Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyveztetni szeretném a...

Törzskönyveztetni szeretném a kutyámat, fel is hívtuk a tenyésztőt akitől vettük, de ő sajnos azt mondta, hogy a kutyám szülei meghaltak és a törzskönyvük is elveszett mert költöztek, ilyen esetben mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 16:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

tenyésztőnél az apa és az anya kutya is törzskönyves!!!

szóval nem tenyésztőtől vetted a kutyádat..

2013. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nem még nehezebb, hanem lehetetlen. Így a kutyát hivatalosan csak fajtajellegű keverék. Ez van..
2013. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egy szaporító volt, a tenyésztő tk nélkül nem is ad kutyát.
2013. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat, így tényleg lehetetlen, mikor megvettük a kutyámat akkor kellett volna kérnem törzskönyvet csak hát akkor még nagyon kezdő voltam nem tudtam, hogy később nehezebb lesz megszerezni, de így meg sehogy nem tudom, mert eltűnt minden irata az apa kutyának.Kár
2013. jún. 8. 16:38
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu. Eleve egy normális tenyésztő tk. nélkül nem ad el kölyköt, plusz nem veszíti el a tk-eket... Úgyhogy kikérheted magadnak egész nyugodtan, akkor is kamu.
2013. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Több mint valószínű,hogy nem eltűnt,hanem soha nem is volt.Jól becsaptak.

Csak nem "tenyészteni"szeretnél és ahhoz kellene a tk?

2013. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha meglenne az apa tk-ja akkor se tudnád törzskönyveztetni mivel az anyának nincs, így nem számít fajtatisztának. Azaz a kölyök sem az.
2013. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyveztetni akkor lehet, ha a kutyád apukája és anyukája rendelkezik tenyésztési engedéllyel, és a kiskutya 6 hónapos koráig bejelentik a törzskönyveztetési kérelmet. 6 hónapos kor után kizárólag DNS vizsgálattal adják ki, de mivel a szülők már nem élnek ez nem lehetséges. Sajnos nem tudod így kiváltatni a törzskönyvét. Vannak kiskapuk, tenyésztő vagyok, de nem az alja kategóriából (szerintem), ezért tudom hogy mik történnek, de nincs sok értelme trükközni. És egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is kamuzik, de ha netalán nem, azért írtam le fentebb a dolgokat. Szeresd a kutyusod hobbi szinten, és ha tenyészteni szeretnél, akkor vegyél egy olyan kennelből ami erre alkalmas, a törzskönyv nem opció, hanem anélkül nem adják oda a kiskutyát, kiállításokra járnak és sikeresek.
2013. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el a hozzászólásaidat, ez egy hatalmas szaporító, hogy még a szülőnek sem volt törzskönyve...és a kutya életével amúgy sem kamuzik egy tenyésztő...elég fájdalmas ha elmegy, ezzel nem viccelünk...páros lábbal rúgnám seggbe, előző voltam. Nálam az is szaporító akinél a törzskönyv opció...nálam nem az, ha többet adna úgy hogy ne adjak törzskönyvet akkor se kapná meg anélkül.
2013. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nagyon kedves, rendes emberek lehetnek..

ha először közlik, hogy meghaltak és eltűntek a törzskönyvek, majd "eszükbe jut", hogy az egyiknek sose volt. és te még véded őket.

2013. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!