Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spániel fajtamentők miért...

A spániel fajtamentők miért olyan agresszív és arrogáns társaság?

Figyelt kérdés
A facebookon is jelen vannak és tudtommal egy egyesület is tartozik hozzájuk. A spánielt "fajtamentik" és minden tisztelet az övéké. Szaporításellenesek is, ezt is helyeslem. De a minap olyan ALPÁRI, TRÁGÁR és ARROGÁNS stílusú megnyilvánulást láttam náluk, hogy nagyon meglepődtem. Egy lány beírt, hogy párt keresne a kutyájának. Erre olyan "takarodj a k..... anyádba te szemét büdös k...a ribanc stb stb, de szószerint ilyen kioktatást kapott ezért. Erre valaki beírt, hogy ezt azért disztingváltabb modorban is a lány tudtára lehetett volna hozni, erre annak is neki estek, meg hogy takarodjon a csoportból ha nem tetszik a stílus stb stb. Aztán gyorsan le lett az egész eszmecsere törölve (moderálva). Megértem, hogy nem szeretik a szaporítókat, de ha valaki otthonra párt keres egy kutyának, akkor klurvaanyázás helyett nem lehetne elmagyarázni korrektül, hogy ez ezért meg azért nem helyes???

2013. máj. 27. 20:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Ja igen utolsó, ez is "kedves" tőlük! Én is olvastam már olyat, hogy jaj de aranyos, kedves, tökéletes kiskutya, nem is értik szegényt miért rakták ki, csak a kankutyákkal nem jön ki, a macskákat utálja, az emberekkel domináns, gyerekeket nem szereti. Hát kösz. Mondjuk ott legalább előre leírták.
2013. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon sok ember a neten, majdnem a névtelenség álarca mögött olyanokat is megenged magának, amit szemtől szemben nem merne megtenni"


ÉLŐ PÉLDA : GYAKORI KÉRDÉSEK.HU !!! :(


(bocs az off-ért)

2013. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%

ma 22:57

Sajnos, igen. Sokféle témában olvasgatok. Szinte mindenhol vannak olyan beírások, amelyek egyáltalán nem arról szólnak, amit kérdeztek, hanem csak zúdítják a mocskot.Van, akinek ez kell a napi energiaszintjének fenntartásához.

Ilyenkor a legokosabb dolog az lehet, ha nem veszi figyelembe senki a beírtat.

2013. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

12-13 megértelek Titeket is, van igazatok. Ugyanakkor nem bántam meg a kérdés beírását, mert így megtudtam, hogy a spánieles színtársulat egyáltalán nem egyedi eset. Én nagyon szomorúnak tartom azt, hogy ennyi intelligencia nincs a ma átlagmagyarjában, hogy disztingváljon és ne szórjon kígyót-békát meggondolatlanul mindenkire. Sőt! Tovább elmegyek. (Mivel téma volt a befogadás vs vásárlás) Tehát: a kidobott, rosszul tartott állatok problematikája NEM AZ ÉN FELELŐSSÉGEM!!! Nem. Ugyanis én vettem állatot, amióta megvan, minden körülmény tekintetében felelősen, jól van tartva, etetve, itatva, egészségügyileg ellátva, napi több séta, napi több óra foglalkozás stb stb.

Az, hogy valaki adott esetben akkora gyökér tulok, hogy felakassza, kidobja, szélnek ereszti, veri, nem tartja jól stb a kutyáját, attól még miránk, normális kutyatartókra nem kell zúdítani semmi szitkot. Ez intelligencia (és neveltetés) kérdése.

Én is úgy vagyok az összes állatvédővel, fajtamentővel, hogy nagyon nagy tiszteletem az övéké, maximálisan elismerem a tevékenységüket, tényleg sok rosszat tapasztalnak napi szinten, de akkor sem helyeslem, hogy a frusztrációikat olyanokon vezessék le, akik nem felelősek a mai állathelyzetért.

2013. máj. 28. 06:27
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
a párt keresek a kutyámnak is lehet kétértelmű. Anno én is párt vettem a kutyám mellé, hogy ne legyen egyedül, és sosem volt alom tőlük.
2013. máj. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

Én személyesen találkoztam velük, és maximálisan egyetértek a kérdezővel. A munkájukért hatalmas tiszteletem, de a stílusuk, esküszöm undorító. Tavaly télen hirdették fb-on, hogy nagyon kéne ideiglenes befogadó, akár csak 1-2 napra is, mert a kutyák megfagynak. Volt Pesten egy kiállító napjuk, gondoltam elmegyek, megnézni a kutyákat, és megismerni őket. Annyi kitételem volt, hogy a kan kutyával kijöjjön a kutya, de ilyen sz.r szemét módon velem még nem bántak sehol. Semmibe néztek, mikor érdeklődtem, úgy néztek rám, mint a gyilkosra, hát még mikor meg mertem említeni, hogy fontos, hogy a kutya kijöjjön a saját kutyámmal. Ott is hagytuk őket a francba, nem kellett a kutya, pedig voltak nagyon jópofák.

Amúgy szerintem tuti érzelmileg defektesek, én is láttam cifra dolgokat, ideiglenesezek, volt olyan kutya, aki úgy került hozzám, hogy megláttam, és egyszerűen elbőgtem magam az állapotán (sajnos egy héten belül meg is halt:() de az embereket nem gyűlölöm, ha valaki érdeklődik, nagyon szívesen adok felvilágosítást, bár szintén szigorú feltételeket szabok. Szóval ilyen gyp-s emberekből álló bandát sehol nem láttam még:D

2013. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%

Nem véletlen,hogy nyakukon marad a sok kutya.Most olvastam nemrég a fb-on,hogy saját menhelyet akarnak.

Így nem fogja őket senki támogatni.

2013. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem igaz, hogy minden menhelyes ilyen. A váci menhelyre rengeteg kutya kerül be, totál fullon vannak, mégis emberként kezeltek, mikor bevittem oda egy talált kutyát. Ahol lakom (egy 25ezres város plusz a környéke) egyetlenegy nő vezeti a menhelyet, 2 ideiglenes befogadója van, szegény nő egész nap rohangál a kutyákat befogni, de egy tündér. Nagyon normális, aranyos, kedves. Szóval attól, hogy valaki nemes dolgot csinál, még nem lesz automatikusa nemeslelkű:)
2013. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%
Azt láttad, hány kutyájuk van? És sejted, hányat kellene átvenniük? És ők sem a Rotschild-bárók rokonai, hanem pont ugyanolyan dolgozó emberek, mint te. Azt sejted, hogy annyi kutyát fenntartani, kezeltetni milyen rettenetes pénzbe kerül nap mint nap? Nem hiszem, hogy túlzok, ha azt állítom, hogy Sziszüphosznak nem volt olyan nehéz dolga azzal a kaviccsal, mint ma ebben az országban van egy állatvédőnek, pontosan az ilyen emberek miatt. Ne csodálkozz hát, ha eldurran az agyuk, ha egy szaporító-jelölt pont hozzájuk megy "párt keresni".....
2013. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

Először is tényleg miden tiszteletem az övék! Amit tesznek az erejükön felüli!

De ahogy írták, attól hogy nemes dolgot tesznek még nem lesznek automatikusan nemes szívűek. El se tudom képzelni mennyi mindent láthatnak és hogy ez mennyire meg tud viselni egy embert. Viszont evvel a mentalitással saját maguknak tesznek rosszat. Mert tényleg elmennek olyan helyre ahol legalább emberszámba veszik a segítő szándékú embereket és nem úgy néznek rájuk mint a véres rongyra. Mert vannak olyanok akik ugyanúgy szívüket, lelküket kiteszik a kutyákért, de nem felejtenek el normális emberként viselkedni.

2013. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!