?
2013. máj. 27. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!