Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda vagyok?

Rossz gazda vagyok?

Figyelt kérdés
Itt van év vége, mindenki fáradt, ahogy én is. Reggel is alig tudok felkelni. Nagyon fáradt vagyok suli után. Így sokszor kimarad a kutyázás. Ma elvittem egy hosszabb sétára, és találkozott a barátaival. Például egy hónappal ezelőtt sokkal többet foglalkoztam vele. És emiatt bűntudatom van. Persze nyárra már beterveztem mindent. Lesznek hosszú séták, túrák, utazások, játékok, meg minden.

2013. jún. 5. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz gazda. az én szememben a rossz gazda az aki éhezteti, veri a kutyát. Ha megvan a napi két séta minimum akkor kibírható. Nyáron viszont legyen sokat szabadban, bár nyáron meg az a gond, ha meleg van, akkor korán reggel és késő este a legkellemesebb az idő. Habár ha hasonló nyár lesz mint amilyen az idő most, akkor aztán sétálhatnak a kutyások.
2013. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sippara ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy feltétlenül rossz gazda, csak éppen fiatal. Ezért mondogatjuk itt mindenkinek, hogy a kutya SOHA nem - csak - a gyereké, hanem a szülőké - is. Hidd el, később lesz ez még keményebb is (mármint a fáradtság, ha majd dolgozol egész évben szünet nélkül) - viszont épp most év végén nem értem, miért olyan fáradt minden iskolás :D másfél hét van hátra a suliból, gyakorlatilag a bejáráson kívül már semmi dolgotok nincs :D Mindentől függetlenül tessék rendesen sétáltatni azt a kutyát, ha belegondolsz, ő sem csak akkor vigasztal meg, nem csak akkor játszik veled, bújik oda hozzád, ha kedve van, hanem akkor, amikor NEKED szükséged van rá - NEKI rendszeres sétára van szüksége.
2013. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz gazda, mert bűntudatod van amiatt, hogy nem foglalkozol vele eleget. Én csak annyit tudok erre mondani, hogy mindenkinek arra van ideje, amire/akire szán. Én személy szerint nem szeretem a "nyári kutyásokat", mert sokan csak akkor mozdulnak ki, ha jó idő van. Én akkor is megyek velük, ha hófúvás van... De kinek hogy...
2013. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Minden nap vinni kell sétálni a kutyát, én is viszem pedig én dolgozom és háztartást is vezetek, de ez a kutyát nem érdekli és ugyanúgy kell neki pisilni,kakilni, mozogni.Lusta vagy ne próbálj kibújni a felelősség alól ezzel, hogy te fáradt vagy.Én si fáradt vagyok és kit érdekel.
2013. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nem vagy rossz gazda, mivel feltetted magadnak ezt a kérdést :) De legalább minden másnap próbálj vele sétálni egy igazi hosszút, ha lehetséges, szabadon, kutyák közé vinni
2013. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az inspirációkat! Úgy döntöttem, hogy minden nap meglesz a séta. Amint kezdődik a nyári szünet, ez átalakul napi 3 sétára. Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 5. 21:28
 7/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Nem vagy az:) Próbálj valami közös tevékenységet, amit te is élvezel. Pl. biztonságos helyen engedd el, labdázzatok, vagy menjetek le fürdeni egy tóhoz (azért te ne ezekben kevés fokokban:)), vagy beszélj össze egy kutyás haveroddal.
2013. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz gazdi :)

én 2 hét múlva szóbelizek(érettségi) reggeltől estig tanulok és a lelki felüdülés számomra amikor elviszem a kutyákat sétálni,illetve pihenőnek trükköt tanítok nekik(persze egyesével) ,sokkal jobban megy a tanulás utána:D

de amúgy én is fáradt vagyok nagyon,sok tanulás plussz konzultációra is járok :)

napi 3 séta megvan mindig,annyi,hogy nem hosszúak a séták ,de nyárra én is tervezek túrákat:)


nekem az évben többször is van,hogy fáradt vagyok,séták mindig megvannak,de trükk tanítást sokszor hanyagolom,sőt volt,hogy csak sétáltatam velük,úgy mást nem is..

bántott a dolog,de én se lehetek mindig a toppon , az vigasztal,hogy nem rendszeres ez az "elhanyagolás".

2013. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha a kutya általában, napi szinten megkapja az igényeinek megfelelő mozgást, külső ingereket, játékot, tanítást, foglalkozást, ezen kívül jó a kapcsolata a gazdival, tudja, hogy hol a helye a családban, szóval jól nevelt, akkor alkalmazkodik az ember életéhez. Ergó megtanulja, hogy van olyan is néhány napig, hogy kicsit a háttérbe szorul, csökken a foglalkozás mennyisége-minősége. Neki, mint a családban a legalsó helyen lévő tagnak, ezt tudomásul kell(ene) vennie!
2013. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz gazda, nekem is van olyan, hogy akár 2-3 napig sem tudom őket kivinni, mert összesűrűsödnek a dolgaim. Semmi baja nem lesz.
2013. jún. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!