Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem a pitbull a legerősebb...

Nem a pitbull a legerősebb harci kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a kutyák között nem a pitbull-nak a legerősebb a harapása,akkor miért használják ezt a fajt előszeretettel harci kutyának?Melyik kutya verne oda 1v1 be egy vele egy korban és erőben lévő pitbullt?

2013. jún. 18. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
54%
Talán a kaukázusi, vagy a dán/német dog. A dogok azért jó nagyok, az lehet megverné. Jó dolgokon tudsz ám te is gondolkodni :D nyugtass meg, ugye nem kutyaviadalra készulsz? :D
2013. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy egy kifejlett Erdélyben élő farkasra kell 5-10 kutya is és elgondolkodtam hogy miért nem pitbull-okat alkalmaznak a pásztorok :)
2013. jún. 18. 19:26
 3/64 anonim ***** válasza:
Itt nem csak a harapás ereje,a harcmodor is nagyon sokat számít.Egy pitbull-sokat olvastam erről-hatalmas fájdalmak esetén sem adja fel s jóformán haláláig harcol,a szorítást nem engediHasonlóan,,kemény"kutyának tartom a közép-ázsiai pásztorkutyát,kangalt,akbasht,stb,melyek erőben bőven ott vannak,ellenben teljesen más a harcmodoruk,ők félreállnak lihegni,pihenni és nem értik,miért nem adja meg magát a pit,ha már egyszer lenyomták(ami sikerülhet a nagy erőfölény miatt)Ő ezzel befejezettnek tekinti a küzdelmet,hiszen legyőzte,földre kényszerítette a pitet,de annál nagyobb meglepetés,hogy a pitbull bizony nem hagyja ennyiben.Erről hosszan olvashatsz és szerintem minden kérdésedre választ találhatsz itt: [link]
2013. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal lehet kisebb a harapás ereje egy gyimesi esztenakutyának,kájnak,kaunak,kangalnak-viszont abban a környezetben a pitbull a kis méretével(azért medvék,farkasok ellen számít ám a méret is),rövid,aljszőrzet nélküli szőrzetével elpusztulna,annyi táplálékon éhenhalna(amit a pásztorkutyák az évezredek során 200%-osan megtanultak hasznosítani,bármennyire kevés/alacsony tápértékű is volt az étel)
2013. jún. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%
...vagy vegyük pl a komondort,aminél,hogyha,,visszanyalt a fagyi"magyarán a ragadozó támadott,akkor a hatalmas szőrsuba bizony nem kis védelmet nyújtott,nehéz is volt rajta fogást találni,ez +egy érv,amiért ezeket a nagytestű,szívós,tömött szőrzetű,kis tápigényű pásztorkutyákat alkalmazzák nyáj-és portaőrzésre.
2013. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
92%
Előző válaszoló kifejtette rendesen. Ha mondjuk a pit-nek olyan lenne a szőre, mint egy pulinak vagy komondornak akkor lehetne alkalmazni őket. De a méretfölény még akkor is ott lenne a farkasok javára.
2013. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
100%
én még azt olvastam hogy a pásztorkutya legfőbb feladata az volt hogy megvédje a rá bízott nyájat akármit. és ezt úgy ha egy farkas került oda akkor bizony felvették vele a harcot, de nem kergették a világ végére. ugyanis így a többi farkas simán bántalmazhatta a nyájat. nos egy pitbull valóban nem ereszt illetve csak nagyon nehezen. nos, ha a pit elkap egy farkast -tegyük fel- és azt nem ereszti addig a farkasfalka többi tagja röhögve felzabálja a nyájat. nekem pitem van, imádom is, de pl. egy ilyen feladatra abszolút buta sajnos. és még ebbe nem számoltuk azt hogy esetleg a pit is a nyáj ellen fordulhat (láttam videót ahol a kecskét nyírta ki). nem erre lett tenyésztve nah.
2013. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:

Tök más a dolog, mert a pitbull zsákmányösztönből támad, a pásztorok meg védőből. Teljesen másképp működik a kettő. A pitbullból a védős viselkedéseket elég alaposan kiszelektálták, míg a pásztorokból a zsákmányosokat szelektálták ki, mert ugye nem lett volna mókás, ha néha a fakras helyett a bárányra támadnak.

Az angol bulldogról pl. olvastam olyat, hogy bikahecceken a 16-ik században olyanokat csináltak, hogy levágták bokából a lábait, de ő akkor is ment a bikára. Olyan elszántságuk van, és annyira minimális a fájdalom meg a félelem érzetük a bull típusú kutyáknak, hogy vakmerően agyatlanul mennek bele balhéba.

Azért egy pásztor tudja mérlegelni, hogy nincs biztonságban az élete, és inkább megadja magát. Egy bull típusú kutya nem csinál ilyet.

2013. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
És a pitbull-ok képesek lennének falkában működni vagy csak egyénileg erősek?
2013. jún. 18. 20:28
 10/64 anonim ***** válasza:
96%

A pitbull, ahogy már előttem is leírták, se a hideget nem bírná, se nem falkaállat, a táplálékot sem tudná hasznosítani és fizikailag nagyon gyenge, gyakorlatilag tápláléka lenne a farkasnak.

A harapása pedig harmad olyan erős, mint egy pásztorkutyáé.


A pulit és a komondort a nyájak mellett minden tavasszal lenyírják. A nagy szőrzet a show és a küllemkutyák velejárója. Télre persze valamelyest megnőtt és minimális védelmet valóban nyújthat, de azért a farkas harapás nagyon erős...

2013. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!