Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrült a kutyám?

Megőrült a kutyám?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt történt,hogy az alaszkai malamut kutyám,(még kölyök,na jó, kölyök és felnőtt között van)odajött hozzám megsimogattam,aztán hirtelen elszaladt.Senki nem hívta,mert egyedül voltam az udvaron.Aztán 2 perc múlva,mintha puskából lőtték volna ki,rohant felém,és a fogával elkapta a ruhámat,elkezdte ráncigálni a pulcsimat,huzogált egyfolytában.Többször is ráütöttem,talán a 3.-ra hagyta abba.Mintha semmi sem történt volna,leült elém az eset után,és elkezdte nyalogatni a kezem,ruhám.

Nem tudom mire vélni ezt az esetet,valakivel már történt hasonló?Valaki tudja,mi válthatta ki ezt az én játékos,szeretetteljes,általában nyugodt kutyámból?



2013. jún. 9. 11:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

játék,játék,játék .

az intenzitásuk pedig kutyafüggő .

vannak fajták amik " erősebben " játszanak,és vannak amik inkább kedvesen . de a játék ilyen jellegű folytatása ( ruha megfogása, kutya megütése ) a kutya számára a játék folytatását jelentené,hiszen ezt szokta meg ,ő rohan beléd-kap, húzza-vonja a ruhád,te rácsapsz ,ne az a játék :)

a rácsapás a játék része, neki ugyanolyan mintha dicsérnéd, simogatnád!!

javasolt technika : sok-sok mozgatás ,fárasztás.

ruha megfogása esetén , maradj mozdulatlan ,semmi reakció, majd erősen kiabálj rá, ne mozdulj meg közben ,és legyél teljesen közömbös, hangos,de közömbös ( semmi idegeskedés, semmi mérgelődés )

a váratlan reakció és a közömbös lelkiállapot kizökkenti a kutyát a játékból,és átveheted az irányítást felette !

a szeretetteljes nyugodt kutyád ,ami köztudottan egy erős domináns és energiáktól duzzadó fajta kezd dominánssá válni :)és te ezt rosszul kezeled:)

gondolom 6-9 hónapos kora között lehet.

így ideje lenne a komolyabb engedelmességi nevelésnek .

malamut !! nem egy beagle, vagy egy vizsla !!

malamutnál a szeretetteljes = domináns !!

vizslánál a szeretet teljes = tépőzáras ragaszkodik az ember közelségéhez :)

2013. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a tanácsokat! :) Nem volt még kutyám,és nem tudtam,hogy kell kezelni őket..meg hát a kutyakönyv más mintha ott áll előtted valójában.
2013. jún. 10. 15:33
 13/13 anonim ***** válasza:

alapok megtanulása : kutyaiskola

és

jan fennel : tanuljunk meg kutyául .c. könyve.

2013. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!