Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalatod van az...

Milyen tapasztalatod van az ivartalanítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen hamar volt újra "önmaga"?Hogy viselte a kutyusod?változott-e valamit a viselkedése?volt valamilyen gond a műtét után?stb.
2009. okt. 28. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen semmi nem változott. Ugyanolyan vidám, meg aktív, mint volt. Jól viselte az egészet. A gallér kicsit idegesítette, de csak 1 hétig volt rajta. Hamar begyógyult neki, nem volt semmi gond. Szóval, ha nem szeretnél utódokat, akkor ivartalanítsd. Lány vagy fiú a kutyád? Mert nekem fiú, nekik nem olyan "komoly" műtét, meg nem annyira fájdalmas, de a lány kutyáknál fájdalmasabb.
2009. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lány kutyám van, nagytestű, 7 hónaposan volt a műtét. A műtét utáni első kb. 20 óra borzalmas volt. Kába volt, gyenge, sokszor hányt, stb. Fokozatosan jobban lett, és mire letelt a 24 óra a műtéttől, ugyanúgy ugrabugrált, nem törődve a friss sebbel. Nálunk a seb sajnos begyulladt, lett egy nagy duzzanat a vágás mentén, de kapott rá szurit. Varratszedés után még kb. egy hónapig volt egy kemény dudor a műtét helyén a gyulladás miatt. Utána teljesen eltűnt, igazából még a heg sem látszik.


A viselkedése nem változott, ugyanolyan kajla, mint előtte. (Most 9 és fél hónapos.)


Utólag azt mondom, hogy jó, hogy megcsináltattuk, mostanra már biztos tüzelne. De arra készülj fel, hogy ha lánykutyusod van, hogy az első 24 óra nagyon nehéz, meg én a műtét előtt is kivoltam.

2009. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem lány kutyám van, ivartalaníttattam, de semmi gond nem volt vele a műtét után.Nem hányt,vagy ilyesmi... Annyi hogy este nyüszitett picit,akkor adtam neki fájdalomcsillapítót, aztán elaludt és másnap már semmi gond nem volt.
2009. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
simán átvészelte,harmadik napon már ugrált(lány havanese)
2009. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek:kislány ezért aggódok annyira a műtét miatt.
2009. okt. 31. 14:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat:)
2009. okt. 31. 14:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak üzenem hogy nekem is Havanese a kis barátnőm.mekkora sebet vágtak neki?mert ahogy utána jártam várhatóan 3-4cm.
2009. okt. 31. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!