Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasok! Tapasztaltatok mar...

Kutyasok! Tapasztaltatok mar ilyet?

Figyelt kérdés

Elore is bocsi az ekezetekert, de ilyen a billentyuzetem.

Nem reg kerult hozzam egy fajtatiszta foxi kutyus. Fel eves, hiperaktiv, jatekos. Minden nap megyunk setalni. Ma volt az elso setank igaz 5 utan, de melegbe. Tanitottam neki, hogy hozza vissza a labdat.. Egy ido utan eleg szepen visszahozta. Kb. Ha 10 percet szaladgalt majd nem erdekelte a labda, leult a ret kozepere, hivasra odajott hozzam, de aztan megint leult. Egyszer csak lefekudt, letette a fejet, mint aki aludni akar, ratettem a porazt meg se mozdult. Fogtam a kezembe jutalomfalatot, arra felugrott es igy elindultunk. Hazaig nem volt semmi gond. Utkozbe megalltunk a kutnal, megitattam. Mas baja nincs. Annyi, hoigy nagyon lihegett ma, de gondolom a meleg.. Mi lehetett a baj? Ennyi ido alatt elfaradt volna? Vagy csak megunta a jatekot?

Meg annyi, hogy ha nagyon sokat setalunk (olyan 4 orat) es kozben sokat szaladgal akkor van olyan, hogy elkezd oklendezni, egyyszer mar hanyt is. De ezek mellett nem tunik betegnek. Vagy nezessem meg egy dokival? Elore is koszonom!


2013. jún. 9. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyugalmad érdekében egy szív ellenőrzést megcsináltathatnál.
2013. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
Egy szívultrahangtól bajotok tényleg nem lesz, de legalább megnyugszol. Fél évesen még nem gond egyébként, ha nem érdekli egy-egy játék 10-15 percnél tovább, ilyenkor kell rá figyelni, hogy még akkor hagyjátok abba, mikor látod rajta, hogy élvezi (én itt csesztem el nyolc hónaposan az apporttal, most lassan 19 hónapos és most már 80%-ban érdekli a labda, de eddig le se tojta - túlságosan erőltettem a dolgot). Ha a négy órás séta sok neki, inkább többször rövidebb időre menjetek, ha egészséges, akár 15-20 perc pihi is elég lehet neki, hogy feltöltődjön, de semmiképpen ne terheld túl.
2013. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Szerdan megyunk a 2. Oltasra, majd szolok a dokinak:)
2013. jún. 9. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
ha a szivével lenne gond, akkor ezt már otthon is észrevetted volna, hamarabb fárad, többet alszik. nekem a nagyok is kidöglöttek fél óra intenziv rohangálástól, nagyon meleg volt ma, ráadásul az előző napokhoz képest. 4 óra még sok egy ilyen kicsi kutyának.
2013. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, hiszen annyira meleg volt ma. Az enyémmel még melegben mentünk le, egész úton csak csoszogott mögöttem mint egy öregúr. Úttestnél leült, majd amikor átmentünk volna nem akart elindulni. Aztán leszállt az est és egyszer csak bepörgött, ugrált, játszott, szaladgált, labdázott. :)
2013. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajj nem, ma nem setaltunk 4 orat csak volt mar olyan is, de az nem rendszeres. Meg mondta a doki is, hogy fejlodesbe van, ezert napi 1-2 ora az atlag. Ma picit tobbet aludt, mint szokott, de mellette evett, a szeklete rendben volt, ugyanuugy jokedve volt szoval ezt csak az idore fogtam. De szerdan megemlitem a dokinak:)
2013. jún. 9. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha pestiek vagytok, akkor a Lehel úti állatkórházban Vrabély dokinál csináltassatok egy szív ultrahangot, abból kiderül.

Én 2 évente megnézetem a kutyámat, illetve csináltatok mindig hasi ultrahangot is, mert nincs nagy árkülönbség. (a szív uh 7000 körül van, hasi uh-val együtt összesen 9ezer)

2013. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!