Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Iartalanítás után 11 nappal...

Iartalanítás után 11 nappal szerinetek normális, hogy a Kan tcskó kutyusomnak feldagad a herezacsija?

Figyelt kérdés
Felhívtam az orvosokat, ugyan is két orvosnál is voltunk már utána, és azt mondták, hogy ez még normális, ha csak nincs külső jele, pl vérzés. Tegnap este kamilláztam neki, fellazította a sebet és sok válladák kijött neki! Szerintetek aggódjak? Akinek ebben tapasztalata volt már, segítsen!

#ivartalanítás #kan kutya #duzzadt herezacskó
2013. jún. 4. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Természetesen egy másik doki is letudja szívni. Bár nem szeretnek a másik "művébe" belekontárkodni de pénz beszél és a sürgős eset, így lefogja neked szívatni, mert nem bonyolult eljárás.
2013. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el, hogy tisztítsák ki neki. A genny nem normális jelenség.
2013. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Már lebeszéltem egy állítólag ezen a környéken legjobb dokival, hogy elvállalja. Viszont, csak holnap késő délután tudja megnézni! Szerintetek addig nem lesz gond? Nem akarom rossz dokihoz vinni
2013. jún. 4. 11:11
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond, esetleg adj neki egy negyed algopyrint fájdalom csillapitónak és a gallér egyen rajta hogy ne tudja piszkálni.
2013. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mindenkinek, majd jelzem, hogy mi lett végül! Annyira sajnálom szegénykémet, azóta folyamatosan orvohoz mászkálunk, de remélem már én is meg ő is megnyugodhat!
2013. jún. 4. 11:16
 16/22 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló eset volt,csak genny helyett vérrel telt meg a zacskója és az alhasa is!

Viszont ez a műtét után 12 órával történt.És azért mert a kedves kiskutyám nagyon vígan ugrándozott és elpattant egy kis ér.Fel kellett megint nyitni és kitakarítani.Azóta kutya baja.:)


A kamilla valóban rossz ötlet,mert felpuhítja a varratokat is,amik kijöhetnek emiatt.

Semmi baj nem lesz nyugi :)

2013. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hűűhaa, akkor a belső varrat is kijöhet, mert elvileg az két hétnél tovább szívódik, vagy már nem tudom, ját holnapig biztos parában leszek, úgy szeretem a kiskutyám, tényleg szerintem én jobban kivagyok e miatt, mint ő! De, egyébként kedve jó, szal nem hiszem, hogy olyan óriási baja lenne, de azért az egészséges aggódás megvan:D Az a baj velem, hogy hiába beszélek két-háro dokival is, amíg nem múlik el neki, addig én ilyen zaza vagyok:)) Na, de gondolom sokan így vagytok ti is!!
2013. jún. 4. 13:24
 18/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
2013. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szabad friss sebet kamillázni, mert fellazul, szétnyílhat ismét, ami nagyon nem jó. Valószínűleg ezért is jött ki a váladék!

Ha már beszéltél a dokival megkérdezhetted volna, hogy addig is mit tudsz vele csinálni, esetleg valamilyen gyógyszert kellene-e adnod neki, lefertőtleníteni, vagy bármi!?

Ha játszik, eszik, jó kedvű, akkor valószínűleg tényleg csak te izgulod túl, holnapig már nem lesz semmi baj! :)

2013. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen, akinál ivartalaníttatam, dokinál, azt mondta, ha nagyon úgy gondolom, picit kamillázzam, de ha nem muszáj akkor ne. Viszont, kisebb a duzzanat, de érzem neki, hogy felvan dagadva, meg olyan mintha alul a herezacsiján ilyen pirosabb kis hólyagok lennének.... Alig várom a holnapot, de lehet, hogy leviszem az itteni dokihoz most, hátha tud addig is neki adni, gyulladás csökkentő valamit, hogy holnapig legalább kicsit jobb legyen neki. Igen, ugrál, úgy nincs semmi baja, viszont amikor lefekszik, mindig helyezkedik, gondolom azért fáj neki. Alig várom, hogy túl legyünk rajta!:)
2013. jún. 4. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!