Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spániel fajtamentők miért...

A spániel fajtamentők miért olyan agresszív és arrogáns társaság?

Figyelt kérdés
A facebookon is jelen vannak és tudtommal egy egyesület is tartozik hozzájuk. A spánielt "fajtamentik" és minden tisztelet az övéké. Szaporításellenesek is, ezt is helyeslem. De a minap olyan ALPÁRI, TRÁGÁR és ARROGÁNS stílusú megnyilvánulást láttam náluk, hogy nagyon meglepődtem. Egy lány beírt, hogy párt keresne a kutyájának. Erre olyan "takarodj a k..... anyádba te szemét büdös k...a ribanc stb stb, de szószerint ilyen kioktatást kapott ezért. Erre valaki beírt, hogy ezt azért disztingváltabb modorban is a lány tudtára lehetett volna hozni, erre annak is neki estek, meg hogy takarodjon a csoportból ha nem tetszik a stílus stb stb. Aztán gyorsan le lett az egész eszmecsere törölve (moderálva). Megértem, hogy nem szeretik a szaporítókat, de ha valaki otthonra párt keres egy kutyának, akkor klurvaanyázás helyett nem lehetne elmagyarázni korrektül, hogy ez ezért meg azért nem helyes???

2013. máj. 27. 20:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
63%
Elmesélem hogy vesztettem el hitem a helyi menhelyben. Elszökött a kutyánk. Mivel a környéken nem találtuk, két nap múlva hívtuk a menhelyet. Mondtuk nekik, zsemle színű kan, 30 kg, csau keverék. A válasz az volt, hogy szerencsénk van, a sintéren pont van egy ilyen kutya, menjünk, nézzük meg, ha mégsem a miénk, akkor is vigyük el neki, keresnek neki gazdát. A gyepmester meg előhozott egy pincsit. Én meg csak lestem és mondtam a bácsinak, hogy nekem csaum van ez nagyon más. Ő is nézett egy hosszút, hogy a menhely nem közölte vele, hogy egy teljesen más fajta kutyát keresünk. Volt egy sor telefonálás, a pincsi végül dobozba került és elvittük a menhelyre. A gyepmester megmutatta a többi kutyát, sajnos azok közt sem volt a miénk, de közülük bármelyiket hazavittem volna, mert nem próbálták rögtön megharapni a kezem, mint a pincsi. A bácsi is panaszkodott, hogy mindig ezeket viszik el tőle.
2013. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki tudja, hogy mivel jár fenntartani egy menhelyet. Ők választották, holott tudták, hogy nem fogja a pénz felvetni őket. Akkor mire a rosszindulatúskoáds.? Ha meg valaki nem birja idegekkel, akkor el kell menni egy könyvtárba dolgozni.
2013. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 panettone ***** válasza:
65%

Üdv minden a témában érdekelt olvasónak és hozzásólónak.

A spániel fajtamentők

Egyik ideigleneseként ha megengeditek válaszolnék amire tudok.

„miért olyan agresszív és arrogáns társaság?”

Az említett csoportnak sacc/kb 1200 tagja van, ügye nem kell mondanom, hogy nem 1200 ember a spániel fajtamentés? Cirka 20-25 ember akik aktívan részt vesz a mentésben, ideiglensezésben, örökbeadásban és sorolhatnám és talán ugyanennyi aki hirdet, rendezvényekre jár és egyéb módon segít nekünk. Rajtuk kívül ahogy itt a GyIKon is van kismillió nézelődő, aki köszöni szépen ha lehet beszólongat és szítja a feszkót. Nos tehát van 40-50 ember akinek a reggeli fogmosástól az esti zuhanyozásig azon kattog az agya, sikerül-e aznap mindent elvégeznie ami a kutyákkal, munkával és a családdal kapcsolatos teendője. Ezek az átlagos napok, mikor nincs beteg, frissen műtött bármi okból nagyobb figyelmet és türelmet igénylő kutyád, problémád. Nos innen a türelmetlenség amikor olyanok próbálják az amúgy is kevés idődet rabolni amikor ilyen marhaságokkal szívják a véred.

Miért marhaság? Eddig cca 600-650 kutya került be hozzánk és ment gazdához. Ők is születtek valahol, mint azok a kutyák is akik ma este is valami lomból tákolt ólban éhesen hajtják álomra a fejüket… Kérdezem én, csak úgy költői kérdésként: kell erre a feleslegesen nagy kutya létszámra még almokat gyártani? Komolyan?

„Szaporításellenesek is, ezt is helyeslem. ” A szaporítás minden fajtája szaporítás. A hobbi alom, a véletlen alom, a szaporító telepek… örülök, hogy ebben egyet értünk, ha egyet értünk. Már csak arra lennék kíváncsi ha hetente el kell magyarázni embereknek, hogy miért baj, ha ebbe belefognak. Mekkora kárt okoznak ezzel a fajtának, akkor abba nem fér bele, hogy egyszer –egyszer elszakad a cérna? Főként, ha tudod, hogy megint pusztába kiálltott szó, mert a kérdező, csípőből lövi: „Hogy neki ne magyarázd meg, hogy baj amit csinál. Mert az ő kutyája olyan cuki és…bla…bla..bla..” Ész évente 50-56 alkalommal el kell magyarázni 50-54 esetben hiába. Ugyanis legtöbb esetben a kérdező már pontosan tudja mit akar, és nem hajlandó –stílustól függetlenül- „megtéríteni magát” mert neki kutyája van és pontosan tudja, hogy „egyszer szülnie kell, vagy megbolondul ha nem fedezhet vagy épp bizonyos benne, hogy ő jó helyre el tudja adni/ajándékozni a kiskutyákat” Tehát akkor hol itt baj?

„nem lehetne elmagyarázni korrektül, hogy ez ezért meg azért nem helyes???”

Lehetne, ha az illető partner benne akkor el szoktunk beszélgetni vele, de ha hárít, ha ő már eltervezte stb, akkor csak párt keres és nem kér a tanácsainkból. Ez általában kiderül pár válaszból. Amúgy mi sem készen kaptuk amit tudunk, az hogy milyen elveket vallunk, lásd szaporítás ellenes, csak jó helyre adunk kutyát- és ugyanilyen feltételekkel keresünk ideiglenseket is valahol azt is behatárolja kikkel tudunk vagyis inkább akarunk együtt működni. És nem akarom a többieket fényezni de sokan átmentek a rostán és segítik a munkánkat. Nem kell minket szeretni, sőt tovább megyek olyanoktól segítség sem kell akik cserébe elvárják, hogy megfeleljünk nekik. Elég azok támogatása, segítsége akik maguk is egy elvet vallanak a fajtamentőkkel. Tapasztalatból mondom, hogy azok akik csak annyit látnak meg egy évek óta jól működő csapat munkájából, hogy azzal aki szaporításra adja a fejét „leoltják” arra nincs szükségünk se nekünk, se a kutyáinknak, hiszen nem valószínű, hogy szeretne abban segíteni amiben viszont jók vagyunk a fajtamentésben. Rengeteg állatvédő van az országban keresni kell olyan szervezetet aki szimpatikus és lehet ott segíteni…vagy osztani név nélkül az észt mint most is.

Üdv

Fodor Menta

ui: felmerült bennem a kérdés, miért nem a csoportban tetted fel a kérdésed?

2013. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Többen feltették azon az inkriminált napon és többeknek is elég közönséges stílben mentek többen is nekik.

Sajnos.

És még bátorították a trágárkodó "hölgy"-et, hogy csak így tovább.


Mondom, az alapelvekkel egyetértek, a stílussal nem.

Én is szoktam rossz passzban lenni, de akkor kerülöm az interaktív kommunikációt. Ha pedig kommunikálok, akkor azt szalonképesen teszem. És szalonképesség alatt nem a "megfelelést" értem, hanem csak a gyerekszobát.

2013. júl. 6. 08:49
 25/26 stil válasza:
65%

Ugyan nem mai a poszt, de sajnos hasonló a véleményem. Mi örökbefogadtunk a spánielesektől. Sok mindent elmondtak a kutyáról tény, de nem mindent! Amikor ezek a jellemvonásai kiderültek a kutyusnak, akinek nyilván hányatott sorsa volt, szerettük volna a segítségüket kérni, illetve vissza adni a kutyát. (gyerekes család lévén, nem feltétlenül előnyös, ha a kutya agresszív)

A lehető leglekezelőbb, szemtelenebb módon beszéltek velünk. Azóta is van folytatása az ügynek, mert persze hogy nem viszem vissza a kutyát, oda ahol ilyen emberek vannak. Az a felháborító. hogy segíteni szerettünk volna a kutyán, és mind a mai napig segítünk is, hiszen boldog családban van. De az hogy tényeket ferdítenek el, elhallgatnak dolgokat, és ráadásul még a segíteni akaró gazdi a szemét, és hazudik.....

Persze sok idióta van aláírom, emberek vagyunk találkozunk velünk. Mégsem hazugozunk, szemetezünk le embereket, még ha pl a gyerekünknek 50x is kell elmondani hogy ezt vagy azt nem szabad. Elmondom, mert ezt vállaltam. R-go, aki így viselkedik az emberekkel, ne foglalkozzon örökbeadással, mert sajnos ők fogják befogadni őket.

2014. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Régi kérdés de leírom a válaszom! Ha az év 365 napjában minden nap 50x kell elmagyaráznod az embereknek (amit megelőzhetnénk mert van internet, mindennek utána lehet nézni) hogy miért nem jó a szaporítás, miért ne vegyünk szaporítótól kutyát és egyebek, te sem lennél kedves! Sokszor mi, felelős kutyatartók kapjuk meg azt hogy hülyék vagyunk, nem értünk hozzá, nem vagyunk mi tenyésztők, a kutyának egyszer szülnie kell, én csak egy almot akarok és egyéb baromságokat... A végén még egy nyugodt angyal lelkű szende emberben is felmegy a pumpa a sok tudatlan és dilettáns embertől! Gond van a mentett kutyával? Persze vidd csak vissza, vegyél occsó pénzért egy 6 heteset szaporítótól és termelj egy újabb beteg neveletlen kutyát a fajtamentésbe! Igen is segíteni kell ezeken a kutyákon, igen is vannak gondjaik de kellő odafigyeléssel, oktatással, fegyelmezéssel kiküszöbölhetők! Nem vagyok a fajtamentésnél, de nekem is elgurul a gyógyszerem, mert nap mint nap szaporítók tömkelegét látom az eladós oldalakon FAJTISZTÁNAK hirdetve, természetesen kétes szülőktől így megannyi beteg kutyát termelve! Elfajultak a helyzetek, belefáradt mindenki, mindenkinek a türelme véges! A buta embereket pedig nehéz, vagy lehetetlen meggyőzni...


Egy átlag felelős spániel gazda!

2015. jan. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!