Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érti meg az anyám,...

Miért nem érti meg az anyám, hogy soha nem fogom hozzá vinni az unokáját?

Figyelt kérdés

Anyám kidobott otthonról, mikor 16 évesen védekezés mellett terhes lettem a lányommal. A párom szülei befogadtak, segítettek mindenben, mindenben számíthattam rájuk is és a páromra is. Az anyám csak azért hívott fel néha-néha, hogy elmondja milyen k vagyok és reméli, hogy elvetélek...

A szülés után megszakadt a kapcsolatunk. Anyám nagyjából 1 hónapja folyamatosan hívogat, hogy vigyem át hozzá a kicsit, vagy átjönne meglátogatni stb. Én nem akarom, hogy lássa. Akkor nem kellettünk neki, sőt volt, hogy mindkettőnk halálát kívánta, most se legyen rá kíváncsi. Ezek után miért olyan hihetetlen számára, hogy nem akarom megmutatni neki a lányunkat? Hogyan tudnám ezt vele végre megértetni?


2013. máj. 30. 11:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem veszed fel a telefont és kész.

Ha másikszámról hiv,akkor ráteszed a telefont.

2013. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már az iskolába és a munkahelyemre is eljött elém, hogy beszélgessünk, sőt a gyerek bölcsijében is volt, de szerencsére nem adták oda neki. Jó is lenne, ha csak azzal lerázhatnám hogy nem veszem fel a telefont.
2013. máj. 30. 11:27
 3/40 anonim ***** válasza:
90%
Ezekután én sem mutatnám meg a gyermekemet neki az biztos!Ha folyamatosan lerázod,szerintem elôbb -utóbb megunja a zaklatást...addig is legalább elgondolkodik azokon,amiket a fejedhez vágott illetve mûvelt veled.
2013. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%

Köszönöm a kérdésedet (őszintén).


Kezet foghatunk. Az én anyám 6 év után jött rá, hogy mégiscsak unokázna.

Rámírt facebookon (mert közben megváltozott a telefonszámom és azt se tudja hol lakom), hogy a nyári szünetben szívesen vigyázna az unokájára. Vissza se jelöltem és a levelére sem válaszoltam.

Van amire nincs bocsánat.

2013. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az volt a "hibám", a gyermekeim apukája színes bőrű, "félvér". Így a gyerekeink is azok. Évekig őket sem érdekeltük, nemrég kerestek ők is. Én elgondolkodtam rajta, de végül nemet mondtam. Így tisztább a lelkiismeretem, egyébként nem tudnék a fiaim szemébe nézni.
2013. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
96%
És a férjemébe sem. Hiába mondta, hogy támogat, vegyem fel velük a kapcsolatot. De nekem nem megy.
2013. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, hogy milyen anyák vannak...

Úgy tesznek, mintha semmi sem történt volna? Vagy legalább bocsánatot kértek, hogy milyen szemetek voltak? Vagy szimplán elvárják, hogy lépjetek túl a sérelmeiteken?

2013. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
36%

Hat en nem voltam ilyen helyzetben szerencsere... Mindenesetre azt gondolom, hogy ez is egy modja a bocsanatkeresnek. Nyilvan feldult volt es haragbol mondta, amit mondott. Lassuk be, egy anyanak nem az a szive vagya, hogy a lanya 16 evesen gyereket szuljon...

En valoszinuleg megprobalnam a legjobbat kihozni ebbol. A gyereknek is jobb, ha tobben szeretik. Plusz egy nagymama mindig jo. El lehet vinni hozza, vagy elhivni, vagy talalkozni valahol. Talan kettesben lenne a legjobb eloszor, a kicsi nelkul.

Haragot tartani nem jo, plane nem csaladtaggal.

A kicsinek pedig sosem kell megtudnia, hogy a nagyszulonek mi volt az allaspontja anno....

2013. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

Hát én nemtudom... Ez nehéz kérdés, egyrészt biztos van amit nem lehet megbocsájtani. Másrészt mindenki érdemel egy második esélyt.

Nem tudom mit csinálnék, de lehet hogy adnék neki egy esély a békülésre. De az biztos, hogy sok idő kellene amíg láthatná az unokáját.

Ezt te érzed, hogy meg tudsz-e bocsájtani.

2013. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem mondd meg neki kerek perec,hogy nem és ez így is marad,ne is zsibassza magát.

Akkor kellett volna erre gondolnia.

2013. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!