Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt szeretetből csinálja a...

Ezt szeretetből csinálja a kutya vagy mert falkavezérnek tartja magát?

Figyelt kérdés
Ha fekszek az ágyon ő pedig valahol mellettem, mindig rám fekszik keresztbe vagy valahogy és úgy pihizik velem és van, hogy nyalogatja is az arcomat. Ha valamiért nevetek akkor is mindig rám ugrik és "megölel" és nyalogat.
2013. jún. 3. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit már túlzásba van víve ez a falkavezérség mizéria...

Valószínűleg azért csinálja, mert szeret, s ragaszkodik, nem azért, mert azt gondolja, hogyha rád teszi a fejét, akkor onnantól kezdve ő az úr.

Az én kutyám is, ha hanyatt fekszem, akkor a hasamra teszi a fejét, és ha simogatom akkor az oldalára fekszik, és a mancsával nyomkod, mint a macskák:) ha kiülök a földre az ölembe ül, és néha hátrafordul egy nyalásra...

Kettőnk közt a viszony 100%-os, ha nem így lenne, nem tudnék vele versenyekre járni, és nem lenne ennyire harmonikus sem a kapcsolatunk.

Hagy, ha oda bújik hozzád, azt nem azért teszi, mert hátsó szándéka van, hanem azért, mert szeret.

2013. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*hagyd
2013. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne pörögj rá erre ennyire. Én azt vallom, hogy amíg más kutyákkal, vagy emberekkel nem agresszív, veled szemben pedig engedelmes és mindig behívható, addig nincs gond és a külvilágnak sem lehet rád egy rossz szava sem.

Szeressétek csak egymást nyugodtan, ha bírod a sok kutyapuszit.

Én személy szerint az ugrálást nem szeretem abból,a mit felsoroltál, ezért arról leneveltem... Gondolom a te kutyád kisebb, de azért a 35 kilós kutya inkább ne ugráljon, mert állva akkora mint én.

2013. jún. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanilyen. Engem nem érdekel, hogy milyen idióta, és furcsa szokásai vannak a kutyámnak, amíg teljesen problémamentes. Szófogadó, barátságos. Innentől kezdve a fejemen is táncolhat, ha engem nem zavar. Ha zavar, akkor letiltom, és ő szót fogad.

Ez a falkavezérség lényege ;)

2013. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

8 hónapos és 15 kilós:) szóval tényleg nem nagy de akkora erő van benne...

Egyébként akaratos egy kutya mert van benne tacsi is, tehát nem egyszerű vele. Na meg kicsit hiperaktív is:D Ha lenn van a többi kutyával akkor nem nagyon fogad szót mert annyira eltereli a figyelmét minden, meg elmegy néha az emberek után is...

2013. jún. 4. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Ő most pont abban a korban van, amikor erős kézzel és következetességgel nevelni kell, hogy ne nőjön a fejedre. :)

Nálunk nincs felmászkálás a bútorokra, a kutyák helye a földön van. Ezalól kivétel egy fotel, ami a kisebb kutyánk érkezésénél dajkáló fotelként szolgált és jól eltoltam, mert a már 2,5 éves "kiskutyám" még mindig annak használja, ha kedve tartja felmászik az ölembe egy kis dajkálásra. :) Pláne a hideg téli esténként szokása. Ilyenkor a szeretgetésért cserébe ő is sokszor igyekszik visszasimogatni (nyelvvel)... :D Ha hagyom, akkor olyan átszellemülten tudja nyalni a kezemet, hogy csak lesek, hogy ez most megzizzent-e vagy mivan. :)


Azt nem szeretem, hogyha az arcomat nyalogatja, persze néha előfordul, nincs érte dorgálás, de alapjában véve ezt nem engedem.


Egyébként ha boldog vagyok, akkor a kutyáim is örülnek velem, ha szomorú vagyok, akkor fekszenek mellettem bánatosan és simire várva. Ez szerintem minden jó kutya-gazdi kapcsolatban megvan. :)

2013. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!