Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne egy magyar...

Hogyan lehetne egy magyar vizslának megadni a vadászat örömét vadászat nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy magyar vizslát első kutya lenne, de én magam nem szeretnék vadászatra járni, öldökölni meg nincs is vadász ismerősöm. Van valami olyan gyakorlat amivel el tudom érni hogy kiélje a vadászösztönét a kutyus?
2013. jún. 15. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre valók a working testek és field trialok.

Persze előbb ki kell képezni. ;o)

2013. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, próbákon tudod ezt tesztelni. Persze ha a szülőknek van munkavizsgájuk meg eredményeik az nem rossz pont, de még az sem garancia arra, hogy ugyan olyan vadászösztöne lesz az utódnak.
2013. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én vizslám szülei mindketten gyakorló, képzett vadászkutyák, a fiacskájuk is örökölte az ösztönt bőséggel.

Én semmiképp sem szeretnék vadászni vele, de valamilyen apportos sport vagy akár dummyzás szerintem kifejezetten jó, mert abban kontrollált körülmények között kiélheti azt. Ha oda jutunk kézbentarthatóságban, valami ilyesmibe fogok kezdeni. Érdemes utánaolvasni, elég sok lehetőség van ma már azok számára, akik vadászkutyát tartanak, de nem pont szeretnének vadászni vele, "csak" keresni egy neki való sportot, életmód-programot.

2013. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!