Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív kutya, mitől lehet?

Agresszív kutya, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 9 éves puli keverékem, tegnap szóltam neki, nem jött ki a házából, beszéltem hozzá, benyúltam a házába h megsimogassam, de morogva belekapott a kezembe. Megsértettem a személyes terét, ezért volt? Vagy valami más oka van, féljek tőle?? Mindig is önfejű volt és akaratos, de nem jellemezte agresszió. Köszi

2013. jún. 10. 12:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;)
2013. jún. 10. 18:23
 12/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mióta van Nálatok a kutya?

Nehogy már ráhagyd a gazdi harapdálását, lemorgását!!!

2013. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
9 éve, pár hónapos volt mikor hozzánk kerülhetett. Nem kistermetű, van vagy 15-20 kiló, nem merek vele különösebben "kötözködni", tudom h nem akar bántani, de a jelek szerint képes túl vehemensen kifejezni magát :/ nem tudom hogyan javít6nék ezen...
2013. jún. 10. 21:50
 14/21 A kérdező kommentje:
*pár hónapos lehetett mikor hozzánk került
2013. jún. 10. 21:51
 15/21 anonim ***** válasza:
Amíg bizonytalan vagy és nem mered lekezelni ezeket a helyzeteket (ami nem baj, azért nem mered mert nem vagy benne biztos hogy mi lenne a jó megoldás), addig inkább ne is próbáld meg, mert többet árthatsz vele mint használsz. Ekkor viszont inkább egy szakembernek kéne látnia.
2013. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs a környezetemben ilyen szakember, próbálok vele következetes lenni, kb. én vagyok az egyetlen a családból akiért láthatóan rajong, ugrál rám, csóválja a farkát, stb. Valószínű csak figyelmeztetett h ne nyúljak hozzá ha ő nem akarja, igyekszem kerülni az ilyen alkalmakat
2013. jún. 10. 23:28
 17/21 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy? Ha nem titok:) Ha Pécs közelében vagy akkor esetleg tudok segíteni:). Amúgy ha a kutya ugrál rád az általában nem annak a jele, hogy örül neked, sajna ezt nagyon sokan rosszul értelmezik. Persze van benne öröm is, de maga az ugrálás nem jó, azt jelenti, hogy nem tisztel téged, az ugrálással is ledominál, te a kutya alatt vagy a rangsorban, ezen kellene változtatni. Ehhez viszont tapasztalat kell és az, hogy ha morog rád, akkor le tudd kezelni és ne ijedj meg tőle. Ha morog és utána elmész, az azt jelenti, hogy ő győzött, ő irányít, ezt nem szabadna hagyni.
2013. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, Nádudvaron lakom :) igen van még mit tanulnom, bár mindig is voltak kutyáim, de szeretetből mindent hagytam nekik szinte így a fejemre nőttek...azt hiszem az ő korában már nem is kell gyökeres változásokra számítanom, ezzel asszem elkéstem...de ennek a dominancia kérdésnek utána nézek, hogy hogyan lehet rajta javítani :) mostanában elkezdtem nézni az Egyik kutya másik nem c. műsort, problémákat oldanak meg benne, nagyon sokat tudok belőle tanulni, remélem segít.. te mit tanácsolsz? :) Köszi :)
2013. jún. 11. 22:54
 19/21 anonim ***** válasza:
Sosem késő elkezdeni. Ez is egy tévhit, hogy az öreg kutya nem tud megváltozni. Az igaz, hogy a fiatalabb kutya könnyebben tanul, de én az előző kutyámat 10 éves korában neveltem meg úgy, hogy póráz nélkül lehetett fél év után vinni az utcán :). A kutyák a jelenben élnek, mindig képesek a változásra, csak egy megfelelő vezető kell nekik. Én azt javaslom, hogy olvasd ez Cesar Millan könyveit, esetleg nézd meg a sorozatát, nagyon hasznos:)
2013. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Olvass utána a falkavezérségnek, alapvető nevelési dolgoknak. És következetesen bánj a kutyával. Ha morogna rám a kutyám, nem tenné zsebre, amit kapna...de nem adok tanácsot, mert rosszul is elsülhet...rendezd a viszonyotokat, akkor fokozatosan ez is meg fog szűnni
2013. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!