Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítással kapcsolatban...

Ivartalanítással kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Van egy szuka kutyám és ivartalanítani szeretném (a másik kettő is átesett már ezen). Felhívtam az összes környékbeli dokit, olyan 13-28 között vannak a műtétek, de érdekes a dolog, mert az 5 dokiból 3 azt mondta, hogy nem szedik ki a méhét is (én boldogabb lennék, ha 0% lenne az esély arra, hogy később méhgyulladása legyen, mint akár 1%) 1 azt mondta, hogy persze, ők kiszedik, 1 meg azt mondta, hogy ő nem szokta, de ha szeretném kiszedi, bár nem érti, hogy egy egészséges szervet minek kiszedni.


A ti szukáitoknak mindenét kiszedték, vagy a méhét bent hagyták? És ha igen, nem féltek attól, hogy lehet bármi baj belőle?


2013. jún. 5. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
az a biztos, ha nem marad bent semmi.
2013. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, én is így vagyok vele, csak ez a ha nagyon ragaszkodom hozzá kiszedi duma nekem annyira nem jó előjel, mert akkor valószínű lehet rutinja sincs benne annyira, meg sose lehet tudni nem ver-e át. Biztos vagyok benne, hogy olyanhoz fogom vinni, aki tutira kiszedi (lehet ezért felmegyek Bpre a régi dokinkhoz) csak ezek után érdekel, hogy ez vajon mitől függ, hogy a doki kiszedi-e vagy sem, és hogy mennyi az esély a szövődményekre.
2013. jún. 5. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy szokott lenni,hogyha inaktív állapotban van a kutya méhe,azaz még egyszer sem tüzelt,akkor bent hagyják,mert kizárható a daganat kialakulása.Amennyiben már volt tüzelése,illetve kölykei,akkor szoktak mindent kipakolni.


Persze,inaktív állapotban is lehet biztosra menni és kérni,hogy mindent pakoljanak ki.De a ovariohysterectomia(petefészek+méh) drágább,mint a sima petefészek eltávolítás.

2013. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már tüzelt, pon akkortájt akartuk ivartalaníttatni, csak hamarabb tüzelt, mint számítottunk rá:))) utána álvemhes is lett, és mivel egyrészt fölöslegesen nem akarom kínozni ezzel a dologgal, másrészt nem akarok tőle kiskutyákat, van elég a menhelyeken ezért is akarom ivartalaníttatni. Nameg hamár a másik kettő is ki van pakolva, ő se maradjon ki a sorból:)
2013. jún. 5. 16:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Igazából orvosa válogatja, én úgy tudom, hogy újabban már nem tartják indokoltnak kiszedni a méhet. Nekem azt mondta az állatorvosunk, hogy a petefészek kivétele után a méh elsorvad. A méhgyulladás bizonyos női hormonok jelenlétében léphet fel, amiket ugye a petefészek termel. Tehát elviekben ha nincs petefészek, akkor nincsenek hormonok, tehát nem "működik", és nem gyullad be a méh. Az más kérdés, hogy nagyon ritkán előfordulhat, hogy egy kis petefészek darab, vagy egy petesejt véletlenül bent ragad a hasüregben, és továbbra is bocsát ki hormonokat. (Na hogy ezek miért nem sorvadnak el, azt nem tudom...) Ilyen esetben viszont az amúgy műtét során eltávolított méh csonkja (merthogy marad valamekkora) is begyulladhat, szóval tkp tökmind1... Szerintem válaszd ki a legszimpatikusabb dokit, akiben leginkább megbízol, és hozzá menjetek! :) Egy kicsi kockázat mindig van, ugyanakkor mindkét módszer beváltnak tekinthető.
2013. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na én pont így jártam. Bent maradt egy kis petefészek darab, amitől vissza nőtt a pete fészek. Nagyot lestem, amikor az ivartalanított kutyám elkezdett tüzelni. A másik orvos azt mondta, akár vemhes is lehetett volna. Szegényt lehetett újra műteni, ráadásul az altatásokat nagyon nehezen viseli. Szóval az eset óta én biztosra megyek, az a jó, ha kivesznek mindent. Abba már bele sem merek gondolni, mi van, ha nem veszem észre a tüzelést, és vemhes lesz. A gömbölyödést az ivartalanításra fogtam volna, és egyszer csak ott egy alom kiskutya. Azt hiszem egy cseppet mérges lettem volna.
2013. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mindent kiszedtek
2013. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
remek:///
2013. jún. 5. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Szedess csak ki mindent. Főleg, ha már volt álvemhes. Nagyobb műtét, meg drágább, de inkább ez, mint a majdani méhgyulladás.

Szép kis doki lehet, aki nem tudja, minek eltávolítani egy egészséges szervet... Nyilván kasztrálást sem végez.


Az én szukámnak mindenét kiszedték, mert "becsúszott" egy vemhesség.


Olyanról én is hallottam, hogy az "ivartalanított" szuka tüzelni kezdett. Elvitték egy másik dokihoz, aki felnyitotta és csodálkozva konstatálta, hogy megvan mindkét petefészke jó egészségben. Kiderült, hogy az első olcsó doki csak elaltatta a kutyát, felvágta a hasát, visszavarrta anélkül, hogy bármit csinált volna, aztán bezsebelte az ivartalanítás árát.

2013. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén mindent kiszedtek. Nem kockáztatunk.
2013. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!