Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a 3 napos...

Hogyan neveljem a 3 napos kiskutyámat?

Figyelt kérdés
3 napja született tacskó kölyök, aminek az anyja haldoklik, talán meg is hal. Segítsetek nekem abban hogy hogyan tudnám őt felnevelni, ha esetleg baj történne. Köszönöm!

2013. jún. 1. 18:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Te is idegesítő vagy és ráadásul buta is. Én is szaporítónak neveztem a kérdezőt (hiszen az is). Mégse vagyok az a nagy állatvédő és nálam kutya/macska a házba nem jöhet, szerintem kint van a helyük és nem egészséges őket csókolgatni sem, tehát én nem istenítem az állatokat. De azt akkor is látom, hogy hová vezet a sok fedeztetés... Az utca tele kutyákkal, a menhely tele kutyákkal, a dögkút/kisállattemető tele kutyákkal (és az oldal ilyen kérdésekkel, hogy az anyakutya belehalt a fialásba orvosi segítség híján).
2013. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 sippara ***** válasza:

Sajnálom a kutyusodat. Ne nagyon foglalkozz az itteni szorgos állatvédőkkel. Itt már az állat az Isten. Torkodat átharapják, ha már nem kanapéhuszár a kutyád, de egy éhező gyereket elrugdosnának az asztaltól. Kíváncsi lennék, milyenek az emberek a való életben?! Okosabb, mint egy orvos....valószínűleg, hiszen annyira okos itt már mindenki. Szaporító....annyira könnyen aggatják a jelzőt. Egy kérdést tett fel a kérdező, de már jönnek a menhelyes dumával. Ha kutyát akar valaki, már magyarázzák, hogy menhelyről hozzon az illető. Idegesítőek vagytok mind. Egy pénzel sem jobbak, mint a valódi szaporítók. És jöhetnek a lepontozások.


"Sajnálom a kutyusodat." - sajnálhatod is, jól kifogta ezzel a gazdával.

"Torkodat átharapják, ha már nem kanapéhuszár a kutyád" - Itt nem kanapéhuszárságról volt szó (bár ha már itt tartunk, a kutyám nem jár fel a kanapéra), csak annyit vártunk volna el (mi, "szorgos állatvédők"), hogy senki ne ÖLJE MEG a saját kutyáját tudatlanságból, felelőtlenségből, nemtörődömségből. Szerintem ez nem túl sok.

"de egy éhező gyereket elrugdosnának az asztaltól." - Na ez tipikus példája annak, amikor nem tudsz már mit mondani, így hirtelen témaváltással próbálsz gyanúsítgatni oly' módon, aminek semmi köze az eredeti témához. Ez sem baj, nem mindenki tud intelligensen vitázni, csak ezt be kéne látni magunkról és befogni a szánkat, ha nem értünk a témához :)

"Szaporító....annyira könnyen aggatják a jelzőt." - Szaporító az, aki mindenféle hozzáértés, szűrés, tenyésztési cél, és orvosi vizsgálatok nélkül összerak két kutyát és várja a csodát. Ebbe a konkrét csodába az egyik kutya bele is halt. Mi ez, ha nem undorító, önző célú szaporítás?

"Ha kutyát akar valaki, már magyarázzák, hogy menhelyről hozzon az illető." - Igen, Hozzon menhelyről, vagy vásároljon tenyésztőtől. Ha nem értesz ezzel egyet, ki lehet menni bármelyik menhelyre (szerintem akárhol szívesen látnak plusz egy pár segítő kezet), és meg lehet nézni a saját szemeddel, hová vezet (többek közt) a kérdező követendő, áldásos világképe az állattartásról.

"Egy pénzel sem jobbak, mint a valódi szaporítók." - Erre ugyanazt tudnám mondani, mint az éhező gyerekes kirohanásra. Lepontozásra pedig úgy látom, nincs már szükséged :)


Az egyetlen árva megmaradt kölyöknek mindettől függetlenül jobb életet, jobb gazdát, mint amilyen szerencsétlen mamájának volt.

2013. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
ezt senki nem irta, hogy kanapéhuszárnak kell leniük a kutyáknak. De igenis egy állat felé nyujtott szeretet ott kezdődik, hogy maximálisan ellátom. és ha véletlenül beüt egy nem sikerült alom, ami még nagy tenyészetekben is előfordulhat , akkor az a dolga, hogy azt az anyakutyát maximális ellátásban részesitse. és nem végignézi, ahogy elpusztul.
2013. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy buta vagyok, de nem kezdek el kioktatni másokat. Mindenki azt tesz amit akar, nincs senkinek joga beleszólni mások életébe. A kérdező kérdezett, Ti meg kezditek az erkölcsi okatatást. Azt pont nem kért.
2013. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
azért nem árt ha tisztában van azzal is.
2013. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 sippara ***** válasza:
Utolsó előtti, csak halkan jegyzem meg, hogy mindaz, amit itt eddig a drága kérdező leírt (a kutya halálának körülményei) kimeríti az állatkínzás fogalmát, hiszen a gazda a jelenleg hatályos állatvédelmi törvény szerint köteles az állat orvosi ellátását biztosítani. Ez a kutya a gazda hanyagságába halt bele, akár tetszik, akár nem. Ez nem kioktatás, hanem egy (sajnos elég szomorú) TÉNY.
2013. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
"Állatorvos is mindent megtett az anyáért, de tegnap este elpusztult..." Ezt a kérdező írta. És én hiszek neki, hogy valóban kint volt az állatorvos.
2013. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
És? Ha állatorvost hív a szaporító (amikor már haldoklik a kutyája) akkor már rögtön felelős állattartó? Vagy micsoda, felelős szaporító? Ne nevettess...
2013. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú vagy! Lehet hogy valóban nem tudott már segíteni a kutyán. Miért kell így viselkedni az emberekkel?
2013. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Te meg értetlen, tudatlan és buta vagy! Miért kell annak lenned? Komolyan, miért???
2013. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!