Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a testi...

Mi a véleményetek a testi fegyelmezésről?

Figyelt kérdés
van egy nagyon domináns nagyon öntörvényű kiskutyám akit próbáltam Cesar módszerekkel falkavezérségben lerítak alapján nevelni de nem sikerült pl ha harapdálja a pulcsimat kap egy maflást az arcára nem erőset azonnal abba hagyja vagy max még próbálkozik de a 3diknál abba hagyja
2013. jún. 3. 18:08
1 2
 1/19 HősEgér válasza:
Ha kis kutya akkor csak az orrára kell az ujjaddal gyengéden rácsapni!Ha viszont nagyobb kutya akkor próbált jutalomfalatkákkal arra biztatni hogy amikor azt mondod hogy pl:(NE!)akkor üljön le vagy hagyja abba!Ha nem sikerült akkor írj nekem privátba mert nekem 12 kis csivavám van XD!
2013. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem értek egy Cear nézeteivel. Az nem megoldás, hogy pofoncsapod a kutyát, nem az anyósod :D Én csak pozitív megerősítéssel tanítom az én kutyáimat. 1. válaszoló. A kicsinek az orrára ütsz, a nagyot pozitívan erősíted? Nem kell különbséget tenni méret szerint, csak mert félsz, hogy a nagy visszaharap.

www.egyikkutyamasiknem.hu itt nézd meg az adásokat.

2013. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
meg a Korom Gábor is Cesar is minden adásában szinte nem tud újat mondani Cesar minden adásban a pórázfegyelemmel jön majdnem ... amit én is alkalmazok már szépen is jön pórázon de mégsem fogad szót , lehet azért mert még kicsi de pl ugrál rám ... azt írják sok esetben falkavezéres könyvek irományok hogy nem szabad ilyenkor törődni vele mert a kutya játékra invitál és nekem kell ugye kezdeményeznem a játékot . igen ám de én ilyenkor pl hátsó lábaira lépek annyira hogy éppen fájjon neki de fájjon ! most ha ezt hagyom akkor a kutya ezt nem fogja elhagyni sosem max 12 éves korában amikor már izűlet gondok jelentkezhetnek
2013. jún. 3. 18:31
 4/19 A kérdező kommentje:
hiába beszélnek ezek az emberek hogy nem szabad testi fegyelmet alkalmazni ... mert a falkában is a falkavezér oda csap néha a rangban alatta lévőknek. pl a kis kutyák is mit csinálnak harapdálják egymást bírkóznak és náluk ez nem csak játék a viszonyokat is rendezik ezzel. szal ha nagyon akaratos a kutya lelehet nyomni a földre is akár megadásig is nem ? most páran lehet jönnek nekem hogy én kutyámat sosem ütöttem meg , meg engedelmeskedik ezt elhiszem ha nem egy domináns kutyájuk van
2013. jún. 3. 18:36
 5/19 anonim ***** válasza:
21%

Nem attól vagy falkavezér, hogy testi fegyelmezést alkalmazol! Olvass ilyen könyveket. Én korom Gábr rajongó vagyok, így a ,,Neked ugatok!" c. könyvet ajánlom.

vagy: Victoria Stilvell: A póráz két végén. Nézz szét, vannak ilyen könyvek. Viszon C.M könyveket em ajánlom. És azért ne vesd egy kalap alá, azt amit Gábor, meg amt az a ostoba Cesar csinál. a tükör módszer, meg ,,domináljuk le az összes kutyát, meg fenyítsük be" nem egyenlő...

2013. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5 ős pl Korom Gábor mit módszert ajánl arra hogy ha morog a kutya evésnél?
2013. jún. 3. 18:44
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

az, hogy semmire nem jó, max lesz egy

a,félős

b, agresszív kutyád.

Bár nehezen, de talán elhiszem, hogy más bármit elért testi fenyítéssel...

ami nálam célra vezető volt, hogy tiszteletet kell parancsolni a kutyának, egyfajta tartást mutatni felé, hogy lássa, bármit csinál, te higgadt maradsz, kontrollálod a helyzetet.

Így megtanul alkalmazkodni az elvárásokhoz. Nem muszályból, mert verik, hanem önszántából. Ha rosszat csinál, maximum leszidni szoktam úgy, hogy érezze, hogy rosszat tett. o.o


Én józan paraszti ész szerint, a tőlem telhető legnagyobb türelemmel, és szeretettel igyekszem gondozni a kutyám, nem cézár-féle-falkavezér marh*sággal

EDdig szerencsére jól kijöttünk.

2013. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

2es!


Nem lehet CSAK pozitív megerősítéssel tanítani, nevelni egy kutyát. Illetve lehet, de szerintem millióból egy embernek sikerül, hiszen olyankor nem hibázhat a kutya, olyan meg nincs, hogy a nem kívánt viselkedést folyton figyelmen kívül hagyod. Ez így hosszú távon nem működik, pláne nem egy domináns kutyánál.

2013. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Odacsap ja... de nem a kölyköknek. ha már ennyire a falkát hozod fel példának, akkor azt is tudhatnád, hogy ivarérésig a kölyköknek szinte mindent megengednek a farkasok, szóval erről ennyit...
2013. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt értsd már meg kérdező, hogy pl. ha van egy 40 kg-s csajnak egy 50 kg-s kan rotija, amelyik morog evésnél, kizárt dolog, hogy le tudja verni fizikálisan! Korom Gábor pont azt az utat mutatja meg, hogy hogyan ne juss el idáig a kutyáddal! Szerintem előbb tanulmányozd mind Gábor, mind Cesar módszerét és után okoskodjál. Szól annak is, aki fikázza Cesart!
2013. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!