Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értessem meg a kutyámmal,...

Hogy értessem meg a kutyámmal, hogy mit szeretnék tőle? Teljesen félreért.

Figyelt kérdés

A probléma rettentően triviális, de annál bosszantóbb.

Véletlen félrenyúltam tápvételkor és jóval nagyobb szemű tápot vettem, mint szoktam. Aggódtam is, hogy el tudja-e rágni. Nincs vele baj elrágja. DE! Fogja és széthurcolja a nagy tápszemcséket a lakásban és mindenfelé morzsál vele. Kis szemű tápot nem hordja szét, a tányérja fölött eszik.


Ha rászólok, mikor viszi kifelé a tápot, azt hiszi, nem szabad ennie, és ledobja a szájából, és arrébb kullog, utána nem enni, míg nem mondom, hogy az övé. De akkor újra vinné el. Egyszerűen nem érti, hogy elvinni nem szabad, azt hinni, hogy megenni nem.


Pedig már el is vettem tőle, betettem a táljába, mondtam az övé. Viszi, el, rászólok, kidobja, visszateszem. De nem és nem érti mit szeretnék tőle. Pedig nagyon okos kutya, biztos rossz módszert választottam...


Segítsetek, ha tudtok! Köszi



2013. jún. 10. 15:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
én nem hiszem, hogy szórakoznék a törögetéssel. ha elviszi, elveszem, ne szórakozzon vele.
2013. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez az elvevős módszer nekem is bevállt. Akkor add neki a kaját, mikor éhes, és aztán egy jó 10 percig ne add vissza. Ha megint elindul a kajával, megint elveszed.
2013. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 sippara ***** válasza:
Ha elindul vele (első lépés közben) tiltod, és elveszed a tálat - ha gondolod, visszaadhatod tíz-tizenöt perc múlva, de nálunk ilyenkor másnap estig nincs kaja.
2013. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tanulja meg, hogy az étel nem játék.

Lerakod elé, mondod neki, hogy ehet. Ha eszik megdicséred, ha elkezdi elhurcolni, akkor rászólsz, hogy nem, és elveszed előle a kaját. Következő etetésnél újra megpróbálod. Hidd el, ha éhes lesz, akkor nem fog azzal foglalkozni, hogy elhurcolja, hanem enni fog.

2013. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Csak nem értem, mert a kicsit nem hurcolja. Ezt me mintha zsákmányként kezelné, vagy nem tudom :/


MAjd meglátjuk holnap is szórakozik-e :D :D

2013. jún. 10. 19:14
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálam csak a húst viszi el a kutya a táltól, és odébb eszi meg...de a kertben nem zavar :D

Áztatott tápnál hajlamos arra, hogy megemeli a tál szélét, a löttyöt így kiönti a táppal együtt, s a földről eszi fel...ezt már a konyhában is eljátszotta télen :)

2013. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!