Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a 3 napos...

Hogyan neveljem a 3 napos kiskutyámat?

Figyelt kérdés
3 napja született tacskó kölyök, aminek az anyja haldoklik, talán meg is hal. Segítsetek nekem abban hogy hogyan tudnám őt felnevelni, ha esetleg baj történne. Köszönöm!

2013. jún. 1. 18:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Állatorvos tanácsát kérd ki, és hívd ki a mama kutyához.Hátha megmenthető.Ha baj van akkor irány a patika, ahol lehet kapni direkt kutyáknak való tápszert. Vízzel kell felhigítani és fecskendőből etetni.Én 5kiskutyát neveltem fel a módszerrel, és 3hetesen már tanítottam őket enni lapos edényből.Tiszta masztaok voltak atejtől, de muszáj volt megtanúlniuk.Utána már szépen lefetyelték.A fecskendő a legjobb, vegyél egy nagyobbat, 20miliset, és akkor nem kell gyakran töltögetni, a vége befér a kis szájába.Nekem szépen felcseperedtek a kutyusok, és mosmár 6hónaposak. (hozzáteszem, én nem tápszerrel etettem, hanem tehéntejjel, de sokan írják hogy az nem jó. Az én kutyusaimnak semmi bajuk nem lett tőle).
2013. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Miért haldoklik a mama??? Állatorvos miért nem látta?. Lehet maradt még benne halott kiskutya, és elfertőzte, ha igy van, a teje sem jó, és ez az egy is elpusztul. orvos mihamarabb, és lehetőleg egy dajkakutyát kéne keriteni, ha nincs akkor tejpótló, vagy forralt kecsketej, belekeverni májas bébiételt.
2013. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
59%
1es vagyok. Köszi a lepontozást, nem tudom mivel érdemeltem ki, mikor csak tanácsot adtam... De ha valakinek ez a hobbija hogy az értelmes válaszokat lepontozza, amivel a kérdező így bizonytalan lesz mivel nem tudja hogy oké e a válasz.Mind1... Gratulálok annak aki nem akar segíteni egy kutyuson...
2013. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%
Állatorvos megmenthetné még a mamit is, lehet. Amúgy kecsketejjel szokták felnevelni a kicsiket, tehéntej nem vált be ismerősnél. Ott szerencsére volt lehetőség kecsketejre, azzal szépen megerősödtek, és nőttek. Mellette lehet tápszerezni is, de a legjobb a kecsketej
2013. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Az anya kutyában benne maradt egy fél kiskutya, nem bírta megelleni, mert első szülése is volt. Állatorvos is mindent megtett az anyáért, de tegnap este elpusztult...

Sajnálatos módon a kiskutya most egyedül maradt, és mi gondozzuk őt a családommal. Már most örökmozgó a kicsi. Tehén tejet adunk neki, amit már most megszeretett.

2013. jún. 2. 08:30
 6/32 anonim ***** válasza:
62%

NEM! A tehéntejtől nagyon súlyos bélgyulladást kaphat, mert abban nagyon sok a laktóz és az meghajtja, az ebben a korban pillanatok alatt végzetes lehet, az nem megfelelő. Vegyetek kecsketejet. A nagyobb auchanokban, tescokban lehet kapni, ha vidéken laksz kérdezd körbe a környéken biztos van kecsketartó. Vagy laktózmentes tejet, ha a kecsketej nagyon nagyon nem megoldható.


+ minden evés után nedves ruhával meg kell törölgetni a nemi szerve és a végbele közötti részt amíg nem pisil és kakil, mert ezt 2 hetes koráig nem tudja önállóan megoldani. kb 2 hetesen kinyíllik a szeme, és 4 hetesen kezd majd teljesen önállóan enni.

2-3 hetesen majd elkezdhettek a kecsketejbe egy kis joghurtot (laktózmentes!), májkrémet, sonkadarálékot tenni, hogy átszokjon a szilárd táplálékra. A természetben ilyenkor az anya visszaböfögi az előre félig megemésztett eledelt nekik.

Így neveltem fel 6 db kiskutyát a télen, mind megmaradt!

2013. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, találtunk a picurkának egy pótmamit, aki nevelgetni fogja! :)
2013. jún. 2. 12:00
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Az anyakutyát az állatorvos megmenthette volna ha rögtön a szüléskor vagy közvetlenül utána ott van és ellátja. Miért kellett elletni szegény párát? Remélem a kölyök életben marad. Drukkolok neki.
2013. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
16%
Ha kihivtátok volna az orvost, rögtön ellés után, simán meg lehetett volna menteni az anyakutya életét. Miért nem hiszed el, hogy a tehéntej nem megfelelő????? vegyetek kiskutyáknak való tejpótló tápszert. Ha már ennyire balfékek, és felelőtlenek vagytok, legalább olyanokra hallgassatok akik értenek hozzá!!!!
2013. jún. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell játszani a mártírt kedves utolsó. A kérdező egy jó gazda.Napok óta tartom vele a kapcsolatot, és minden nap volt kint a doki a kutyamamánál, és ellátta, a kiskutyát is figyelte.Most találtak egy pótmamát, aki már el is fogadta a kiskutyát. Szerinted ilyen a rossz gazda?
2013. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!