Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bajban vagyok!? Valaki...

Nagy bajban vagyok!? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

1 hete befogadtam a menhelyről egy kutyát, nagyon ragaszkodó, ha kimegyek állandóan a sarkamba van, imádja ha vele vagyok. Ezzel nincs is baj. Foglalkozok vele rendesen, minden nap 1 hosszú séta az udvaron játék, tanítás. De ha elmegyek itthonról, vagy ha elmegy valaki itthonról akkor sír utánunk és mindig megtalálja a módját, hogy utánunk jöjjön. Mászik (ezért a csirkeháló nem jött be), bújik, ugrik mindent csinál. És mikor hazajövök az utcáról szedem össze (bár a környékről nem megy el, de kint van) Ha itthon vagyok akkor semmi gond, de mindig próbál a bejárati ajtó közelébe maradni, de ez nem zavar. Ma megkötöttem egy hosszabb kötélre (félek, hogy elüti egy autó vagy valaki megmérgezi mert zavarni fogja). De a addig sírt még haza nem értem. Mondták a szomszédok. Fél év körüli kutyusról van szó. Szóval nem kölyök. Mit tudnék vele csinálni?

Előre is nagyon szépen köszönöm!


2013. máj. 27. 14:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
48%

olvasd el az a kib@szott könyvet !akkor megérted!

remélem !

ha ,kiszökik, egyszerűen megfogod visszaviszed , esetleg adsz neki egy tockost a nyakára és ennyi!! semmi több, semmi leszidás, semmi szemkontaktus, semmi hozzáérés!

semmi!! a lényeg a semmi!

a közömbösségeddel mutatod ki neki :: a főnök te vaGY !

ha sír és odamész, ha vonyít, ha kiszökik, és te reagálsz rá, akkor ő a főnök mivel ő irányít !!

eléri amit akar = törődést,figyelmet !

ha elvered az is törődés, és az is figyelem , pont olyan mintha dícsérnéd és símogatnád! neki majdnem mindegy!

ha viszont közömbös vagy !!! és ez a lényeg akkor kimutatod felé.hogy te vagy aki irányít,mivel nem képes érzelmeket kiváltani belőled! az érzelem = energia , az energia = a kutyák nyelvén ,maga a kommunikáció !

olyan mint nálunk A beszéd !

ezt pedig nem tudod megtanulni a netről de képes vagy megtanulni ebből a könyvből!

olyan mint az a-b.c a kisiskolásoknak. ők abból tanulnak olvasni. te meg ebbnől tanulsz meg a kutyák nyelvén :)

hű de k@rva jó vagyok :)

2013. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
48%

NE ADJ ESÉLYT A KUTYÁNAK A SZÖKÉSRE!!!

Kennel és/vagy HOSSZÚ lánc!!!

Reggel és este is legyen hosszú, irányított séta, ahol azért póráz nélkül is tud szaladgálni, labdázni és kutyákkal ismerkedni.

SOK TANÍTÁS, akár engedelmességi gyakorlatok, akár "haszontalan" trükkök

2013. máj. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Szilvi & Argos ***** válasza:

1 hete van nálatok, még nagyon hosszú idő lehet a beilleszkedés. Nekem mázlim volt örökbefogadott kutyámmal, 1-2 hét alatt összeszoktunk, pedig mai tudásommal nézve pár dolgot én is elrontottam :D


Akár kutyasuliba is mehetnétek, ott TE tanulnál sok mindent :)

2013. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:)
2013. máj. 27. 21:46
 25/29 anonim ***** válasza:

"Lassan, biztosan


A megbízható falkavezér pedig megtanítja az egyedüllétre, vagyis magára hagyja kutyáját. Kezdetben csak nagyon rövid időre, lassan, fokozatosan nyújtva a távollétet. De nem hagyja egész napra egyedül, még akkor sem, ha minden gond nélkül elviseli! A kutya falkaállat, és attól a pillanattól kezdve, hogy megérkezik a családhoz, természetes társas igénye gazdája állandó jelenléte. Éppen hihetetlen ragaszkodása tette őt az ember legjobb barátjává, nem érdemli meg, hogy ezért cserébe hosszú egyedüllétre kárhoztassuk. A szocializáció is fontos eszköze a szeparációs szorongás megelőzésének! Vigyük minél többet emberek és más kutyák közé, mielőtt apránként megtanítjuk az egyedüllétre. A kutyaóvoda, kutyaiskola is segítségünkre lehet."


[link]

2013. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nem tudom, hogy a lepontozónak mi a véleménye, mi nem volt "hasznos" a válaszomban??? Az, hogy fárassza le a kutyát amennyire csak tudja a kérdező, mielőtt egyedül hagyja munkaidőre? Vagy az, hogy ne tudjon szökni a kutya?? Ugyanis utóbbi során elüthetik, lelőhetik, megmérgezhetik, kutyákkal verekedhet, ellophatják, stb-stb...a kérdező láthatóan szereti a kutyát, ergó gondolom nem szeretné, ha a felsoroltak megtörténnének a kutyájával! Szerető és gondos gazdi nem ad lehetőséget a kutyának a szökésre :)
2013. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
nekem nagyon hasonló volt a helyzetem. azt olvastam egy kutyás könyvben, hogy ha a kutya sír( legyen az kölyök vagy felnőtt) tölts meg egy palackot meleg vízzel és rakd az alvós helyére. pótolni fogja a gazdi vagy az anyuka szerepét. csak ne rágja szét! :D
2013. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! Egyre kevesebbet sír már és annyira nem "bolondul meg" ha elmegy valaki. Bár még mindig van valaki mellette amíg nem rendeződik, de úgy látom, hogy sikerülni fog és tényleg csak az új hely:)
2013. máj. 29. 19:30
 29/29 anonim ***** válasza:

a lepontozók azok, akik máshonnan kimásolt szöveget illesztenek be , a saját gyakorlati tapasztalatuk leírása helyett :)

ők azok a szerencsétlenek, akik képtelenek érthetően fogalmazva ,elmondani csekélyke tapasztalatukat :)

de sajnos sokan vannak :)

2013. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!