Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a 3 napos...

Hogyan neveljem a 3 napos kiskutyámat?

Figyelt kérdés
3 napja született tacskó kölyök, aminek az anyja haldoklik, talán meg is hal. Segítsetek nekem abban hogy hogyan tudnám őt felnevelni, ha esetleg baj történne. Köszönöm!

2013. jún. 1. 18:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

nem! DE akkor is felelőtlen. Minek kellett hagyni bepározni azt a szerencsétlen állatot?

Nincs elég feleslegesen megszületett kiskutya?

Ha idejében ivartalanít egy csomó költségtől, idegesedéstől, szomorúságtól megszabadult volna és nem ítél fájdalmas kínhalálra (mert a bomló magzat okozta vérmérgezés nem egy könnyű átlépés a halálba) egy általa szeretett állatot.

2013. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
69%
Nem mártirkodok, de igenis felelőtlen gazda. Mert ha nem az lenne, akkor az anyakutya még élne. Meg ott kezdődik, hogy nem is lett volna fedeztetve. De ha már lett, akkor az a kutya maximális orvosi ellátást igényelt volna. és nem itt irogatni, hogy jaj, mi legyen a kölyökkel, mert az anyakutya el fog pusztulni. Az én szemléletemben elsősorban az anyát kell menteni.
2013. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Szerintem mindent megtettünk szegényért. Első ellése volt. Csütörtökön ellett 4 db kiskutyát, amiből 1 maradt életben. Akkor még jól volt a tacskóm, akit 6 hetes kora óta gondoztam és nevelgettem, szeretgettem. Ha tehettem volna, és tudom hogy van még benne egy kiskutya akkor valószínűleg vittem volna hogy kivegyék belőle! De péntek reggelre derült ki hogy szegény még szenved. Akkor már az orvos fertőzés veszélye miatt nem műthette volna meg. Teszem még hozzá, hogy pénteken háromszor, és szombaton kétszer volt itt az orvos. Akkor is ápolgattam.


Ja és még valami... Felelőtlen vagyok? kétlem! Bármit megtettem volna érte. Ott ültem mellette halála pillanatáig. 17 éves vagyok, lassan 18, és át kellett élnem hogy a 3 éves tacskóm, aki a mindenem volt, mellettem ment teljesen tönkre.


Gondolkozz mielőtt írsz, légyszives. Mert a tini énem teljesen úgy áll az ilyenhez, hogy minek kell beleszólni. Ha meg nem tudsz semmit, akkor jobb lenne ha nem írnák ;D Köszöntem!

2013. jún. 3. 15:53
 14/32 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon sok rosszindulat van az emberekben!!!Ezért tart itt a világ...
2013. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
36%
És ha nem engedted volna össze kan kutyával, tehát nem szaporítottál volna, akkor nem kellett volna végignézned, ahogy elveszíted a szeretett kutyát, ilyen egyszerű...
2013. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 sippara ***** válasza:
76%

"Bármit megtettem volna érte." - Csak az a volna ne lett volna. Ha "bármit" megtettél VOLNA, talán nem kellett VOLNA fedeztetni egy tacskót, akiknél amúgy is gázos az ellés. Vagy nem kellett VOLNA hagyni, hogy orvosi felügyelet nélkül adjon életet a kölyköknek, vagy ultrahangot kellett VOLNA csináltatni, hogy tudjátok, hány kölyök van, így számolhattad VOLNA, mind megvan-e (azt már meg sem említem, hogy ne haragudj, de ha egy tacskóban bent marad egy kölyök, az pont nem néz ki egészségesen, pláne nem másnap reggelig).


"Ott ültem mellette halála pillanatáig." - Nem neked kellett volna ott lenned, hanem egy orvosnak, bocsáss meg, de ahogy olvasom nem sokat segített rajta az ücsörgés (talán a fedeztetés ötlete felett kellett VOLNA még ücsörögni öt-tíz évet).


"17 éves vagyok, lassan 18, és át kellett élnem hogy a 3 éves tacskóm, aki a mindenem volt, mellettem ment teljesen tönkre." - Nem melletted, hanem a tudatlanságod miatt.


Tehát IGEN, felelőtlen vagy, mert

...kistestű amúgy is "gázosan ellő" szukát fedeztettél mindenféle ismeret nélkül

...nem adtál meg mindent a szukának a vemhesség alatt (három ultrahang, két herpesz injekció), és gondolom, előtte sem (szülők szűrése, tenyészszemle, egyéb egészségügyi vizsgálatok)

...nem néztél utána, milyen komplikációk léphetnek fel ellés közben, így fel sem készültél rájuk (ez mondjuk vastagon a doki hibája is, de neked is öt perc lett volna neten utánaolvasni - 58-63 napod volt rá)

...nem figyelted eléggé a szukát és a kölyköket ellés után


Akárhogy nézzük, ezek a tények, és a tények makacs dolgok. Ezért külön szakma a tenyésztés, és ezért nem szaporítunk találomra az otthoni kutyánkkal.

2013. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%
Mindig azoknak a legnagyobb a szájuk akiknek túrós az orruk.... Mindenki annyira okos...
2013. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
56%
Ha lett VOLNA orvos, talán , és kap oxytocint, lehet meg tudja elleni még a halott kölyköt is, mert simán kitapintható, hogy még van bent valami. Ha lett VOLNA infra, talán nem pusztul el a másik 3 kiskutya nem viszi el őket a herpesz, és igaza van az egyik válaszolónak, lehetne sorolni napestig. Én már csak abban bizom, hogy kan kiskutya az amelyik él, és nem fogja ezt is nagy szeretetből 3 évesen fedeztetni.
2013. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést, hogy segítséget kapjak, nem a rosszindulatúságot akartam olvasni. Szegény kutyát már eltemettük, és próbálom ezt feldolgozni.


Köszönöm a normális válaszadóknak, vagy azoknak akik érdeklődtek, tudják az egész történetet, hogy segítettek :) A kiskutyusnak van pótmamája, aki ellátja, és szépen növöget! :)


Aki meg nem tud semmit, nem érdekel a válasza.

2013. jún. 4. 11:41
 20/32 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kutyusodat. Ne nagyon foglalkozz az itteni szorgos állatvédőkkel. Itt már az állat az Isten. Torkodat átharapják, ha már nem kanapéhuszár a kutyád, de egy éhező gyereket elrugdosnának az asztaltól. Kíváncsi lennék, milyenek az emberek a való életben?! Okosabb, mint egy orvos....valószínűleg, hiszen annyira okos itt már mindenki. Szaporító....annyira könnyen aggatják a jelzőt. Egy kérdést tett fel a kérdező, de már jönnek a menhelyes dumával. Ha kutyát akar valaki, már magyarázzák, hogy menhelyről hozzon az illető. Idegesítőek vagytok mind. Egy pénzel sem jobbak, mint a valódi szaporítók. És jöhetnek a lepontozások.
2013. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!