Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörvvel meg...

Elektromos nyakörvvel meg lehet tanítani ételmegtagadásra a kutyát?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne ,hogy ne egyen meg talált ételt , sajnos ,ha nem vagyok ott megeszik mindent csak ha lát akkor engedelmes.

2013. jún. 3. 14:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen ,mert csak akkor eheti meg a neki való ételt is ha mondom neki, addig nem mehet oda. Tudja hogy nem szabad neki, ha a kertben elszórt csalit talál és ottvagyok akkor nem eszi meg, odasandít rám odajön , les a kaja felé és gondolom várja az engedélyezést csorgó nyállal amit persze nem kap meg, elhívom onnan, aztán amikor nem látja eltüntetem a csalit.Pedig soha nem engedélyeztem földön talált étel evését , de reménykedik.

De ha nem vagyok ott feleszi!Az a baj olyan éhenkórász, addig enne míg kipukkad.

2013. jún. 3. 17:11
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezek a módszerek a negatív visszajelzésen alapulnak. Ezzel csak az a baj, hogy a kutya, egy idő múlva, már nem azért jön oda hozzád, mert jutalmat kap, hanem mert fél hogy ha nem jön oda, elektromot kap a fejébe. Ugyan így van a talált kajával is. Teljesen tönkre teszi a kutya-gadi kapcsolatot. Gusztustalan barbár módszer, a Cesar szerű emberek használják. Nekünk az vált be, a haspkabb kutyámnál, hogy viddem magammal egy műanyag üveget, kavicsokkal, (előtte direkt elszórtam, némi kaját) és mikor oda akart menni, hogy megegye, odadobtam a flakont. Ahogy csörgött eléggé megilyedt a kutya, és otthagyta. Ez amolyan csoda-flakon, akkor is bevállt mikor egy németjuhászledominálta az én kutyámat, és a gzdi meg sehol nem volt. A másik kutyámnál, elég volt egy határozott HAGYD! de az elektromos kutyakínzót nem ajánlom. www.egyikkutyamasiknem.hu (itt adások) Ebből sokat lehet tanulni
2013. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Flakont dobálni csak akkor tudok, ha ott vagyok néhány méterre mellette ,amikor eleve nem eszi meg. Bár kétséges a dolog mert a petárdázástól nem fél, ami azért százszor hangosabb.
2013. jún. 3. 21:34
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem a kisebb beagle-t meg se hatotta a flakon, csak a nagynál használ.. de az elektromos nyakörvet én se használnám asszem.
2013. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!