Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a félelmemet a kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
Ha meglátok egy kóbor kutyát egyből pánikolok. Alig várom hogy kutyám lehessen de előre félek, hogy félni fogok tőle. Egyszer harapott meg kutya egy puli de érdekes ezt a fajtát szeretem legjobban. Van egy ismerősömnek két pulija is és tőlük se félek sokat jétszok velük, de ha már rám ugrik az egyik vagy ugat akkor megijedek. Nagyon szeretem a kutyákat, vágyom is kutyákra (se időm se helyem se pénzem kutyatartásra még, diákként) de mégis valahol félek is tőlük. Hogy tudom leküzdeni ezt, hogy mire oda kerülök ne féljek a kutyától?
2013. jún. 2. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

nagyon helyes, hogy félsz tőlük. pláne a kóbortól.

szerintem, ne akard, hogy legyen kutyád. Minek?

inkább más állatka.

Macskákkal hogy állsz ? tengerimalac? hal?

2013. jún. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Macska? Szeretem de az nem társ, az állat, tengeri malac? Nem szeretem, Hal? Szeretem jól átsütve... Félek a kutyáktól de ugyanakkor élek halok értük.
2013. jún. 2. 09:47
 3/13 anonim ***** válasza:
minek szánok rád időt, ha lepontozol ....
2013. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Valletta ***** válasza:
Hogy élhetsz-halhatsz értük, ha megijedsz ha felugrik rád vagy ugat? Foglalkozz többet az ismerősöd kutyáival, vidd el őket sétálni, tanítsd őket, mert a saját kutyát nagyon könnyű elrontani és akkor könnyen lehet, hogy valós okod is lesz a félelemre.
2013. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan veszed, hogy én pontoztalak le, tudatom veled, hogy nem én voltam. Azt meg hogy szeretem a kutyákat abban nyilvánul meg, hogy nagyon szeretnék kutyát tartani, sokat olvasgatok kutyáról és ha alkalmam van szeretgetem őket. Van egy rokonomnak egy nyugodt eléggé jámbor kutyája őt is sokszor sétáltatom foglalkozok vele. Csak bennem van ez a félelem de ha megusmerem a kutyát elmúlik.
2013. jún. 2. 11:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz, de ha van a környéketeken kutyasuli, akkor javaslom, hogy keress meg egyet, és kérd meg az oktatókat, hogy hadd járkálj ki szocializálódni :)

Jó kis hétvégi friss levegős program, ráadásul rengeteget tanulhatsz belőle. Ha megérted a kommunikációjukat, a gesztusaikat, már nem is lesznek annyira félelmetesek, mert fogod tudni, hogy mikor mit miért csinálnak.

Columbusék is félelmetesnek tartották az indiánokat, aztán mostanra nem félünk tőlük, mert már képesek vagyunk egy nyelvet beszélni.

2013. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Budakalászon a Kutyapszicho központban pl. lehet kérni ilyen kutyasimogató foglalkozást, de sztem nem kell érte pénzt kiadni. Kezdj el foglalkozni egy nyugodt kutyával, tanítsd trükkökre, játssz vele, sétálj. Azért tartasz tőlük, mert nem ismered őket. Én az öreg kutyámtól a végére már féltem, mert nagy termetű volt, aztán mégis lett kiskutyám. A kezdeti pánikolás után rájöttem, hogy n nevelem, tehát magától nem fog elromlani, csak ha én elrontom...most ha morog is néha, mert dacoskodik, megragadom és berakom büntibe. Pedig a morgás anno kikészített.
2013. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tényleg Gödöllőn meg gyerekeknek van olyan tanfolyam, ahol kölcsönkutyával dolgoznak és a kutya már tudja, hogy mit kell csinálni, csak a gyerekeknek kell megtanulni jól adni a jeleket a kutyának.

Ha van kedved, ilyenre is biztos mehetsz :)

2013. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én is ajánlom a kutyasulit, és ha majd ott tartasz, hogy kutyát választasz, akkor egy nyugodtabb fajtát válassz, vagy egy felnőtt menhelyi kutyust. Róla már tudni fogod, hogy milyen jellemű, és nála már lezajlottak a kamaszkori határpróbálgatások.
2013. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kutyaiskola legközelebb elég messze van innen szóval az kizárva, ismerősök kutyáin tudok maximum gyakorolni, pedig jó ötlet nagyon!
2013. jún. 2. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!